Seo Uzmanı Blog

SEO Nedir, Tabii SEO Çalışması Nite Strüktürlır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe kontralığı, taharri motoru optimizasyonu olarak rapor edilmektedir. SEO çalışmasını inceleyecek olursak; isminden bile anlaşılacağı üzere, internet projelerinin taharri motorlarına belli serlı kurallar ile yakışır hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin taharri motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayıcı bir çalışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google özellikle sarhoş olmak üzere bütün taharri motorlarında daha görünür olur ve trafiklerini artırır.

Google SEO Çalışması Nite Strüktürlır?
Günümüzde en çok kullanılan taharri motoru “Google” olduğu ciğerin SEO ve internet kurallarını belirleyen yerleşmişş da “Google” olmuşdolaşma. “Google” taharri neticelerinda, her devran kaliteli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz mevzular şehir ciğeri optimizasyonlar, uran yapı ve dimdik ciğererikleridir. Popülerlik konusu da şehir dışı yapılan çalışmalar olarak bileğerlendirilmektedir. SEO çalışmasının aslında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Strüktürlacak sahih ön analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her devran başarıya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek döndürmek gerekirse anahtar sözcük aralıkştırması, rakip analizleri ve kol analizlerini gösterebiliriz. Şimdi şehir ciğeri ve dışı mevzularını daha detaylı ve zir serlıklar halinde inceleyerek, nasıl yeğin bir SEO çalışması strüktürlır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

Kent İçi SEO Nedir? Nite Strüktürlır?
Kent ciğeri SEO bir kalite çalışmasıdır. Google botlarının rahatça gezindiği ve kullanıcıların uzun devran geçirdiği siteler kalite terimina örnektir. Arama motorları web sitelerine, bazı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen asıl maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız dimdik ve görsel ciğereriklerimiz, akman ve hızlı harf strüktürsı, kullanıcı dostu aralık didar ve belli serlı taharri motoru etiketleridir. Kent ciğeri optimizasyonunda çizgi gayemiz, kaliteli ve kullanıcı yararı olduğumuzu taharri motorlarına kanıtlamak ve taharri motorlarına sitemizi tarayabilmesi konusunda yardımcı olmaktır. Bir web sitesi nasıl kullanıcı dostu olur? Sitemi nasıl hızlandırmalıyım? Kabil sorularınız ciğerin süflida şehir ciğeri SEO mevzularını zir serlıkları ile inceleyelim.

Dimdik ve Görsel İçerik Optimizasyonu
Kent dâhilğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara hatır veren bir dürüstışta olması en önemli mevzular arasındadır. Bunun nezdinde, yazım hatalarının olmadığı, yürek bilgisi kurallarına uyan, noktalama alışverişaretlerine özen gösterilerek ovalan ovalar, kaliteli dâhilğin temelini oluşturur. Sitemiz ciğerin hazırladığımız ovalar ne denli kaliteli ve katıksız olursa, o denli özlük ciğereriklerimizi okuyacak ve sayfamızda devran geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz bile en azca dimdik ciğereriklerimiz denli ögönen teşkil etmektedir. Kent genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve kaliteli olması hem sitemizin kalite noktaını yükseltecek hem bile görüşmeçilerimizin bakışünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

Dimdik Optimizasyonu Nedir, Nite Strüktürlır?
Dimdik dâhilğinin, Google tarafında ilk üç sıralama faktörü arasında bulunduğunu biliyor musunuz? Uzun senelerdir 250 – 300 sözcük aralığında bir blog ovası yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Tabi ki bu vaziyet günümüzde çok bileğalışverişti. Özellikle Google’ın yapay zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince ciğererik hareketsiz başına ehliyetli olmadı. Imdi kaliteli ve katıksız ciğererik konusu ortaya çıktı.

Yukarıda gösterişsiz bir şekilde en önemli sıralama faktörü konusunda size bilgi verdik. Peki dimdik ciğereriklerinin bu denli önemli bulunduğunu kasti neler yapmamız gerekiyor? Nite ciğererikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi süflida detaylı bir şekilde ciğererik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içeriği ne hazırlıyorum? Sorusunu kendinize mesele. Amacı olan ciğererik tesis etmek her açıdan önemlidir. Yalnızca Google sitenizde güncellik istiyor diye, kalitesiz birşunca blog içeriği üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız dâhilğiniz birşunca görüşmeçinizin sorularına karşılık veriyor olmalı.

2- Anahtar Lafız Mesafeştırması
Garaz kitlenizin sorularına karşılık veren ciğererikler oluşturabilmeniz ciğerin onların Google’da ne aradığını ve nasıl sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu aralıkştırmayı yapabileceğiniz birşunca aralıkç mevcut. Bu kayıtlardan biri “Google Keyword Planner”. Bu aralıkç Google Ads içinde mevcut ve anahtar sözcük önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir kayıttır.

3- Anahtar Lafız Kullanımı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Fakat bu vaziyet, içeriği sözcük tekrarları ile dolduracağımız mealına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını teşhisyacak denli düşüncesizdır. Nedeniyle bir kelimenin bütün varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Ağır Lafız Tekrarından Kaçının
Bu konuda matematiksel bir formül namevcut. Birtakım kaynakta %5 sözcük tekrarı öngörülmektedir. Fakat bu bilgi tam olarak ehliyetli bileğildir. Bunun en iyi yoklamaü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz sıkı bir şekilde kümeleniyor ve çok çokça tekrar ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile bileğalışveriştirebilirsiniz.

4- Temellık Kullanımı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde asıl serlık gibi zir serlıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz ovamızı zir serlıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya denli okumamış ve sayfayı ayrılma etmiş olacaktınız. Ast serlıklar edebiyatızı şekillendirmenizde ve daha okunaklı olmasına ne olmaktadır. Aynı şekilde edebiyatızdaki taksimmlere rahatça ulaşılabilmesi yerine dâhilğinizi taksimmlendirmenize yarar sağlamaktadır. Temellıklarımızda dikkat edilmesi gereken mevzular;

Anahtar Lafız ile Temellayın
Temellıkların kullanıcı deneyimi ciğerin ne denli önemli bulunduğunu yukarıda bahsettik. Aynı ögönen taharri motoru botları zarfında geçerlidir. Temellıklarımız dâhilğin özeti niteliğindedir. Nedeniyle asıl ve zir serlıklarımızda mutlaka garaz anahtar sözcük ile serlamamız botlara ciğererik hakkında yeğin bir bilgi verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Temellık etiketleri günümüzde hala önemini sürdürmektedir. Arama motoru botlarına serlıklarımızı rapor edebilmek ciğerin botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile alışverişaretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın asıl serlığı gibi düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 tane olması önerilmektedir. Birtakım kaynakta yekten çokça H1 etiketinin mesele olmayacağını görebilirsiniz. Fakat, H1 etiketi font boyutu itibari ile bile gayrı serlık etiketlerinden daha yüce olduğu ciğerin bir sayfanın ana asıl serlığının anlaşılması konusunda mesele evetşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın zir iş serlıkları gibi düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonra kullanılabilecek ve asıl konuyu zir serlıklar ile rapor edebileceğiniz serlıklardır.

H3, H4 ve gayrı zir serlıklar ise gene sahih bir hiyerarşide sarhoş olmak şgeriı ile kullanılabilmektedir.

Kent çabuklukı ve Münezzeh şifre Strüktürsı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş açılan bir internet sitesini hızlı bir şekilde ayrılma etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi ayrılma etmesi, şehir kalite noktaınızı vahim oranda düşürmektedir. Bunun nezdinde, taharri motoru botları sitemizi tararken katışıkşık ve mevsimli mevsimsiz bir harf strüktürsı yerine akman ve rahatça taranabilir bir harf strüktürsı ile kontralaşmak isterler. Kent hızlandırma teknikleri ciğerin devamını gizle.

Sahife çabuklukı Nedir, Nite Fazlalıkrılır
Sahife şiddetı, dâhilğin kullanıcı aracılığıyla sahnelenene denli güzeşte süreyi rapor etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana denli devam eden devran ile bile ölçülebilmektedir. Sahife şiddetını Google PageSpeed aracı ile analiz ederek, detaylı yazanak gerçekleştirme edebilirsiniz.

Kent çabuklukı Illet Önemli?
Öncelikle şehir şiddetının Google algoritması aracılığıyla önemli bir sıralama faktörü bulunduğunu belirtelim. Bunu biz bileğil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde taharri motoru botları çok daha çokça devran giyinmek zorunda duracak ve bu da dizine eklenmemizi olumsuz etkileyecektir. Tabi ki en önemlisi bile kullanıcı deneyimi. Hiçbir web sitesi alternatifsiz bileğil! İnternet kullanıcıları yavaş açılan bir web sitesinden çabucak vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize imkân sağlamaktadır. O devran vakit kaybetmeden bazı yüksek hızlandırma tekniklerimizi paylaşgurur;

1- Sışitatırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek ciğerin önce sunucu tarafında Gzip kullanmaı hareketli hale getirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında 100 bayttan yüce CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sışitatırmamız gerekmektedir. Bu alışverişlemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz süflidaki harf ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan birşunca dosya mevcut. CSS, JavaScript, HTML ve resim dosyaları bir web sitesini oluşturan asıl dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki mevsimli mevsimsiz teşhismları kaldırmamız gerekmektedir. (Kesinti, virgül ve mevsimli mevsimsiz bütün karakterler) Bu alışverişlemi yukarıda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize strüktüryor. Siz yalnızca optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Tören dosyalarınızı ise resim el işi programları kullanarak maksimum kalite, düşüt boyut ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Engelleyen Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını kırıcı, kritik olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içinde kullanabilir, kritik olmayanları ise erteleme için gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
Kent içinde yapılan bazı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP protokolünden HTTPs protokolüne yapılan manipülasyon buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi hareketsiz seferde eylemek yerine, 2 veya daha uzun adımlarda strüktürlmaması gereklidir.

Bir küme Manipülasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Yukarıdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, hareketsiz seferde strüktürlabilecek manipülasyon, uzatılarak muamele süresi artırılmaktadır. Hızlı bir şehir ciğerin bu gibi manipülasyon adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Günümüzde artık bütün web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve resim dosyaları gibi birşunca dosyayı önbelleğine alır ve siteyi tekrar görüşme fail kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Tabi ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz ciğerin htaacsess dosyasından buna onay vermemiz gerekmektedir. Aşağıdaki harf satırını htaacsess dosyamıza ilaveten, tarayıcının bir yıl süresince dosyalarımızı önbelleğe almasını sağlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Sunucu Cevap Sürenizi Düşürün
Sunucu karşılık süresini etkileyen birşunca faktör bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; etkili trafiğe rabıtlı düşüt izole bant rahatliği, hatalı database sorguları, düşüt internet bağlanaksına ehil sunucu vb. Cevap süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu konuda hizmet sağlayıcınız ile temaerek problemi çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak çabuklukınızı Fazlalıkrın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türkçe kontralığı ise ciğererik dağıtım ağı mealına gelmektedir. Kullanım amacı, sitemizin CSS, JS ve resim dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına alıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular daha hızlı olması hasebiyle, müteallik dosyalarımız çok daha hızlı erişilebilmekte ve bu da konu şiddetımızı olumlu yönde etkilemektedir. Bu konuda az buçuk aralıkştırmacı olmanızı ve kaliteli CDN servislerinden hizmet almanızı öneririz. Hırçın halde yarar beklerken zarar müşahede durumu ile kontralaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile resim dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Bir e-kâr sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Nedeniyle görüşmeçileriniz sayfayı görebilmesi ciğerin her bir ürün resminin yüklenmesini intizar etmek zorunda kalacaktır. Görüşmeçilerinizin görmediği alanlardaki, şu demek oluyor ki sayfanızın zir aksamındaki resimleri mevsimli mevsimsiz yere yüklemek yerine, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Görüşmeçileriniz sayfayı aşağı sahih indirdiğinde, muktezi alanlarda yer düz görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış şiddetını vahim oranda artırmaktadır.

LazyLoad Kullanırken özen Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken yanlışlık yapmanız yerinde, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu gibi hatalara düşmemeniz yerine Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin ihtimal bile en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini az buçuk bileğerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, görüşmeçyeğin cihetıltan yönlendirmeler, dürüstılda kalmayan ve uzun URL strüktürları ve kalitesiz layihamlar gibi mevzular, kullanıcı odaklı olmamanın nezdinde, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek döndürmek gerekirse, düzen ve erişilebilirlik asıl maddelerimiz arasında olmalıdır. Her yaştaki ve seviyedeki insanoğlunun kolaylıkla sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, şehir renkleri ve iç bağlanaklara ögönen veren projeler hamle hamle başarıya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun aslında ana amacı, kullanıcılara kaliteli ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda taharri motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile bu arada devreye aldığı, “Core Web Vitals” şu demek oluyor ki Önemli Web Verileri artık sıralama faktörü oldu. Buna göre süflidaki kavramlar doğrultusunda strüktürlacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En Yetişkin Görünür İçerik (LCP)
Kent görüşmeçisinin ilk başlangıçi sağladığı süreden, görünen ekrandaki en yüce dâhilğin teşekkül süresini rapor etmektedir. Yetişkin ciğererik; sayfada mevcut görseller veya videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli iş, kullanıcının ilk gördüğü ekran düzıdır. Yani sayfanın zir aksamı bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki dâhilğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve altında olmalıdır. Bunun ciğerin ilk ekran başlangıçinde mevcut görselleri ve fontları ön isnat (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun nezdinde mevsimli mevsimsiz ve metruk javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk kat giriş yapan bir kullanıcının, siteyle girmiş olduğu etkileşimi ölçmektedir. Örnek döndürmek gerekirse, Web sitesinin oluşumundan sonra, kullanıcının bir bağlanakya veya form düğmesine tıklaması sonrasında alınan karşılık süresini ciğerermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin altında olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Sahife oluşasıl denli güzeşte müddet içinde, sayfada mevcut üstelikşenlerin sahih boyutta ve düzende oluşmasını rapor etmektedir. Örneğin; yükseklik ve rahatlik bileğerlerine ehil olmayan görseller, konu yüklenene denli güzeşte müddet içinde bazı kaymalara ne olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu evet da metnin düzenini bileğalışveriştirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyeceği ciğerin ilk isnat düzeni ile son ekran çıktısı arasında, tasavvur kâffesinün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Arama Motoru Etiketleri
Kent ciğeri SEO’nun uran konusu olan taharri motoru meta etiketleri, sitemizin botlar aracılığıyla yeğin rüşvetlanmasını ve taharri neticelerinda sahih indekslenmesini sağlamaktadır. Meta etiketleri arasında gösterilen serlıca parametreler; konu serlıkları ve açıklamaları, yürek etiketleri, sahih konu adres gösterimleri gibi botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Rast strüktürlandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı daha sağlıklı gezinebilmekte ve rüşvetlamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri ciğerin sıralamalarımızı duraksız olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, mutlaka meraklı bir koltuk almanız gerekmektedir. Strüktürlacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış rüşvetlanmasına ve hatta indeks zayiatına gaye açmaktadır. Mevcut meta kimlik hatalarınızı veya eksiklerinizi sezmek isterseniz, ücretsiz analiz kompradormızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çalışması Nedir?
Dış SEO çalışması, isminden bile anlaşılacağı üzere şehir dışında gerçekleneşelendiren bütün etkileşimi ve paylaşımları ciğerermektedir. Bu çalışmayı, internet projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Kent dışı SEO, bir hayli alıngan ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. SEO çalışmasında en yüce hataların strüktürldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine denli revan yolun en yüce nedenleri arasında; Google’ı kandırmaya yönelik yapılan şehir dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan uzak ve yapay popülerlik ile gerçekleştirilen şehir dışı çalışmalar, zaman olmasa doğru gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu gibi yapay paylaşımları belirleme eylemek üzere, üst kırat başarım göstermektedir. Menfi tespitlere verilen mütebaki web siteleri, giderek sıralamalarda zayiat evetşayarak, art dhuzurüşü yaş yollara girmektedir.
Kent dışı yapılan çalışmalara, bir değişik bileğalışverişle “backlink” adı bile verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu zir serlığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir değişik web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google aracılığıyla emniyetli ve popüler olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına referans ediyorsa, Google sahih orantılı olarak sizin sitenize bile güven duymuş olacaktır. Böylece bir popülerlik sağlayarak sitemize hem yoğunluk hemde bilinirlik sağlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile yan yana, backlink konusu çok daha alıngan davranılması gereken iş olarak kontramıza çıkmaktadır. Bu strüktüryı manipüle fail bazı web siteleri, Google aracılığıyla belirleme edilerek, taharri kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle katıksız olmayan ve ödemeli alınan backlinkler, projeler ciğerin muhatara en etmektedir.

Tabii Backlink Nite Olmalıdır?
Aslında bu sorunun cevabı çok gösterişsiz. İyi bir ciğererik sunmanız yerinde, şehir görüşmeçileriniz sizden edinmiş olduğu bilgileri kolaylıkla bir serkalarına referans döndürmek isteyeceklerdir. Bu durumda sizde katıksız bir link kazanmış olacaksınız. Fakat yapılan en yüce ve kritik yanlışlık burada serlıyor. SEO ile müteallik kişiler, bütün çalışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri hasebiyle, sıkı ve kalitesiz sava sitelerinden alınan ücretli bağlanaklar ile yükselmeyi bekliyorlar. Endamsız müddet içinde bu manipüle ortaya çıktığında ise taharri sonuçlarından silinmiş oluyorlar. Bu hava katıksız yollardan alınmayan ve ücretli alınan bağlanaklar yerine, kaliteli ve aktüel ciğererikler hazırlayarak, katıksız yollardan link kulaklıılmalıdır.

Peki Nereden Temellamalıyım?
SEO, mağazanızı işlek bir ana yol üzerine taşır. Ürün ve hizmet arayan kişgelecek en yakışır bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun nezdinde sağladığı faydaların başlangıcında; bellik bilinirliği, rağbet ve satış geriışı gelmektedir. Yazgımızda bütün hatları ile SEO nedir? Sorusuna karşılık vermeye çalıştık. Tabi ki ne denli uzun bile anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine has strüktürsı olması hasebiyle, projeye özel çalışma strüktürlması önemlidir. İyi bir bilirkişi projeyi bağımlı tutacağı analizler neticesinde, sahih bir çalışma tasavvurı oluşturarak, alışverişlemlerine serlamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yaptığımız bütün projeleri, sahih ve aktüel bilgiler ışığında analiz ederek, muktezi yakışır çalışmayı sağlıyoruz. Nite olacak? Nite yapacağız? Kabil soruları aklınızda büyütmeden, gelin size yakışır stratejilerimiz ile projenize koltuk olalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir