Seo Uzmanı Sıkça Sorulan Sorular

SEO Nedir, Doğal SEO Çallıkışması Nite Mimarilır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe kontralığı, arama motoru optimizasyonu olarak tabir edilmektedir. SEO çallıkışmasını inceleyecek olursak; isminden de anlaşılacağı üzere, internet projelerinin arama motorlarına belli mebdelı kurallar ile yönlü hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayıcı bir çallıkışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google başta yetişmek üzere tüm arama motorlarında elan görünür olur ve trafiklerini pozitifrır.

Google SEO Çallıkışması Nite Mimarilır?
Günümüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” olduğu derunin SEO ve internet kurallarını belirleyen oturmuşş da “Google” olmuşdolaşma. “Google” arama sonuçlarında, her dem birinci sınıf ve pop sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konular şehir deruni optimizasyonlar, yol yapı ve metin derunerikleridir. Popülerlik konusu da şehir dışı meydana getirilen çallıkışmalar olarak değerlendirilmektedir. SEO çallıkışmasının aslında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Mimarilacak çın ön analizler doğrultusunda ilerleyici projeler her dem sükseya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek hasretmek gerekirse anahtar sözcük antraktştırması, rakip analizleri ve bölüm analizlerini gösterebiliriz. Şimdi şehir deruni ve dışı konularını elan detaylı ve madun mebdelıklar halinde inceleyerek, nasıl uygun bir SEO çallıkışması yapılır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

Site İçi SEO Nedir? Nite Mimarilır?
Site deruni SEO bir kalite çallıkışmasıdır. Google botlarının sükûnet gezindiği ve kullanıcıların uzun dem geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Kontrol motorları web sitelerine, bazı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen anne maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız metin ve görsel deruneriklerimiz, pak ve hızlı kod yapısı, kullanıcı dostu antrakt vecih ve belli mebdelı arama motoru etiketleridir. Site deruni optimizasyonunda temel hedefimiz, birinci sınıf ve kullanıcı yararı olduğumuzu arama motorlarına ispatlamak ve arama motorlarına sitemizi tarayabilmesi konusunda yardımcı olmaktır. Bir web sitesi nasıl kullanıcı dostu olur? Sitemi nasıl hızlandırmalıyım? Gibi sorularınız derunin dunda şehir deruni SEO konularını madun mebdelıkları ile inceleyelim.

Sağlam ve Görsel İçerik Optimizasyonu
Site gönülğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara afiyet veren bir temizışta olması en önemli konular arasındadır. Bunun nispetle, doldurulma hatalarının olmadığı, yürek bilgisi kurallarına uyan, noktalama hizmetaretlerine özen gösterilerek ovalan ovalar, birinci sınıf gönülğin temelini oluşturur. Sitemiz derunin hazırladığımız ovalar ne derece birinci sınıf ve natürel olursa, o derece isim deruneriklerimizi okuyacak ve sayfamızda dem geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz de en azca metin deruneriklerimiz derece örutubet teşkil etmektedir. Site genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve birinci sınıf olması hem sitemizin kalite noktaını yükseltecek hem de görüşmeçilerimizin kaynakünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

Sağlam Optimizasyonu Nedir, Nite Mimarilır?
Sağlam gönülğinin, Google doğrultuında ilk üç sıralama faktörü arasında olduğunu biliyor musunuz? Uzun yıllardır 250 – 300 sözcük aralığında bir blog ovası yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Basıcı ki bu manzara günümüzde çok değhizmetti. Özellikle Google’ın suni zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince derunerik hiçbir başına kifayetli olmadı. Daha çok birinci sınıf ve natürel derunerik konusu ortaya çıktı.

Yukarıda çarpık çurpuk bir şekilde en önemli sıralama faktörü konusunda size bilgi verdik. Pekâlâ metin deruneriklerinin bu derece önemli olduğunu isteyerek neler yapmamız gerekiyor? Nite derunerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi dunda detaylı bir şekilde derunerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içinde ne olduğu illet hazırlıversiyon? Sorusunu kendinize dert. Amacı olan derunerik kurmak her açıdan önemlidir. Sadece Google sitenizde güncellik istiyor diyerek, kalitesiz birbir hayli blog içinde ne olduğu üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız gönülğiniz birbir hayli görüşmeçinizin sorularına cevap veriyor olmalı.

2- Anahtar Lafız Boşlukştırması
Amaç kitlenizin sorularına cevap veren derunerikler oluşturabilmeniz derunin onların Google’da ne aramış olduğunı ve nasıl sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu antraktştırmayı yapabileceğiniz birbir hayli antraktç bulunan. Bu taşıtlardan biri “Google Keyword Planner”. Bu antraktç Google Ads içerisinde mevcut ve anahtar sözcük önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir taşıttır.

3- Anahtar Lafız Tasarrufı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Fakat bu manzara, içinde ne olduğu sözcük tekrarları ile dolduracağımız mazmunına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını tanılamayacak derece usludır. Zımnında bir kelimenin tüm varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Iri Lafız Tekrarından Kaçının
Bu mevzuda matematiksel bir formül nanay. Bazı kaynakta %5 sözcük geneı öngörülmektedir. Fakat bu bilgi tam olarak kifayetli değildir. Bunun en kalburüstü muayeneü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz iri bir şekilde kümeleniyor ve çok bir küme gene ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile değhizmettirebilirsiniz.

4- Başlangıçlık Tasarrufı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde anne mebdelık kadar madun mebdelıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz ovamızı madun mebdelıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya derece okumamış ve sayfayı vazgeçme etmiş olacaktınız. Zir mebdelıklar gökçe yazınızı şekillendirmenizde ve elan okunaklı olmasına illet olmaktadır. Aynı şekilde gökçe yazınızdaki bölümlere sükûnet ulaşılabilmesi adına gönülğinizi bölümlendirmenize yarar katkısızlamaktadır. Başlangıçlıklarımızda dikkat edilmesi müstelzim konular;

Anahtar Lafız ile Başlangıçlayın
Başlangıçlıkların kullanıcı deneyimi derunin ne derece önemli olduğunu fevkda bahsettik. Aynı örutubet arama motoru botları süresince geçerlidir. Başlangıçlıklarımız gönülğin özeti niteliğindedir. Zımnında anne ve madun mebdelıklarımızda mutlaka nişangâh anahtar sözcük ile mebdelamamız botlara derunerik karşı uygun bir bilgi verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Başlangıçlık etiketleri günümüzde hala önemini sürdürmektedir. Kontrol motoru botlarına mebdelıklarımızı tabir edebilmek derunin botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile hizmetaretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın anne mebdelığı kadar düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 tane olması önerilmektedir. Bazı kaynakta ansızın bir küme H1 etiketinin dert olmayacağını görebilirsiniz. Fakat, H1 etiketi font boyutu itibari ile de sair mebdelık etiketlerinden elan yetişkin olduğu derunin bir sayfanın nesep anne mebdelığının anlaşılması konusunda dert yaşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın madun laf mebdelıkları kadar düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonra kullanılabilecek ve anne mevzuyu madun mebdelıklar ile tabir edebileceğiniz mebdelıklardır.

H3, H4 ve sair madun mebdelıklar ise gine çın bir hiyerarşide yetişmek şarkaı ile kullanılabilmektedir.

Site Gayretı ve Kılıklı Kod Mimarisı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş oluşturulan bir internet sitesini hızlı bir şekilde vazgeçme etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi vazgeçme etmesi, şehir kalite noktaınızı vahim oranda düşürmektedir. Bunun nispetle, arama motoru botları sitemizi tararken muhtelitşık ve mevsimli mevsimsiz bir kod yapısı adına pak ve sükûnet taranabilir bir kod yapısı ile kontralaşmak isterler. Site hızlandırma teknikleri derunin devamını gizle.

Konu Gayretı Nedir, Nite Fazlalıkrılır
Konu gayretı, gönülğin kullanıcı aracılığıyla fonlenene derece geçen süreyi tabir etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana derece süren dem ile de ölçülebilmektedir. Konu gayretını Google PageSpeed aracı ile analiz ederek, detaylı yazanak temin edebilirsiniz.

Site Gayretı Niçin Önemli?
Öncelikle şehir gayretının Google algoritması aracılığıyla önemli bir sıralama faktörü olduğunu belirtelim. Bunu tığ değil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde arama motoru botları çok elan bir küme dem etmek zorunda duracak ve bu da dizine eklenmemizi negatif etkileyecektir. Basıcı ki en önemlisi de kullanıcı deneyimi. Hiçbir web sitesi alternatifsiz değil! İnternet kullanıcıları yavaş oluşturulan bir web sitesinden çabucak vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize imkân katkısızlamaktadır. O dem elden bazı yüksek hızlandırma tekniklerimizi paylaşhava;

1- Sışitatırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek derunin önce sunucu doğrultuında Gzip tasarrufı etkili hale getirilmesi gerekmektedir. Henüz sonrasında 100 bayttan yetişkin CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sışitatırmamız gerekmektedir. Bu hizmetlemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz dundaki kod ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan birbir hayli dosya bulunan. CSS, JavaScript, HTML ve levha dosyaları bir web sitesini oluşturan anne dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki mevsimli mevsimsiz tanılamamları kaldırmamız gerekmektedir. (Ara, virgül ve mevsimli mevsimsiz tüm karakterler) Bu hizmetlemi fevkda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize yapıyor. Siz yalnızca optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Resim dosyalarınızı ise levha işleme programları kullanarak maksimum kalite, düşüt kapsam ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Kırıcı Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını engelleyen, eleştiri olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içerisinde kullanabilir, eleştiri olmayanları ise erteleme yoluna gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
Site içerisinde meydana getirilen bazı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP tören düzeniünden HTTPs tören düzeniüne meydana getirilen oryantasyon buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi hiçbir seferde tamir etmek adına, 2 veya elan uzun adımlarda yapılmaması gereklidir.

çokça Oryantasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Yukarıdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, hiçbir seferde yapılabilecek oryantasyon, uzatılarak prosedür süresi pozitifrılmaktadır. Hızlı bir şehir derunin bu kadar oryantasyon adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Günümüzde imdi tüm web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve levha dosyaları kadar birbir hayli dosyayı önbelleğine allıkır ve siteyi gene görüşme fail kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Basıcı ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz derunin htaacsess dosyasından buna müsaade vermemiz gerekmektedir. Adidaki kod satırını htaacsess dosyamıza ilaveten, tarayıcının bir yıl süresince dosyalarımızı önbelleğe almasını katkısızlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Sunucu Karşılık Sürenizi Düşürün
Sunucu yanıt süresini etkileyen birbir hayli faktör bulunmaktadır. Bunlardan kimiları; koca trafiğe sargılı düşüt bant ferahliği, hatalı database sorguları, düşüt internet kontaksına mevla sunucu vb. Karşılık süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu mevzuda iş sağlayannız ile gözerek problemi çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak Gayretınızı Fazlalıkrın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türkçe kontralığı ise derunerik tevzi ağı mazmunına gelmektedir. Tasarruf amacı, sitemizin CSS, JS ve levha dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına allıkıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular elan hızlı olması haysiyetiyle, ilgili dosyalarımız çok elan hızlı erişilebilmekte ve bu da sayfa gayretımızı olumlu yönde etkilemektedir. Bu mevzuda beş on antraktştırmacı olmanızı ve birinci sınıf CDN servislerinden iş almanızı öneririz. Inatçı halde yarar beklerken pert rüyet durumu ile kontralaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile levha dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini katkısızlayabilirsiniz. Bir e-tecim sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Zımnında görüşmeçileriniz sayfayı görebilmesi derunin her bir ürün resminin yüklenmesini sorutmak zorunda kalacaktır. Ziyaretçilerinizin görmediği alanlardaki, kısaca sayfanızın madun kısımlarındaki resimleri mevsimli mevsimsiz yere yüklemek adına, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Ziyaretçileriniz sayfayı aşağı çın indirdiğinde, zaruri alanlarda mevzi düz görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış gayretını vahim oranda pozitifrmaktadır.

LazyLoad Kullanırken Nazarıitibar Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken hata yapmanız durumunda, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu kadar hatalara düşmemeniz adına Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin belki de en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini beş on değerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, görüşmeçuygun cepheıltan yönlendirmeler, temizılda kalmayan ve uzun URL yapıları ve kalitesiz düşüncemlar kadar konular, kullanıcı odaklı olmamanın nispetle, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek hasretmek gerekirse, düzen ve erişilebilirlik anne maddelerimiz arasında olmalıdır. Her yaşlarındaki ve seviyedeki insanoğlunun kolaylıkla sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, şehir renkleri ve iç kontaklara örutubet veren projeler aşama aşama sükseya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun aslında nesep amacı, kullanıcılara birinci sınıf ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda arama motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile bu arada devreye aldığı, “Core Web Vitals” kısaca Önemli Web Verileri imdi sıralama faktörü oldu. Buna bakarak dundaki kavramlar doğrultusunda yapılacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En Makro Görünür İçerik (LCP)
Site görüşmeçisinin ilk girişi katkısızladığı süreden, görünen ekrandaki en yetişkin gönülğin teşekkül süresini tabir etmektedir. Makro derunerik; sayfada mevcut görseller veya videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli laf, kullanıcının ilk gördüğü görüntülük düzıdır. Doğrusu sayfanın madun kısımları bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki gönülğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve altında olmalıdır. Bunun derunin ilk görüntülük girişinde mevcut görselleri ve fontları ön doldurma (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun nispetle mevsimli mevsimsiz ve metruk javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk nöbet giriş yapan bir kullanıcının, siteyle girdiği etkileşimi ölçmektedir. Örnek hasretmek gerekirse, Web sitesinin oluşumundan sonra, kullanıcının bir kontakya veya form düğmesine tıklaması sonrasında allıkınan yanıt süresini derunermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin altında olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Konu oluşanne derece geçen süre içerisinde, sayfada mevcut birlikteşenlerin çın boyutta ve düzende oluşmasını tabir etmektedir. Örneğin; yükseklik ve ferahlik değerlerine mevla olmayan görseller, sayfa yüklenene derece geçen süre içerisinde bazı kaymalara illet olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu ya da metnin düzenini değhizmettirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini negatif etkileyeceği derunin ilk doldurma düzeni ile son görüntülük çıktısı arasında, tasavvur kâffesinün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Kontrol Motoru Etiketleri
Site deruni SEO’nun yol konusu olan arama motoru meta etiketleri, sitemizin botlar aracılığıyla uygun vergilanmasını ve arama sonuçlarında çın indekslenmesini katkısızlamaktadır. Meta etiketleri arasında gösterilen mebdelıca parametreler; sayfa mebdelıkları ve izahatı, yürek etiketleri, çın sayfa bulunak gösterimleri kadar botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Hakikat yapılandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı elan katkısızlıklı gezinebilmekte ve vergilamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri derunin sıralamalarımızı duraksız olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, mutlaka profesyonel bir payanda almanız gerekmektedir. Mimarilacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış vergilanmasına ve ayrıca indeks zayiatına maksat açmaktadır. Mevcut meta kimlik hatalarınızı veya eksiklerinizi izlemek isterseniz, ücretsiz analiz kompradormızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çallıkışması Nedir?
Dış SEO çallıkışması, isminden de anlaşılacağı üzere şehir dışında gerçekleeğlenceli tüm etkileşimi ve paylaşımları derunermektedir. Bu çallıkışmayı, internet projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Site dışı SEO, bir bir hayli duygun ve dikkat edilmesi müstelzim bir konudur. SEO çallıkışmasında en yetişkin hataların yapıldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine derece revan yolun en yetişkin sebepleri arasında; Google’ı kandırmaya yönelik meydana getirilen şehir dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan münezzeh ve yapay popülerlik ile gerçekleştirilen şehir dışı çallıkışmalar, zaman olmasa andıran gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu kadar yapay paylaşımları belirleme buyurmak üzere, üst düzey başarım göstermektedir. Olumsuz tespitlere sunulan artan web siteleri, giderek sıralamalarda zayiat yaşayarak, aptal dkatüşü güçlük yollara girmektedir.
Site dışı meydana getirilen çallıkışmalara, bir değişik değhizmetle “backlink” adı de verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu madun mebdelığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir değişik web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google aracılığıyla güvenli ve pop olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına tavsiye ediyorsa, Google çın orantılı olarak sizin sitenize de yüreklilik duymuş olacaktır. Böylelikle bir popülerlik katkısızlayarak sitemize hem seyrüsefer hemde bilinirlik katkısızlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile bile, backlink konusu çok elan duygun davranılması müstelzim laf olarak kontramıza çıkmaktadır. Bu yapıyı manipüle fail bazı web siteleri, Google aracılığıyla belirleme edilerek, arama kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle natürel olmayan ve ödemeli allıkınan backlinkler, projeler derunin muhatara en etmektedir.

Doğal Backlink Nite Olmalıdır?
Esasen bu sorunun cevabı çok çarpık çurpuk. İyi bir derunerik sunmanız durumunda, şehir görüşmeçileriniz sizden edindiği bilgileri kolaylıkla bir mebdekalarına referans hasretmek isteyeceklerdir. Bu durumda sizde natürel bir link kazanmış olacaksınız. Fakat meydana getirilen en yetişkin ve eleştiri hata burada mebdelıyor. SEO ile ilgili kişiler, tüm çallıkışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri haysiyetiyle, iri ve kalitesiz çav sitelerinden allıkınan ücretli kontaklar ile yükselmeyi bekliyorlar. Gücük süre içerisinde bu manipüle ortaya çıktığında ise arama sonuçlarından silinmiş oluyorlar. Bu yol natürel yollardan allıkınmayan ve ücretli allıkınan kontaklar adına, birinci sınıf ve aktüel derunerikler hazırlayarak, natürel yollardan link kulaklıılmalıdır.

Pekâlâ Nereden Başlangıçlamalıyım?
SEO, mağazanızı kıvrak bir cadde üzerine taşır. Ürün ve iş arayan kişileri en yönlü bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun nispetle katkısızladığı faydaların başında; marka bilinirliği, kredi ve satış arkaışı gelmektedir. Yazgımızda tüm hatları ile SEO nedir? Sorusuna cevap vermeye çallıkıştık. Basıcı ki ne derece uzun de anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine saf yapısı olması haysiyetiyle, projeye özel çallıkışma yapılması önemlidir. İyi bir mahir projeyi basıcı tutacağı analizler neticesinde, çın bir çallıkışma planı oluşturarak, hizmetlemlerine mebdelamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yaptığımız tüm projeleri, çın ve aktüel bilgiler ışığında analiz ederek, zaruri yönlü çallıkışmayı katkısızlıyoruz. Nite olacak? Nite yapacağız? Gibi soruları aklınızda büyütmeden, gelin size yönlü stratejilerimiz ile projenize payanda olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir