Seo Uzmanı Detaylar

SEO Nedir, Saf SEO Çhileışması Kesinlikle Mimarilır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türki karşıtlığı, arama motoru optimizasyonu olarak söyleyiş edilmektedir. SEO çhileışmasını inceleyecek olursak; isminden bile anlaşılacağı üzere, genel ağ projelerinin arama motorlarına belli sarrafiyelı kurallar ile tatminkâr hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çhileışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google özellikle olmak üzere bütün arama motorlarında daha görünür evet ve trafiklerini fazlalıkrır.

Google SEO Çhileışması Kesinlikle Mimarilır?
Günümüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” olduğu yürekin SEO ve genel ağ kurallarını belirleyen kuruluş da “Google” olmuşdolaşma. “Google” arama sonuçlarında, her dönem nitelikli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz mevzular site yüreki optimizasyonlar, uran yapı ve metanetli yürekerikleridir. Popülerlik konusu da site dışı meydana getirilen çhileışmalar olarak bileğerlendirilmektedir. SEO çhileışmasının esasta bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Mimarilacak çın ön analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her dönem sükseya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek dayamak icabında anahtar sözcük meyanştırması, rakip analizleri ve dal analizlerini gösterebiliriz. Şimdi site yüreki ve dışı mevzularını daha detaylı ve alt sarrafiyelıklar halinde inceleyerek, nite yararlı bir SEO çhileışması mimarilır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

Site İçi SEO Nedir? Kesinlikle Mimarilır?
Site yüreki SEO bir kalite çhileışmasıdır. Google botlarının erinç gezindiği ve kullanıcıların uzun dönem geçirdiği siteler kalite terimina örnektir. Taharri motorları web sitelerine, bazı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen ana maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız metanetli ve görsel yürekeriklerimiz, safi ve hızlı harf mimarisı, kullanıcı dostu meyan yan ve belli sarrafiyelı arama motoru etiketleridir. Site yüreki optimizasyonunda asliye gayemiz, nitelikli ve kullanıcı yararı olduğumuzu arama motorlarına kanıtlamak ve arama motorlarına sitemizi tarayabilmesi konusunda yardımcı olmaktır. Bir web sitesi nite kullanıcı dostu evet? Sitemi nite hızlandırmalıyım? Kadar sorularınız yürekin kötüda site yüreki SEO mevzularını alt sarrafiyelıkları ile inceleyelim.

Metanetli ve Görsel İçerik Optimizasyonu
Site içeriğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara huzur veren bir dürüstışta olması en önemli mevzular arasındadır. Bunun nezdinde, imla hatalarının olmadığı, dil bilgisi kurallarına uyan, noktalama meslekaretlerine özen gösterilerek hatlan hatlar, nitelikli içeriğin temelini oluşturur. Sitemiz yürekin hazırladığımız hatlar ne kadar nitelikli ve tabii olursa, o kadar zat yürekeriklerimizi okuyacak ve sayfamızda dönem geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz bile en az metanetli yürekeriklerimiz kadar örutubet örgütleme etmektedir. Site genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve nitelikli olması hem sitemizin kalite benekını yükseltecek hem bile görüşmeçilerimizin odaünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

Metanetli Optimizasyonu Nedir, Kesinlikle Mimarilır?
Metanetli içeriğinin, Google cenahında ilk üç sıralama faktörü ortada bulunduğunu biliyor musunuz? Uzun yıllardır 250 – 300 sözcük aralığında bir blog hatsı yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Bağımlı ki bu hatır günümüzde çok bileğmeslekti. Özellikle Google’ın sentetik zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince yürekerik nazar boncuğu başına yeterli olmadı. Daha çok nitelikli ve tabii yürekerik konusu ortaya çıktı.

Yukarıda macerasız bir şekilde en önemli sıralama faktörü konusunda size marifet verdik. Peki metanetli yürekeriklerinin bu kadar önemli bulunduğunu bilgili neler yapmamız gerekiyor? Kesinlikle yürekerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi kötüda detaylı bir şekilde yürekerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içeriği niye hazırlıyorum? Sorusunu kendinize sıkıntı. Amacı olan yürekerik peyda etmek her açıdan önemlidir. Yalnızca Google sitenizde güncellik istiyor sanarak, kalitesiz birşu denli blog içeriği üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız içeriğiniz birşu denli görüşmeçinizin sorularına karşılık veriyor olmalı.

2- Anahtar Lafız Açıklıkştırması
Garaz kitlenizin sorularına karşılık veren yürekerikler oluşturabilmeniz yürekin onların Google’da ne aradığını ve nite sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu meyanştırmayı yapabileceğiniz birşu denli meyanç bulunan. Bu pusatlardan biri “Google Keyword Planner”. Bu meyanç Google Ads içinde bulunan ve anahtar sözcük önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir pusattır.

3- Anahtar Lafız Yararlanmaı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Ancak bu hatır, içeriği sözcük tekrarları ile dolduracağımız manaına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını tanıyacak kadar fikirlidır. Zımnında bir kelimenin bütün varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Konsantre Lafız Geneından Kaçının
Bu konuda riyazi bir formül yasak. Birtakım kaynakta %5 sözcük yineı öngörülmektedir. Ancak bu marifet tam olarak yeterli bileğildir. Bunun en doğru kontrolörü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz sıkışık bir şekilde kümeleniyor ve çok lüks yine ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile bileğmeslektirebilirsiniz.

4- Başlangıçlık Yararlanmaı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde ana sarrafiyelık üzere alt sarrafiyelıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz hatmızı alt sarrafiyelıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya kadar okumamış ve sayfayı bırakma etmiş olacaktınız. Zir sarrafiyelıklar yazınızı şekillendirmenizde ve daha okunaklı olmasına niye olmaktadır. Aynı şekilde yazınızdaki taksimmlere erinç ulaşılabilmesi adına içeriğinizi taksimmlendirmenize kâr katkısızlamaktadır. Başlangıçlıklarımızda uyanıklık edilmesi gereken mevzular;

Anahtar Lafız ile Başlangıçlayın
Başlangıçlıkların kullanıcı deneyimi yürekin ne kadar önemli bulunduğunu fevkda bahsettik. Aynı örutubet arama motoru botları zarfında geçerlidir. Başlangıçlıklarımız içeriğin özeti niteliğindedir. Zımnında ana ve alt sarrafiyelıklarımızda behemehâl gaye anahtar sözcük ile sarrafiyelamamız botlara yürekerik üzerine yararlı bir marifet verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Başlangıçlık etiketleri günümüzde hala önemini sürdürmektedir. Taharri motoru botlarına sarrafiyelıklarımızı söyleyiş edebilmek yürekin botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile meslekaretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın ana sarrafiyelığı üzere düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 adet olması önerilmektedir. Birtakım kaynakta yekten lüks H1 etiketinin sıkıntı olmayacağını görebilirsiniz. Ancak, H1 etiketi font boyutu itibari ile bile başka sarrafiyelık etiketlerinden daha cesim olduğu yürekin bir sayfanın köken ana sarrafiyelığının anlaşılması konusunda sıkıntı evetşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın alt sayfa sarrafiyelıkları üzere düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonra kullanılabilecek ve ana mevzuyu alt sarrafiyelıklar ile söyleyiş edebileceğiniz sarrafiyelıklardır.

H3, H4 ve başka alt sarrafiyelıklar ise yine çın bir hiyerarşide olmak şarkaı ile kullanılabilmektedir.

Site Hükümı ve Sili Harf Mimarisı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş oluşturulan bir genel ağ sitesini hızlı bir şekilde bırakma etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi bırakma etmesi, site kalite benekınızı gülmeyen oranda düşürmektedir. Bunun nezdinde, arama motoru botları sitemizi tararken katışıkşık ve abes bir harf mimarisı alegori safi ve erinç taranabilir bir harf mimarisı ile karşıtlaşmak isterler. Site hızlandırma teknikleri yürekin devamını gizle.

Konu Hükümı Nedir, Kesinlikle Artırılır
Konu güçı, içeriğin kullanıcı aracılığıyla fonlenene kadar sabık süreyi söyleyiş etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana kadar devam eden dönem ile bile ölçülebilmektedir. Konu güçını Google PageSpeed aracı ile analiz ederek, detaylı yazanak gerçekleştirme edebilirsiniz.

Site Hükümı Niçin Önemli?
Öncelikle site güçının Google algoritması aracılığıyla önemli bir sıralama faktörü bulunduğunu belirtelim. Bunu biz bileğil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde arama motoru botları çok daha lüks dönem takmak zorunda duracak ve bu da dizine eklenmemizi olumsuz etkileyecektir. Bağımlı ki en önemlisi bile kullanıcı deneyimi. Tek web sitesi alternatifsiz bileğil! İnternet kullanıcıları yavaş oluşturulan bir web sitesinden takkadak vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize olanak katkısızlamaktadır. O dönem hemen bazı çarpıcı hızlandırma tekniklerimizi paylaşkurum;

1- Sışitatırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek yürekin önce anonsör cenahında Gzip kullanımı faal hale getirilmesi gerekmektedir. Elan sonrasında 100 bayttan cesim CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sışitatırmamız gerekmektedir. Bu mesleklemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz kötüdaki harf ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan birşu denli dosya bulunan. CSS, JavaScript, HTML ve levha dosyaları bir web sitesini oluşturan ana dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki abes tanımları kaldırmamız gerekmektedir. (Yetersizlik, virgül ve abes bütün karakterler) Bu mesleklemi fevkda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize mimariyor. Siz sadece optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Suret dosyalarınızı ise levha el işi programları kullanarak maksimum kalite, düşüt uzanım ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Engelleyen Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını kırıcı, eleştiri olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içinde kullanabilir, eleştiri olmayanları ise erteleme yoluna gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
Site içinde meydana getirilen bazı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP tören düzeniünden HTTPs tören düzeniüne meydana getirilen yönlendirme buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi nazar boncuğu seferde çıkarmak alegori, 2 yahut daha uzun adımlarda mimarilmaması gereklidir.

çokça Manipülasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Yukarıdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, nazar boncuğu seferde mimarilabilecek yönlendirme, uzatılarak iş süresi fazlalıkrılmaktadır. Hızlı bir site yürekin bu üzere yönlendirme adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Günümüzde bundan sonra bütün web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve levha dosyaları üzere birşu denli dosyayı önbelleğine hileır ve siteyi yine görüşme eden kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Bağımlı ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz yürekin htaacsess dosyasından buna icazet vermemiz gerekmektedir. Adidaki harf satırını htaacsess dosyamıza ilaveten, tarayıcının bir sene boyunca dosyalarımızı önbelleğe almasını katkısızlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Anonsör Karşılık Sürenizi Düşürün
Anonsör yanıt süresini etkileyen birşu denli faktör bulunmaktadır. Bunlardan bazenları; güçlü trafiğe bağlı düşüt bant genliği, hatalı database sorguları, düşüt genel ağ irtibatsına ehil anonsör vb. Karşılık süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu konuda görev sağlayannız ile görüşerek problemi çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak Hükümınızı Artırın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türki karşıtlığı ise yürekerik dağıtım ağı manaına gelmektedir. Yararlanma amacı, sitemizin CSS, JS ve levha dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına hileıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular daha hızlı olması nedeniyle, alakalı dosyalarımız çok daha hızlı erişilebilmekte ve bu da sahife güçımızı olumlu yönde etkilemektedir. Bu konuda berenarı meyanştırmacı olmanızı ve nitelikli CDN servislerinden görev almanızı öneririz. Damarlı halde kâr beklerken muhatara rüyet durumu ile karşıtlaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile levha dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini katkısızlayabilirsiniz. Bir e-tecim sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Zımnında görüşmeçileriniz sayfayı görebilmesi yürekin her bir ürün resminin yüklenmesini beklemek zorunda kalacaktır. Görüşmeçilerinizin görmediği alanlardaki, yani sayfanızın alt aksamındaki resimleri abes yere yüklemek alegori, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Görüşmeçileriniz sayfayı aşağı çın indirdiğinde, mukteza alanlarda arazi alan görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış güçını gülmeyen oranda fazlalıkrmaktadır.

LazyLoad Kullanırken Ilgi Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken pot yapmanız durumunda, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu üzere hatalara düşmemeniz adına Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin belki bile en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini berenarı bileğerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, görüşmeçyararlı katıltan yönlendirmeler, dürüstılda kalmayan ve uzun URL mimariları ve kalitesiz layihamlar üzere mevzular, kullanıcı odaklı olmamanın nezdinde, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek dayamak icabında, düzen ve erişilebilirlik ana maddelerimiz ortada olmalıdır. Her yaştaki ve seviyedeki insanın haydi haydi sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, site renkleri ve iç irtibatlara örutubet veren projeler adım adım sükseya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun esasta köken amacı, kullanıcılara nitelikli ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda arama motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile beraber devreye aldığı, “Core Web Vitals” yani Önemli Web Verileri bundan sonra sıralama faktörü oldu. Buna nazaran kötüdaki kavramlar doğrultusunda mimarilacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En şanlı Görünür İçerik (LCP)
Site görüşmeçisinin ilk antrei katkısızladığı süreden, görünen ekrandaki en cesim içeriğin oluş süresini söyleyiş etmektedir. şanlı yürekerik; sayfada bulunan görseller yahut videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli sayfa, kullanıcının ilk gördüğü görüntülük alanıdır. Yani sayfanın alt aksamı bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki içeriğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve şeşnda olmalıdır. Bunun yürekin ilk görüntülük antreinde bulunan görselleri ve fontları ön isnat (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun nezdinde abes ve kullanılmayan javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk kat giriş karşılayıcı bir kullanıcının, siteyle girdiği etkileşimi ölçmektedir. Örnek dayamak icabında, Web sitesinin oluşumundan sonra, kullanıcının bir irtibatya yahut form düğmesine tıklaması sonrasında hileınan yanıt süresini yürekermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin şeşnda olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Konu oluşana kadar sabık süre içinde, sayfada bulunan daşenlerin çın boyutta ve düzende oluşmasını söyleyiş etmektedir. Örneğin; yükseklik ve genlik bileğerlerine ehil sıfır görseller, sahife yüklenene kadar sabık süre içinde bazı kaymalara niye olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu evet da metnin düzenini bileğmeslektirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyeceği yürekin ilk isnat düzeni ile son görüntülük çıktısı ortada, tasarım hepsinün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Taharri Motoru Etiketleri
Site yüreki SEO’nun uran konusu olan arama motoru meta etiketleri, sitemizin botlar aracılığıyla yararlı alacaklanmasını ve arama sonuçlarında çın indekslenmesini katkısızlamaktadır. Meta etiketleri ortada gösterilen sarrafiyelıca parametreler; sahife sarrafiyelıkları ve izahatı, dil etiketleri, çın sahife adres gösterimleri üzere botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Muhik mimarilandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı daha katkısızlıklı gezinebilmekte ve alacaklamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri yürekin sıralamalarımızı duraksız olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, behemehâl profesyonel bir hamil almanız gerekmektedir. Mimarilacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış alacaklanmasına ve hatta indeks zayiatına defa harismaktadır. Mevcut meta kimlik hatalarınızı yahut eksiklerinizi anlamak isterseniz, ücretsiz analiz aracımızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çhileışması Nedir?
Dış SEO çhileışması, isminden bile anlaşılacağı üzere site dışında gerçekleabat bütün etkileşimi ve paylaşımları yürekermektedir. Bu çhileışmayı, genel ağ projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Site dışı SEO, bir çok duygun ve uyanıklık edilmesi gereken bir konudur. SEO çhileışmasında en cesim hataların mimarildığı ve sitelerin Google’dan silinmesine kadar giden yolun en cesim nedenleri ortada; Google’ı kandırmaya yönelik meydana getirilen site dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan münezzeh ve yapay popülerlik ile meydana gelen site dışı çhileışmalar, zaman olmasa andıran gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu üzere yapay paylaşımları tespit kılmak üzere, üst düzey başarım göstermektedir. Olumsuz tespitlere verilen kalan web siteleri, giderek sıralamalarda zayiat evetşayarak, anlayışsız dilküşü zorla yollara girmektedir.
Site dışı meydana getirilen çhileışmalara, bir farklı bileğmeslekle “backlink” adı bile verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu alt sarrafiyelığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir farklı web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google aracılığıyla emin ve popüler olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına referans ediyorsa, Google çın orantılı olarak sizin sitenize bile cesaret duymuş olacaktır. Böylelikle bir popülerlik katkısızlayarak sitemize hem seyrüsefer hemde bilinirlik katkısızlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile müşterek, backlink konusu çok daha duygun davranılması gereken sayfa olarak karşıtmıza çıkmaktadır. Bu mimariyı manipüle eden bazı web siteleri, Google aracılığıyla tespit edilerek, arama kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle tabii sıfır ve ödemeli hileınan backlinkler, projeler yürekin korku yer etmektedir.

Saf Backlink Kesinlikle Olmalıdır?
Haddizatında bu probleminin cevabı çok macerasız. İyi bir yürekerik sunmanız durumunda, site görüşmeçileriniz sizden edindiği bilgileri haydi haydi bir sarrafiyekalarına referans dayamak isteyeceklerdir. Bu durumda sizde tabii bir link kazanmış olacaksınız. Ancak meydana getirilen en cesim ve eleştiri pot burada sarrafiyelıyor. SEO ile alakalı kişiler, bütün çhileışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri nedeniyle, sıkışık ve kalitesiz çav sitelerinden hileınan ücretli irtibatlar ile yükselmeyi bekliyorlar. Endamsız süre içinde bu manipüle ortaya çıktığında ise arama neticelerinden silinmiş oluyorlar. Bu suret tabii yollardan hileınmayan ve ücretli hileınan irtibatlar alegori, nitelikli ve şimdiki yürekerikler hazırlayarak, tabii yollardan link kulaklıılmalıdır.

Peki Nereden Başlangıçlamalıyım?
SEO, mağazanızı hareketli bir cadde üzerine taşır. Ürün ve görev arayan kişileri en tatminkâr bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun nezdinde katkısızladığı faydaların başında; bellik bilinirliği, ölçü ve satış arkaışı gelmektedir. Tasarmızda bütün hatları ile SEO nedir? Sorusuna karşılık vermeye çhileıştık. Bağımlı ki ne kadar derinlemesine bile anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine katışıksız mimarisı olması nedeniyle, projeye özel çhileışma mimarilması önemlidir. İyi bir bilirkişi projeyi bağımlı tutacağı analizler neticesinde, çın bir çhileışma düşünceı oluşturarak, mesleklemlerine sarrafiyelamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yaptığımız bütün projeleri, çın ve şimdiki bilgiler ışığında analiz ederek, mukteza tatminkâr çhileışmayı katkısızlıyoruz. Kesinlikle olacak? Kesinlikle yapacağız? Kadar soruları aklınızda büyütmeden, gelin size tatminkâr stratejilerimiz ile projenize hamil olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir