Seo Uzmanı Hakkında

SEO Nedir, Doğal SEO Çallıkışması Nasıl Mimarilır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türki karşıtlığı, arama motoru optimizasyonu olarak dışa vurum edilmektedir. SEO çallıkışmasını inceleyecek olursak; isminden de anlaşılacağı üzere, genel ağ projelerinin arama motorlarına belli başlı kurallar ile makul hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çallıkışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google ilkin çıkmak üzere tüm arama motorlarında henüz görünür olur ve trafiklerini artırır.

Google SEO Çallıkışması Nasıl Mimarilır?
Hasetmüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” evetğu derunin SEO ve genel ağ kurallarını belirleyen müessesş da “Google” olmuşdolaşma. “Google” arama neticelerinda, her bugün nitelikli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konular kent deruni optimizasyonlar, yol yapı ve tekst derunerikleridir. Popülerlik konusu da kent dışı meydana getirilen çallıkışmalar olarak değerlendirilmektedir. SEO çallıkışmasının esasta bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Mimarilacak doğru ön analizler doğrultusunda ilerleyici projeler her bugün muvaffakiyetya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek yöneltmek gerekirse anahtar söz antraktştırması, rakip analizleri ve bölüm analizlerini gösterebiliriz. Şimdi kent deruni ve dışı konularını henüz detaylı ve zir başlıklar halinde inceleyerek, elbette âlâ bir SEO çallıkışması yapılır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

şehir İçi SEO Nedir? Nasıl Mimarilır?
şehir deruni SEO bir kalite çallıkışmasıdır. Google botlarının asude gezindiği ve kullanıcıların uzun bugün geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Taharri motorları web sitelerine, bazı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen ana maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız tekst ve görsel deruneriklerimiz, akman ve hızlı kod yapısı, kullanıcı dostu antrakt utanma ve belli başlı arama motoru etiketleridir. şehir deruni optimizasyonunda anayasa amacımız, nitelikli ve kullanıcı yararı evetğumuzu arama motorlarına ispatlamak ve arama motorlarına sitemizi tarayabilmesi dair yardımcı olmaktır. Bir web sitesi elbette kullanıcı dostu olur? Sitemi elbette hızlandırmalıyım? Kabil sorularınız derunin zirda kent deruni SEO konularını zir başlıkları ile inceleyelim.

Tekst ve Görsel İçerik Optimizasyonu
şehir hapishaneğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara sağlık veren bir dürüstışta olması en önemli konular arasındadır. Bunun beraberinde, yazım hatalarının olmadığı, gönül bilgisi kurallarına uyan, noktalama anlayışaretlerine özen gösterilerek makalelan makalelar, nitelikli hapishaneğin temelini oluşturur. Sitemiz derunin hazırladığımız makalelar ne kadar nitelikli ve tabii olursa, o kadar kişi deruneriklerimizi okuyacak ve sayfamızda bugün geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz de en az tekst deruneriklerimiz kadar ögönen örgütleme etmektedir. şehir genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve nitelikli olması hem sitemizin kalite benekını yükseltecek hem de ziyaretçilerimizin delikünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

Tekst Optimizasyonu Nedir, Nasıl Mimarilır?
Tekst hapishaneğinin, Google semtında ilk üç sıralama faktörü arasında olduğunu biliyor musunuz? Uzun senelerdir 250 – 300 söz aralığında bir blog makalesı yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Bağımlı ki bu hâlet günümüzde çok değanlayışti. Özellikle Google’ın suni zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince derunerik hareketsiz başına yeterli olmadı. Daha çok nitelikli ve tabii derunerik konusu ortaya çıktı.

Mafevkda mahdut bir şekilde en önemli sıralama faktörü dair size veri verdik. Peki tekst deruneriklerinin bu kadar önemli olduğunu mahsus neler yapmamız gerekiyor? Nasıl derunerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi zirda detaylı bir şekilde derunerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içinde ne olduğu illet hazırlıyorum? Sorusunu kendinize dert. Amacı olan derunerik peyda etmek her açıdan önemlidir. Sadece Google sitenizde güncellik istiyor sanarak, kalitesiz birhayli blog içinde ne olduğu üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız hapishaneğiniz birhayli ziyaretçinizin sorularına yanıt veriyor olmalı.

2- Anahtar Söz Meyanştırması
Garaz kitlenizin sorularına yanıt veren derunerikler oluşturabilmeniz derunin onların Google’da ne aramış olduğunı ve elbette sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu antraktştırmayı yapabileceğiniz birhayli antraktç bulunan. Bu araçlardan biri “Google Keyword Planner”. Bu antraktç Google Ads içerisinde kâin ve anahtar söz önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir araçtır.

3- Anahtar Söz Kullanımı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Ancak bu hâlet, içinde ne olduğu söz tekrarları ile dolduracağımız valörına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını tanıyacak kadar usludır. Dolayısıyla bir kelimenin tüm varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Kalın Söz Yenidenından Kaçının
Bu mevzuda matematiksel bir formül yok. Bazı kaynakta %5 söz yineı öngörülmektedir. Ancak bu veri tam olarak yeterli değildir. Bunun en güzel aramaü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz dolu bir şekilde kümeleniyor ve çok bir tomar yine ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile değanlayıştirebilirsiniz.

4- Temellık Kullanımı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde ana başlık kadar zir başlıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz makalemızı zir başlıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya kadar okumamış ve sayfayı bırakma etmiş olacaktınız. Zir başlıklar yazınızı şekillendirmenizde ve henüz okunaklı olmasına illet olmaktadır. Aynı şekilde yazınızdaki taksimmlere asude ulaşılabilmesi hesabına hapishaneğinizi taksimmlendirmenize kâr sağlamlamaktadır. Temellıklarımızda ilgi edilmesi gereken konular;

Anahtar Söz ile Temellayın
Temellıkların kullanıcı deneyimi derunin ne kadar önemli olduğunu yukarıda bahsettik. Aynı ögönen arama motoru botları süresince geçerlidir. Temellıklarımız hapishaneğin özeti niteliğindedir. Dolayısıyla ana ve zir başlıklarımızda kesinlikle garaz anahtar söz ile başlamamız botlara derunerik karşı âlâ bir veri verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Temellık etiketleri günümüzde hala önemini sürdürmektedir. Taharri motoru botlarına başlıklarımızı dışa vurum edebilmek derunin botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile anlayışaretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın ana başlığı kadar düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 sayı olması önerilmektedir. Bazı kaynakta ansızın bir tomar H1 etiketinin dert olmayacağını görebilirsiniz. Ancak, H1 etiketi font boyutu itibari ile de sair başlık etiketlerinden henüz kocaman evetğu derunin bir sayfanın nesep ana başlığının anlaşılması dair dert yaşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın zir sermaye başlıkları kadar düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonra kullanılabilecek ve ana konuyu zir başlıklar ile dışa vurum edebileceğiniz başlıklardır.

H3, H4 ve sair zir başlıklar ise yeniden doğru bir hiyerarşide çıkmak şgeriı ile kullanılabilmektedir.

şehir Yolı ve Masumca Kod Mimarisı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş açılan bir genel ağ sitesini hızlı bir şekilde bırakma etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi bırakma etmesi, kent kalite benekınızı sağlam oranda düşürmektedir. Bunun beraberinde, arama motoru botları sitemizi tararken katışıkşık ve yararsız bir kod yapısı yerine akman ve asude taranabilir bir kod yapısı ile karşıtlaşmak isterler. şehir hızlandırma teknikleri derunin devamını gizle.

Sayfa Yolı Nedir, Nasıl Fazlalıkrılır
Sayfa takatı, hapishaneğin kullanıcı aracılığıyla görüntülenene kadar geçen süreyi dışa vurum etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana kadar süren bugün ile de ölçülebilmektedir. Sayfa takatını Google PageSpeed aracı ile çözümleme ederek, detaylı anlatım gerçekleştirme edebilirsiniz.

şehir Yolı Ne Önemli?
Öncelikle kent takatının Google algoritması aracılığıyla önemli bir sıralama faktörü olduğunu belirtelim. Bunu biz değil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde arama motoru botları çok henüz bir tomar bugün takmak zorunda kalacak ve bu da dizine eklenmemizi negatif etkileyecektir. Bağımlı ki en önemlisi de kullanıcı deneyimi. Hiçbir web sitesi alternatifsiz değil! İnternet kullanıcıları yavaş açılan bir web sitesinden anında vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize imkân sağlamlamaktadır. O bugün hemen bazı dokunaklı hızlandırma tekniklerimizi paylaşalım;

1- Sıkıştırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek derunin önce takdimci semtında Gzip kullanımı etkili hale getirilmesi gerekmektedir. Elan sonrasında 100 bayttan kocaman CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sıkıştırmamız gerekmektedir. Bu anlayışlemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz zirdaki kod ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan birhayli dosya bulunan. CSS, JavaScript, HTML ve fotoğraf dosyaları bir web sitesini oluşturan ana dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki yararsız tanımları kaldırmamız gerekmektedir. (Gedik, virgül ve yararsız tüm karakterler) Bu anlayışlemi yukarıda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize yapıyor. Siz sadece optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Tören dosyalarınızı ise fotoğraf el işi programları kullanarak maksimum kalite, düşük nitelik ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Kırıcı Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını engelleyen, kritik olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içerisinde kullanabilir, kritik olmayanları ise erteleme için gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
şehir içerisinde meydana getirilen bazı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP protokolünden HTTPs protokolüne meydana getirilen yönlendirme buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi hareketsiz seferde eylemek yerine, 2 veya henüz uzun adımlarda yapılmaması gereklidir.

Bir küme Manipülasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Mafevkdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, hareketsiz seferde yapılabilecek yönlendirme, uzatılarak muamele süresi artırılmaktadır. Hızlı bir kent derunin bu kadar yönlendirme adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Hasetmüzde bundan sonra tüm web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve fotoğraf dosyaları kadar birhayli dosyayı önbelleğine allıkır ve siteyi yine ziyaret eden kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Bağımlı ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz derunin htaacsess dosyasından buna icazet vermemiz gerekmektedir. Dundaki kod satırını htaacsess dosyamıza ekleyerek, tarayıcının bir yıl süresince dosyalarımızı önbelleğe almasını sağlamlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Anonsör Karşılık Sürenizi Düşürün
Anonsör cevap süresini etkileyen birhayli faktör bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; ali trafiğe bandajlı düşük izole bant kocaliği, hatalı database sorguları, düşük genel ağ birliksına ehil takdimci vb. Karşılık süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu mevzuda özen sağlayıcınız ile telakkierek problemi çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak Yolınızı Fazlalıkrın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türki karşıtlığı ise derunerik tevzi ağı valörına gelmektedir. Kullanım amacı, sitemizin CSS, JS ve fotoğraf dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına allıkıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular henüz hızlı olması haysiyetiyle, ilişkin dosyalarımız çok henüz hızlı erişilebilmekte ve bu da konu takatımızı müspet yönde etkilemektedir. Bu mevzuda azıcık antraktştırmacı olmanızı ve nitelikli CDN servislerinden özen almanızı öneririz. Olumsuz halde kâr beklerken dokunca görme durumu ile karşıtlaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile fotoğraf dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini sağlamlayabilirsiniz. Bir e-tecim sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Dolayısıyla ziyaretçileriniz sayfayı görebilmesi derunin her bir ürün resminin yüklenmesini muhafaza etmek zorunda kalacaktır. Görüşmeçilerinizin görmediği alanlardaki, yani sayfanızın zir kısımlarındaki resimleri yararsız yere yüklemek yerine, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Görüşmeçileriniz sayfayı aşağı doğru indirdiğinde, muktezi alanlarda alan vadi görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış takatını sağlam oranda artırmaktadır.

LazyLoad Kullanırken Ilgi Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken teltik yapmanız durumunda, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu kadar hatalara düşmemeniz hesabına Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin ihtimal de en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini azıcık değerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, ziyaretçâlâ yanıltan yönlendirmeler, dürüstılda kalmayan ve uzun URL yapıları ve kalitesiz düşüncemlar kadar konular, kullanıcı odaklı olmamanın beraberinde, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek yöneltmek gerekirse, düzen ve erişilebilirlik ana maddelerimiz arasında olmalıdır. Her yaşlarındaki ve seviyedeki insanın kolaylıkla sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, kent renkleri ve iç birliklara ögönen veren projeler etap etap muvaffakiyetya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun esasta nesep amacı, kullanıcılara nitelikli ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda arama motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile beraber devreye aldığı, “Core Web Vitals” yani Önemli Web Verileri bundan sonra sıralama faktörü evet. Buna gereğince zirdaki kavramlar doğrultusunda yapılacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En Koskocaman Görünür İçerik (LCP)
şehir ziyaretçisinin ilk girişi sağlamladığı süreden, görünen ekrandaki en kocaman hapishaneğin oluş süresini dışa vurum etmektedir. Koskocaman derunerik; sayfada kâin görseller veya videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli sermaye, kullanıcının ilk gördüğü ekran vadiıdır. Doğrusu sayfanın zir kısımları bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki hapishaneğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve şeşnda olmalıdır. Bunun derunin ilk ekran girişinde kâin görselleri ve fontları ön isnat (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun beraberinde yararsız ve kullanılmayan javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk kez giriş yaratıcı bir kullanıcının, siteyle girdiği etkileşimi ölçmektedir. Örnek yöneltmek gerekirse, Web sitesinin oluşumundan sonra, kullanıcının bir birlikya veya form düğmesine tıklaması sonrasında allıkınan cevap süresini derunermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin şeşnda olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Sayfa oluşana kadar geçen süre içerisinde, sayfada kâin bileşenlerin doğru boyutta ve düzende oluşmasını dışa vurum etmektedir. Örneğin; yükseklik ve kocalik değerlerine ehil olmayan görseller, konu yüklenene kadar geçen süre içerisinde bazı kaymalara illet olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu ya da metnin düzenini değanlayıştirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini negatif etkileyeceği derunin ilk isnat düzeni ile son ekran çıktısı arasında, tasarım kâffesinün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Taharri Motoru Etiketleri
şehir deruni SEO’nun yol konusu olan arama motoru meta etiketleri, sitemizin botlar aracılığıyla âlâ algılanmasını ve arama neticelerinda doğru indekslenmesini sağlamlamaktadır. Meta etiketleri arasında gösterilen başlıca parametreler; konu başlıkları ve açıklamaları, gönül etiketleri, doğru konu bulunak gösterimleri kadar botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Muhik yapılandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı henüz sağlamlıklı gezinebilmekte ve algılamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri derunin sıralamalarımızı direkt olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, kesinlikle meraklı bir takviye almanız gerekmektedir. Mimarilacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış algılanmasına ve ayrıca indeks zayiatına racon harismaktadır. Mevcut meta kimlik hatalarınızı veya eksiklerinizi vermek isterseniz, ücretsiz çözümleme vasıtamızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çallıkışması Nedir?
Dış SEO çallıkışması, isminden de anlaşılacağı üzere kent haricinde gerçekleneşeli tüm etkileşimi ve paylaşımları derunermektedir. Bu çallıkışmayı, genel ağ projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. şehir dışı SEO, bir bir hayli duygun ve ilgi edilmesi gereken bir konudur. SEO çallıkışmasında en kocaman hataların yapıldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine kadar giden yolun en kocaman sebepleri arasında; Google’ı kandırmaya müteveccih meydana getirilen kent dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan ırak ve suni popülerlik ile meydana gelen kent dışı çallıkışmalar, bugün olmasa benzeyen gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu kadar suni paylaşımları belirleme eylemek üzere, üst kur başarım göstermektedir. Zararlı tespitlere verilen mütebaki web siteleri, giderek sıralamalarda zayiat yaşayarak, geçmiş dhuzurüşü rahatsızlık yollara girmektedir.
şehir dışı meydana getirilen çallıkışmalara, bir değişik değanlayışle “backlink” ismi de verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu zir başlığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir değişik web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google aracılığıyla emin ve popüler olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına referans ediyorsa, Google doğru orantılı olarak sizin sitenize de cesaret duymuş olacaktır. Böylece bir popülerlik sağlamlayarak sitemize hem yoğunluk hemde bilinirlik sağlamlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile baş başa, backlink konusu çok henüz duygun davranılması gereken sermaye olarak karşıtmıza çıkmaktadır. Bu yapıyı manipüle eden bazı web siteleri, Google aracılığıyla belirleme edilerek, arama kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle tabii olmayan ve ödemeli allıkınan backlinkler, projeler derunin ateş yeryüzü etmektedir.

Doğal Backlink Nasıl Olmalıdır?
Aslında bu probleminin cevabı çok mahdut. İyi bir derunerik sunmanız durumunda, kent ziyaretçileriniz sizden edindiği detayları kolaylıkla bir başkalarına referans yöneltmek isteyeceklerdir. Bu durumda sizde tabii bir link kazanmış olacaksınız. Ancak meydana getirilen en kocaman ve kritik teltik burada başlıyor. SEO ile ilişkin zevat, tüm çallıkışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri haysiyetiyle, dolu ve kalitesiz bilgi sitelerinden allıkınan ücretli birliklar ile yükselmeyi bekliyorlar. Kısaca süre içerisinde bu manipüle ortaya çıktığında ise arama sonuçlarından silinmiş oluyorlar. Bu tempo tabii yollardan allıkınmayan ve ücretli allıkınan birliklar yerine, nitelikli ve güncel derunerikler hazırlayarak, tabii yollardan link kazanılmalıdır.

Peki Nereden Temellamalıyım?
SEO, mağazanızı kıvrak bir cadde üzerine taşır. Ürün ve özen arayan kişsonra en makul bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun beraberinde sağlamladığı faydaların başında; bellik bilinirliği, saygınlık ve satış geriışı gelmektedir. Hatmızda tüm hatları ile SEO nedir? Sorusuna yanıt vermeye çallıkıştık. Bağımlı ki ne kadar uzun boylu de anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine saf yapısı olması haysiyetiyle, projeye özel çallıkışma yapılması önemlidir. İyi bir mütehassıs projeyi yayımcı tutacağı analizler neticesinde, doğru bir çallıkışma planı oluşturarak, anlayışlemlerine başlamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yapmış olduğumız tüm projeleri, doğru ve güncel bilgiler ışığında çözümleme ederek, muktezi makul çallıkışmayı sağlamlıyoruz. Nasıl olacak? Nasıl yapacağız? Kabil soruları aklınızda büyütmeden, gelin size makul stratejilerimiz ile projenize takviye olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir