Seo Optimizasyon İnternet Sitesi

SEO Nedir, Saf SEO Çaldatmaışması Ne Kuruluşlır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türki önlığı, arama motoru optimizasyonu olarak tabir edilmektedir. SEO çaldatmaışmasını inceleyecek olursak; isminden de anlaşılacağı üzere, genel ağ projelerinin arama motorlarına belirli sarrafiyelı kurallar ile oranlı hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayıcı bir çaldatmaışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google başta sarhoş olmak üzere tüm arama motorlarında daha görünür evet ve trafiklerini pozitifrır.

Google SEO Çaldatmaışması Ne Kuruluşlır?
Günümüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” başüstüneğu muhtevain SEO ve genel ağ kurallarını belirleyen oturmuşş da “Google” olmuşdolaşma. “Google” arama sonuçlarında, her zaman birinci sınıf ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz mevzular site muhtevai optimizasyonlar, fen yapı ve sağlam muhtevaerikleridir. Popülerlik konusu da site dışı yapılan çaldatmaışmalar olarak değerlendirilmektedir. SEO çaldatmaışmasının aslında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Kuruluşlacak esaslı ön analizler doğrultusunda ilerleyici projeler her zaman başarıya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek uçlanmak icabında anahtar söz çatlakştırması, rakip analizleri ve bölüm analizlerini gösterebiliriz. Şimdi site muhtevai ve dışı mevzularını daha detaylı ve zir sarrafiyelıklar halinde inceleyerek, elbette sağlıklı bir SEO çaldatmaışması bünyelır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

Site İçi SEO Nedir? Ne Kuruluşlır?
Site muhtevai SEO bir kalite çaldatmaışmasıdır. Google botlarının sıkıntı gezindiği ve kullanıcıların uzun zaman geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Taharri motorları web sitelerine, temelı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen esas maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız sağlam ve görsel muhtevaeriklerimiz, duru ve hızlı kod bünyesı, kullanıcı dostu çatlak vecih ve belirli sarrafiyelı arama motoru etiketleridir. Site muhtevai optimizasyonunda üs gayemiz, birinci sınıf ve kullanıcı yararı başüstüneğumuzu arama motorlarına kanıtlamak ve arama motorlarına sitemizi tarayabilmesi dair yardımcı olmaktır. Bir web sitesi elbette kullanıcı dostu evet? Sitemi elbette hızlandırmalıyım? Kabilinden sorularınız muhtevain aşağıda site muhtevai SEO mevzularını zir sarrafiyelıkları ile inceleyelim.

Dimdik ve Görsel İçerik Optimizasyonu
Site gönülğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara zevk veren bir dürüstışta olması en önemli mevzular arasındadır. Bunun birlikte, doldurma hatalarının olmadığı, zeban bilgisi kurallarına uyan, noktalama işlemaretlerine özen gösterilerek makaslamaklan makaslamaklar, birinci sınıf gönülğin temelini oluşturur. Sitemiz muhtevain hazırladığımız makaslamaklar ne denli birinci sınıf ve tabii olursa, o denli nefer muhtevaeriklerimizi okuyacak ve sayfamızda zaman geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz de en azca sağlam muhtevaeriklerimiz denli örutubet oluşum etmektedir. Site genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve birinci sınıf olması hem sitemizin kalite benekını yükseltecek hem de görüşmeçilerimizin aynünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

Dimdik Optimizasyonu Nedir, Ne Kuruluşlır?
Dimdik gönülğinin, Google cihetında ilk üç sıralama faktörü arasında olduğunu biliyor musunuz? Uzun yıllardır 250 – 300 söz aralığında bir blog makaslamaksı yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Bağımlı ki bu hava hasetmüzde çok değişlemti. Özellikle Google’ın sentetik zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince muhtevaerik biricik başına kifayetli olmadı. Artık birinci sınıf ve tabii muhtevaerik konusu ortaya çıktı.

Yukarıda yalınç bir şekilde en önemli sıralama faktörü dair size selen verdik. Evet sağlam muhtevaeriklerinin bu denli önemli olduğunu bile bile neler yapmamız gerekiyor? Ne muhtevaerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi aşağıda detaylı bir şekilde muhtevaerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içeriği illet hazırlıtefsir? Sorusunu kendinize dava. Amacı olan muhtevaerik oluşturmak her açıdan önemlidir. Yalnızca Google sitenizde güncellik istiyor sanarak, kalitesiz birsonsuz blog içeriği üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız gönülğiniz birsonsuz görüşmeçinizin sorularına cevap veriyor olmalı.

2- Anahtar Söz Meyanştırması
Maksat kitlenizin sorularına cevap veren muhtevaerikler oluşturabilmeniz muhtevain onların Google’da ne aradığını ve elbette sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu çatlakştırmayı yapabileceğiniz birsonsuz çatlakç mevcut. Bu vasıtalardan biri “Google Keyword Planner”. Bu çatlakç Google Ads içerisinde bulunan ve anahtar söz önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir vasıtatır.

3- Anahtar Söz Tasarrufı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Fakat bu hava, içeriği söz tekrarları ile dolduracağımız mealına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını tanıyacak denli fikirlidır. Nedeniyle bir kelimenin tüm varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Konsantre Söz Yineından Kaçının
Bu mevzuda riyazi bir formül yasak. Birtakım kaynakta %5 söz yineı öngörülmektedir. Fakat bu selen tam olarak kifayetli değildir. Bunun en dobra aramaü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz sıkı bir şekilde kümeleniyor ve çok bir tomar yine ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile değişlemtirebilirsiniz.

4- Serlık Tasarrufı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde esas sarrafiyelık kabilinden zir sarrafiyelıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz makaslamakmızı zir sarrafiyelıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya denli okumamış ve sayfayı ayrılma etmiş olacaktınız. Alt sarrafiyelıklar edebiyatızı şekillendirmenizde ve daha okunaklı olmasına illet olmaktadır. Aynı şekilde edebiyatızdaki taksimmlere sıkıntı ulaşılabilmesi hesabına gönülğinizi taksimmlendirmenize kâr sağlamaktadır. Serlıklarımızda dikkat edilmesi müstelzim mevzular;

Anahtar Söz ile Serlayın
Serlıkların kullanıcı deneyimi muhtevain ne denli önemli olduğunu yukarıda bahsettik. Aynı örutubet arama motoru botları süresince geçerlidir. Serlıklarımız gönülğin özeti niteliğindedir. Nedeniyle esas ve zir sarrafiyelıklarımızda behemehâl nişane anahtar söz ile sarrafiyelamamız botlara muhtevaerik üzerine sağlıklı bir selen verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Serlık etiketleri hasetmüzde hala önemini sürdürmektedir. Taharri motoru botlarına sarrafiyelıklarımızı tabir edebilmek muhtevain botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile işlemaretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın esas sarrafiyelığı kabilinden düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 sayı olması önerilmektedir. Birtakım kaynakta birden bir tomar H1 etiketinin dava olmayacağını görebilirsiniz. Fakat, H1 etiketi font boyutu itibari ile de başka sarrafiyelık etiketlerinden daha makro başüstüneğu muhtevain bir sayfanın kök esas sarrafiyelığının anlaşılması dair dava yaşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın zir bap sarrafiyelıkları kabilinden düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonrasında kullanılabilecek ve esas mevzuyu zir sarrafiyelıklar ile tabir edebileceğiniz sarrafiyelıklardır.

H3, H4 ve başka zir sarrafiyelıklar ise gine esaslı bir hiyerarşide sarhoş olmak şarkaı ile kullanılabilmektedir.

Site Gayretı ve Ak pak şifre Kuruluşsı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş açılan bir genel ağ sitesini hızlı bir şekilde ayrılma etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi ayrılma etmesi, site kalite benekınızı önemlice oranda düşürmektedir. Bunun birlikte, arama motoru botları sitemizi tararken kompozitşık ve gereksiz bir kod bünyesı yerine duru ve sıkıntı taranabilir bir kod bünyesı ile önlaşmak isterler. Site hızlandırma teknikleri muhtevain devamını gizle.

Sayfa Gayretı Nedir, Ne Pozitifrılır
Sayfa yolı, gönülğin kullanıcı tarafından manzaralenene denli güzeşte süreyi tabir etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana denli devam eden zaman ile de ölçülebilmektedir. Sayfa yolını Google PageSpeed aracı ile analiz ederek, detaylı rapor gerçekleştirme edebilirsiniz.

Site Gayretı Ne Önemli?
Öncelikle site yolının Google algoritması tarafından önemli bir sıralama faktörü olduğunu belirtelim. Bunu tığ değil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde arama motoru botları çok daha bir tomar zaman kazıklamak zorunda duracak ve bu da dizine eklenmemizi zararlı etkileyecektir. Bağımlı ki en önemlisi de kullanıcı deneyimi. Hiçbir web sitesi alternatifsiz değil! İnternet kullanıcıları yavaş açılan bir web sitesinden takkadak vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize olanak sağlamaktadır. O zaman takkadak temelı keskin hızlandırma tekniklerimizi paylaşgelgel;

1- Sışitatırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek muhtevain önce anonsör cihetında Gzip kullanmaı deli dolu hale getirilmesi gerekmektedir. Henüz sonrasında 100 bayttan makro CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sışitatırmamız gerekmektedir. Bu işlemlemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz aşağıdaki kod ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan birsonsuz dosya mevcut. CSS, JavaScript, HTML ve tören dosyaları bir web sitesini oluşturan esas dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki gereksiz tanımları kaldırmamız gerekmektedir. (Gedik, virgül ve gereksiz tüm karakterler) Bu işlemlemi yukarıda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize bünyeyor. Siz yalnızca optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Tasvir dosyalarınızı ise tören işleme programları kullanarak maksimum kalite, az genişlik ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Kırıcı Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını kırıcı, ciddi olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içerisinde kullanabilir, ciddi olmayanları ise erteleme için gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
Site içerisinde yapılan temelı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP protokolünden HTTPs protokolüne yapılan oryantasyon buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi biricik seferde bina etmek yerine, 2 veya daha uzun adımlarda bünyelmaması gereklidir.

Bir küme Oryantasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Yukarıdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, biricik seferde bünyelabilecek oryantasyon, uzatılarak iş süresi pozitifrılmaktadır. Hızlı bir site muhtevain bu kabilinden oryantasyon adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Günümüzde artık tüm web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve tören dosyaları kabilinden birsonsuz dosyayı önbelleğine aldatmaır ve siteyi yine görüşme fail kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Bağımlı ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz muhtevain htaacsess dosyasından buna icazet vermemiz gerekmektedir. Kötüdaki kod satırını htaacsess dosyamıza ekleyerek, tarayıcının bir yıl boyunca dosyalarımızı önbelleğe almasını sağlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Anonsör Cevap Sürenizi Düşürün
Anonsör cevap süresini etkileyen birsonsuz faktör bulunmaktadır. Bunlardan birtakımları; koca trafiğe ilgilı az izole bant hoşgörülüliği, hatalı database sorguları, az genel ağ temassına malik anonsör vb. Cevap süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu mevzuda ihtimam sağlayıcınız ile mütalaaerek sorunu çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak Gayretınızı Pozitifrın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türki önlığı ise muhtevaerik tevzi ağı mealına gelmektedir. Tasarruf amacı, sitemizin CSS, JS ve tören dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına aldatmaıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular daha hızlı olması haysiyetiyle, ait dosyalarımız çok daha hızlı erişilebilmekte ve bu da sayfa yolımızı yapıcı yönde etkilemektedir. Bu mevzuda az buçuk çatlakştırmacı olmanızı ve birinci sınıf CDN servislerinden ihtimam almanızı öneririz. Aksi halde kâr beklerken pert rüyet durumu ile önlaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile tören dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Bir e-tecim sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Nedeniyle görüşmeçileriniz sayfayı görebilmesi muhtevain her bir ürün resminin yüklenmesini eğlenmek zorunda kalacaktır. Ziyaretçilerinizin görmediği alanlardaki, kısaca sayfanızın zir kısımlarındaki resimleri gereksiz yere yüklemek yerine, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Ziyaretçileriniz sayfayı aşağı esaslı indirdiğinde, lüzumlu alanlarda konum yer görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış yolını önemlice oranda pozitifrmaktadır.

LazyLoad Kullanırken Nazarıitibar Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken yanılgı yapmanız durumunda, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu kabilinden hatalara düşmemeniz hesabına Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin ihtimal de en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini az buçuk değerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, görüşmeçsağlıklı kenarıltan yönlendirmeler, dürüstılda kalmayan ve uzun URL bünyeları ve kalitesiz düşüncemlar kabilinden mevzular, kullanıcı odaklı olmamanın birlikte, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek uçlanmak icabında, düzen ve erişilebilirlik esas maddelerimiz arasında olmalıdır. Her yaşlarındaki ve seviyedeki insanoğlunun kolaylıkla sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, site renkleri ve iç temaslara örutubet veren projeler adım adım başarıya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun aslında kök amacı, kullanıcılara birinci sınıf ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda arama motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile beraber devreye aldığı, “Core Web Vitals” kısaca Önemli Web Verileri artık sıralama faktörü başüstüne. Buna nazaran aşağıdaki kavramlar doğrultusunda bünyelacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En Heybetli Görünür İçerik (LCP)
Site görüşmeçisinin ilk girizgâhi sağladığı süreden, görünen ekrandaki en makro gönülğin oluş süresini tabir etmektedir. Heybetli muhtevaerik; sayfada bulunan görseller veya videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli bap, kullanıcının ilk gördüğü görüntülük yerıdır. Yani sayfanın zir kısımları bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki gönülğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve şeşnda olmalıdır. Bunun muhtevain ilk görüntülük girizgâhinde bulunan görselleri ve fontları ön tahmil (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun birlikte gereksiz ve metruk javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk defa giriş yapan bir kullanıcının, siteyle girmiş olduğu etkileşimi ölçmektedir. Örnek uçlanmak icabında, Web sitesinin oluşumundan sonrasında, kullanıcının bir temasya veya form düğmesine tıklaması sonrasında aldatmaınan cevap süresini muhtevaermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin şeşnda olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Sayfa oluşesas denli güzeşte müddet içerisinde, sayfada bulunan deşenlerin esaslı boyutta ve düzende oluşmasını tabir etmektedir. Örneğin; yükseklik ve hoşgörülülik değerlerine malik olmayan görseller, sayfa yüklenene denli güzeşte müddet içerisinde temelı kaymalara illet olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu ya da metnin düzenini değişlemtirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini zararlı etkileyeceği muhtevain ilk tahmil düzeni ile son görüntülük çıktısı arasında, tasavvur kâffesinün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Taharri Motoru Etiketleri
Site muhtevai SEO’nun fen konusu olan arama motoru meta etiketleri, sitemizin botlar tarafından sağlıklı alacaklanmasını ve arama sonuçlarında esaslı indekslenmesini sağlamaktadır. Meta etiketleri arasında gösterilen sarrafiyelıca parametreler; sayfa sarrafiyelıkları ve izahatı, zeban etiketleri, esaslı sayfa adres gösterimleri kabilinden botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Mevsuk bünyelandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı daha sağlıklı gezinebilmekte ve alacaklamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri muhtevain sıralamalarımızı direkt olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, behemehâl hevesli bir dayanak almanız gerekmektedir. Kuruluşlacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış alacaklanmasına ve hatta indeks kayıplarına sırat harismaktadır. Mevcut meta kimlik hatalarınızı veya eksiklerinizi vermek isterseniz, ücretsiz analiz ara bulucumızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çaldatmaışması Nedir?
Dış SEO çaldatmaışması, isminden de anlaşılacağı üzere site haricinde gerçekleneşelendiren tüm etkileşimi ve paylaşımları muhtevaermektedir. Bu çaldatmaışmayı, genel ağ projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Site dışı SEO, bir epey duygun ve dikkat edilmesi müstelzim bir konudur. SEO çaldatmaışmasında en makro hataların bünyeldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine denli giden yolun en makro nedenleri arasında; Google’ı kandırmaya yönelik yapılan site dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan ırak ve yapay popülerlik ile gerçekleştirilen site dışı çaldatmaışmalar, bugün olmasa benzeyen gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu kabilinden yapay paylaşımları sabitleme kılmak üzere, üst düzem performans göstermektedir. Aksi tespitlere maruz kalan web siteleri, zamanla sıralamalarda kayıplar yaşayarak, geri dcivarüşü mecburiyet yollara girmektedir.
Site dışı yapılan çaldatmaışmalara, bir ayrıksı değişlemle “backlink” ismi de verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu zir sarrafiyelığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir ayrıksı web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google tarafından güvenli ve popüler olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına tavsiye ediyorsa, Google esaslı orantılı olarak sizin sitenize de kredi duymuş olacaktır. Böylece bir popülerlik sağlayarak sitemize hem seyrüsefer hemde bilinirlik sağlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile yan yana, backlink konusu çok daha duygun davranılması müstelzim bap olarak önmıza çıkmaktadır. Bu bünyeyı manipüle fail temelı web siteleri, Google tarafından sabitleme edilerek, arama kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle tabii olmayan ve ödemeli aldatmaınan backlinkler, projeler muhtevain ateş yeryüzü etmektedir.

Saf Backlink Ne Olmalıdır?
Aslında bu probleminin cevabı çok yalınç. İyi bir muhtevaerik sunmanız durumunda, site görüşmeçileriniz sizden edinmiş olduğu detayları kolaylıkla bir sarrafiyekalarına referans uçlanmak isteyeceklerdir. Bu durumda sizde tabii bir link kazanmış olacaksınız. Fakat yapılan en makro ve ciddi yanılgı burada sarrafiyelıyor. SEO ile ait kişiler, tüm çaldatmaışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri haysiyetiyle, sıkı ve kalitesiz ses seda sitelerinden aldatmaınan ücretli temaslar ile yükselmeyi bekliyorlar. Güdük müddet içerisinde bu manipüle ortaya çıktığında ise arama neticelerinden silinmiş oluyorlar. Bu şekil tabii yollardan aldatmaınmayan ve ücretli aldatmaınan temaslar yerine, birinci sınıf ve güncel muhtevaerikler hazırlayarak, tabii yollardan link kazanılmalıdır.

Evet Nereden Serlamalıyım?
SEO, mağazanızı kıvrak bir ana yol üzerine taşır. Ürün ve ihtimam arayan kişsonra en oranlı bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun birlikte sağladığı yararların başlangıcında; bellik bilinirliği, ölçü ve satış arkaışı gelmektedir. Ovamızda tüm hatları ile SEO nedir? Sorusuna cevap vermeye çaldatmaıştık. Bağımlı ki ne denli uzun de anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine has bünyesı olması haysiyetiyle, projeye özel çaldatmaışma bünyelması önemlidir. İyi bir spesiyalist projeyi bağımlı tutacağı analizler neticesinde, esaslı bir çaldatmaışma düşünceı oluşturarak, işlemlemlerine sarrafiyelamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yapmış olduğumız tüm projeleri, esaslı ve güncel bilgiler ışığında analiz ederek, lüzumlu oranlı çaldatmaışmayı sağlıyoruz. Ne olacak? Ne yapacağız? Kabilinden soruları aklınızda büyütmeden, elkızı size oranlı stratejilerimiz ile projenize dayanak olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir