Seo Optimizasyon Faydaları Ve Zararları

SEO Nedir, Doğal SEO Çallıkışması Nasıl Kuruluşlır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türki alınlığı, taharri motoru optimizasyonu olarak tabir edilmektedir. SEO çallıkışmasını inceleyecek olursak; isminden bile anlaşılacağı üzere, genel ağ projelerinin taharri motorlarına belli esaslı kurallar ile tatminkâr hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin taharri motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayıcı bir çallıkışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google özellikle tamamlanmak üzere tüm taharri motorlarında henüz görünür olabilir ve trafiklerini fazlalıkrır.

Google SEO Çallıkışması Nasıl Kuruluşlır?
Günümüzde en çok kullanılan taharri motoru “Google” olduğu bâtınin SEO ve genel ağ kurallarını belirleyen yerleşmişş da “Google” olmuştur. “Google” taharri neticelerinda, her dönem kaliteli ve pop sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz mevzular kent bâtıni optimizasyonlar, teknik yapı ve dimdik bâtınerikleridir. Popülerlik konusu da kent dışı yapılan çallıkışmalar olarak bileğerlendirilmektedir. SEO çallıkışmasının aslında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Kuruluşlacak dosdoğru ön analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her dönem muvaffakiyetya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek iletmek icabında anahtar kelime araştırması, rakip analizleri ve sektör analizlerini gösterebiliriz. Şimdi kent bâtıni ve dışı konularını henüz detaylı ve alt esaslıklar halinde inceleyerek, nite âlâ bir SEO çallıkışması strüktürlır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

şehir İçi SEO Nedir? Nasıl Kuruluşlır?
şehir bâtıni SEO bir kalite çallıkışmasıdır. Google botlarının huzurlu gezindiği ve kullanıcıların uzun dönem geçirdiği siteler kalite terimina örnektir. Kontrol motorları web sitelerine, temelı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen temel maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız dimdik ve görsel bâtıneriklerimiz, berrak ve hızlı harf strüktürsı, kullanıcı dostu ara sebebiyle ve belli esaslı taharri motoru etiketleridir. şehir bâtıni optimizasyonunda temel amacımız, kaliteli ve kullanıcı yararı olduğumuzu taharri motorlarına ispat etmek ve taharri motorlarına sitemizi tarayabilmesi konusunda yardımcı olmaktır. Bir web sitesi nite kullanıcı dostu olabilir? Sitemi nite hızlandırmalıyım? Gibi sorularınız bâtınin kötüda kent bâtıni SEO konularını alt esaslıkları ile inceleyelim.

Dayanıklı ve Görsel İçerik Optimizasyonu
şehir yürekğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara hatır veren bir sıkıntısızışta olması en önemli mevzular arasındadır. Bunun nispetle, doldurma hatalarının olmadığı, anahtar bilgisi kurallarına uyan, noktalama teamülaretlerine özen gösterilerek ovalan ovalar, kaliteli yürekğin temelini oluşturur. Sitemiz bâtınin hazırladığımız ovalar ne kadar kaliteli ve doğal olursa, o kadar koca bâtıneriklerimizi okuyacak ve sayfamızda dönem geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz bile en azca dimdik bâtıneriklerimiz kadar ögönen örgütleme etmektedir. şehir genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve kaliteli olması hem sitemizin kalite puanını yükseltecek hem bile ziyaretçilerimizin basaründe özgün bir izlenim bırakacaktır.

Dayanıklı Optimizasyonu Nedir, Nasıl Kuruluşlır?
Dayanıklı yürekğinin, Google yöreında ilk üç sıralama faktörü beyninde bulunduğunu biliyor musunuz? Uzun senelerdir 250 – 300 kelime aralığında bir blog ovası yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Tabi ki bu tavır hasetmüzde çok bileğteamülti. Özellikle Google’ın yapay zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince bâtınerik sessiz başına yeterli olmadı. Daha çok kaliteli ve doğal bâtınerik konusu ortaya çıktı.

Fevkda basit bir şekilde en önemli sıralama faktörü konusunda size malumat verdik. Peki dimdik bâtıneriklerinin bu kadar önemli bulunduğunu bilerek neler yapmamız gerekiyor? Nasıl bâtınerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi kötüda detaylı bir şekilde bâtınerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içinde ne olduğu illet hazırlıyorum? Sorusunu kendinize dert. Amacı olan bâtınerik peyda etmek her açıdan önemlidir. Yalnızca Google sitenizde güncellik istiyor diyerek, kalitesiz biraşırı blog içinde ne olduğu üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız yürekğiniz biraşırı ziyaretçinizin sorularına karşılık veriyor olmalı.

2- Anahtar Söz Antraktştırması
Gaye kitlenizin sorularına karşılık veren bâtınerikler oluşturabilmeniz bâtınin onların Google’da ne aramış olduğunı ve nite sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu araştırmayı yapabileceğiniz biraşırı araç mevcut. Bu pusatlardan biri “Google Keyword Planner”. Bu araç Google Ads içinde mevcut ve anahtar kelime önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir pusattır.

3- Anahtar Söz Kullanmaı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Fakat bu tavır, içinde ne olduğu kelime tekrarları ile dolduracağımız valörına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını teşhisyacak kadar akıllıdır. Dolayısıyla bir kelimenin tüm varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

çok Söz Geneından Kaçının
Bu konuda matematiksel bir formül yok. Bazı kaynakta %5 kelime geneı öngörülmektedir. Fakat bu malumat tam olarak yeterli bileğildir. Bunun en aldatıcı kontrolü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz hummalı bir şekilde kümeleniyor ve çok zait gene ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile bileğteamültirebilirsiniz.

4- Saksılık Kullanmaı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde temel esaslık kadar alt esaslıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz ovamızı alt esaslıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya kadar okumamış ve sayfayı vazgeçme etmiş olacaktınız. Zir esaslıklar yazınızı şekillendirmenizde ve henüz okunaklı olmasına illet olmaktadır. Aynı şekilde yazınızdaki bölümlere huzurlu ulaşılabilmesi adına yürekğinizi bölümlendirmenize kâr katkısızlamaktadır. Saksılıklarımızda uyanıklık edilmesi gereken mevzular;

Anahtar Söz ile Saksılayın
Saksılıkların kullanıcı deneyimi bâtınin ne kadar önemli bulunduğunu yukarıda bahsettik. Aynı ögönen taharri motoru botları içre geçerlidir. Saksılıklarımız yürekğin özeti niteliğindedir. Dolayısıyla temel ve alt esaslıklarımızda behemehâl maksat anahtar kelime ile esaslamamız botlara bâtınerik üzerine âlâ bir malumat verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Saksılık etiketleri hasetmüzde hala önemini sürdürmektedir. Kontrol motoru botlarına esaslıklarımızı tabir edebilmek bâtınin botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile teamülaretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın temel esaslığı kadar düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 pare olması önerilmektedir. Bazı kaynakta çabucak zait H1 etiketinin dert olmayacağını görebilirsiniz. Fakat, H1 etiketi font boyutu itibari ile bile sair esaslık etiketlerinden henüz majör olduğu bâtınin bir sayfanın töz temel esaslığının anlaşılması konusunda dert yaşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın alt sayfa esaslıkları kadar düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonra kullanılabilecek ve temel mevzuyu alt esaslıklar ile tabir edebileceğiniz esaslıklardır.

H3, H4 ve sair alt esaslıklar ise gene dosdoğru bir hiyerarşide tamamlanmak şarkaı ile kullanılabilmektedir.

şehir Süratı ve Duru Kod Kuruluşsı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş oluşturulan bir genel ağ sitesini hızlı bir şekilde vazgeçme etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi vazgeçme etmesi, kent kalite puanınızı gerçek oranda düşürmektedir. Bunun nispetle, taharri motoru botları sitemizi tararken kompozitşık ve gereksiz bir harf strüktürsı alegori berrak ve huzurlu taranabilir bir harf strüktürsı ile alınlaşmak isterler. şehir hızlandırma teknikleri bâtınin devamını gizle.

Konu Süratı Nedir, Nasıl Zaitrılır
Konu takatı, yürekğin kullanıcı tarafından hayaletlenene kadar güzeşte süreyi tabir etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana kadar süren dönem ile bile ölçülebilmektedir. Konu takatını Google PageSpeed aracı ile analiz ederek, detaylı yazanak gerçekleştirme edebilirsiniz.

şehir Süratı Sebep Önemli?
Öncelikle kent takatının Google algoritması tarafından önemli bir sıralama faktörü bulunduğunu belirtelim. Bunu tığ bileğil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde taharri motoru botları çok henüz zait dönem giymek zorunda duracak ve bu da dizine eklenmemizi negatif etkileyecektir. Tabi ki en önemlisi bile kullanıcı deneyimi. Hiçbir web sitesi alternatifsiz bileğil! İnternet kullanıcıları yavaş oluşturulan bir web sitesinden çabucak vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize imkân katkısızlamaktadır. O dönem çabucak temelı yanık hızlandırma tekniklerimizi paylaşçalım;

1- Sıkıştırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek bâtınin önce takdimci yöreında Gzip kullanımı etken hale getirilmesi gerekmektedir. Henüz sonrasında 100 bayttan majör CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sıkıştırmamız gerekmektedir. Bu teamüllemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz kötüdaki harf ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan biraşırı dosya mevcut. CSS, JavaScript, HTML ve resim dosyaları bir web sitesini oluşturan temel dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki gereksiz teşhismları kaldırmamız gerekmektedir. (Ara, virgül ve gereksiz tüm karakterler) Bu teamüllemi yukarıda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize strüktüryor. Siz yalnızca optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Levha dosyalarınızı ise resim el işi programları kullanarak maksimum kalite, az boyut ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Engelleyen Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını engelleyen, ciddi olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içinde kullanabilir, ciddi olmayanları ise erteleme için gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
şehir içinde yapılan temelı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP protokolünden HTTPs protokolüne yapılan manipülasyon buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi sessiz seferde açmak alegori, 2 yahut henüz uzun adımlarda strüktürlmaması gereklidir.

Aşkın Manipülasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Fevkdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, sessiz seferde strüktürlabilecek manipülasyon, uzatılarak muamelat süresi fazlalıkrılmaktadır. Hızlı bir kent bâtınin bu kadar manipülasyon adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Günümüzde artık tüm web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve resim dosyaları kadar biraşırı dosyayı önbelleğine allıkır ve siteyi gene ziyaret eden kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Tabi ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz bâtınin htaacsess dosyasından buna ruhsat vermemiz gerekmektedir. Süflidaki harf satırını htaacsess dosyamıza ekleyerek, tarayıcının bir yıl süresince dosyalarımızı önbelleğe almasını katkısızlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Sunucu Yanıt Sürenizi Düşürün
Sunucu cevap süresini etkileyen biraşırı faktör bulunmaktadır. Bunlardan birtakımları; güçlü trafiğe ilişkilı az bant çokliği, hatalı database sorguları, az genel ağ ilişkisına mevla takdimci vb. Yanıt süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu konuda bakım sağlayıcınız ile fikirerek problemi çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak Süratınızı Zaitrın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türki alınlığı ise bâtınerik dağıtım ağı valörına gelmektedir. Kullanma amacı, sitemizin CSS, JS ve resim dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına allıkıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular henüz hızlı olması haysiyetiyle, müntesip dosyalarımız çok henüz hızlı erişilebilmekte ve bu da sayfa takatımızı pozitif yönde etkilemektedir. Bu konuda beş altı araştırmacı olmanızı ve kaliteli CDN servislerinden bakım almanızı öneririz. Huysuz halde kâr beklerken pert rüyet durumu ile alınlaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile resim dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini katkısızlayabilirsiniz. Bir e-tecim sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Dolayısıyla ziyaretçileriniz sayfayı görebilmesi bâtınin her bir ürün resminin yüklenmesini memul etmek zorunda kalacaktır. Görüşmeçilerinizin görmediği alanlardaki, kısaca sayfanızın alt aksamındaki resimleri gereksiz yere yüklemek alegori, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Görüşmeçileriniz sayfayı aşağı dosdoğru indirdiğinde, lazım alanlarda bucak kayran görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış takatını gerçek oranda fazlalıkrmaktadır.

LazyLoad Kullanırken Ilgi Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken günah yapmanız durumunda, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu kadar hatalara düşmemeniz adına Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin belki bile en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini beş altı bileğerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, ziyaretçâlâ taçıltan yönlendirmeler, sıkıntısızılda kalmayan ve uzun URL strüktürları ve kalitesiz düşüncemlar kadar mevzular, kullanıcı odaklı olmamanın nispetle, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek iletmek icabında, düzen ve erişilebilirlik temel maddelerimiz beyninde olmalıdır. Her yaşlarındaki ve seviyedeki insanoğlunun haydi haydi sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, kent renkleri ve iç ilişkilara ögönen veren projeler hamle hamle muvaffakiyetya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun aslında töz amacı, kullanıcılara kaliteli ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda taharri motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile bu arada devreye aldığı, “Core Web Vitals” kısaca Önemli Web Verileri artık sıralama faktörü oldu. Buna gereğince kötüdaki kavramlar doğrultusunda strüktürlacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En Eke Görünür İçerik (LCP)
şehir ziyaretçisinin ilk methali katkısızladığı süreden, görünen ekrandaki en majör yürekğin teşekkül süresini tabir etmektedir. Eke bâtınerik; sayfada mevcut görseller yahut videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli sayfa, kullanıcının ilk gördüğü görüntülük kayranıdır. Doğrusu sayfanın alt aksamı bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki yürekğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve altında olmalıdır. Bunun bâtınin ilk görüntülük methalinde mevcut görselleri ve fontları ön isnat (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun nispetle gereksiz ve metruk javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk kez giriş yaratıcı bir kullanıcının, siteyle girdiği etkileşimi ölçmektedir. Örnek iletmek icabında, Web sitesinin oluşumundan sonra, kullanıcının bir ilişkiya yahut form düğmesine tıklaması sonrasında allıkınan cevap süresini bâtınermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin altında olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Konu oluştemel kadar güzeşte süre içinde, sayfada mevcut dahişenlerin dosdoğru boyutta ve düzende oluşmasını tabir etmektedir. Örneğin; yükseklik ve çoklik bileğerlerine mevla sıfır görseller, sayfa yüklenene kadar güzeşte süre içinde temelı kaymalara illet olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu ya da metnin düzenini bileğteamültirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini negatif etkileyeceği bâtınin ilk isnat düzeni ile son görüntülük çıktısı beyninde, dizayn kâffesinün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Kontrol Motoru Etiketleri
şehir bâtıni SEO’nun teknik konusu olan taharri motoru meta etiketleri, sitemizin botlar tarafından âlâ vergilanmasını ve taharri neticelerinda dosdoğru indekslenmesini katkısızlamaktadır. Meta etiketleri beyninde gösterilen esaslıca parametreler; sayfa esaslıkları ve açıklamaları, anahtar etiketleri, dosdoğru sayfa adres gösterimleri kadar botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Haklı strüktürlandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı henüz katkısızlıklı gezinebilmekte ve vergilamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri bâtınin sıralamalarımızı dolaysız olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, behemehâl meraklı bir bindi almanız gerekmektedir. Kuruluşlacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış vergilanmasına ve hatta indeks kayıplarına ezgi harismaktadır. Mevcut meta etiket hatalarınızı yahut eksiklerinizi bakmak isterseniz, ücretsiz analiz ara bulucumızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çallıkışması Nedir?
Dış SEO çallıkışması, isminden bile anlaşılacağı üzere kent dışında gerçekleeğlenceli tüm etkileşimi ve paylaşımları bâtınermektedir. Bu çallıkışmayı, genel ağ projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. şehir dışı SEO, bir bir hayli santimantal ve uyanıklık edilmesi gereken bir konudur. SEO çallıkışmasında en majör hataların strüktürldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine kadar revan yolun en majör nedenleri beyninde; Google’ı kandırmaya müteveccih yapılan kent dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan uzak ve yapay popülerlik ile gerçekleştirilen kent dışı çallıkışmalar, zaman olmasa benzeyen gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu kadar yapay paylaşımları saptama kılmak üzere, üst kırat performans göstermektedir. Zararlı tespitlere sunulan mütebaki web siteleri, zamanla sıralamalarda kayıplar yaşayarak, geri dilküşü çetin yollara girmektedir.
şehir dışı yapılan çallıkışmalara, bir farklı bileğteamülle “backlink” adı bile verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu alt esaslığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir farklı web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google tarafından emin ve pop olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına tavsiye ediyorsa, Google dosdoğru orantılı olarak sizin sitenize bile kredi duymuş olacaktır. Böylelikle bir popülerlik katkısızlayarak sitemize hem seyrüsefer hemde bilinirlik katkısızlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile omuz omuza, backlink konusu çok henüz santimantal davranılması gereken sayfa olarak alınmıza çıkmaktadır. Bu strüktüryı manipüle eden temelı web siteleri, Google tarafından saptama edilerek, taharri kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle doğal sıfır ve ödemeli allıkınan backlinkler, projeler bâtınin muhatara yeryüzü etmektedir.

Doğal Backlink Nasıl Olmalıdır?
Aslında bu sorunun cevabı çok basit. İyi bir bâtınerik sunmanız durumunda, kent ziyaretçileriniz sizden edindiği detayları haydi haydi bir esaskalarına referans iletmek isteyeceklerdir. Bu durumda sizde doğal bir link kazanmış olacaksınız. Fakat yapılan en majör ve ciddi günah burada esaslıyor. SEO ile müntesip kişiler, tüm çallıkışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri haysiyetiyle, hummalı ve kalitesiz çav sitelerinden allıkınan ücretli ilişkilar ile yükselmeyi bekliyorlar. Kısaca süre içinde bu manipüle ortaya çıktığında ise taharri neticelerinden silinmiş oluyorlar. Bu tarz doğal yollardan allıkınmayan ve ücretli allıkınan ilişkilar alegori, kaliteli ve güncel bâtınerikler hazırlayarak, doğal yollardan link kulaklıılmalıdır.

Peki Nereden Saksılamalıyım?
SEO, mağazanızı kıvrak bir cadde üzerine taşır. Ürün ve bakım arayan kişsonra en tatminkâr bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun nispetle katkısızladığı yararların başlangıcında; bellik bilinirliği, onur ve satış arkaışı gelmektedir. Yazımızda tüm hatları ile SEO nedir? Sorusuna karşılık vermeye çallıkıştık. Tabi ki ne kadar etraflıca bile anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine has strüktürsı olması haysiyetiyle, projeye özel çallıkışma strüktürlması önemlidir. İyi bir uzman projeyi yayımcı tutacağı analizler neticesinde, dosdoğru bir çallıkışma tasarı oluşturarak, teamüllemlerine esaslamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yapmış olduğumız tüm projeleri, dosdoğru ve güncel bilgiler ışığında analiz ederek, lazım tatminkâr çallıkışmayı katkısızlıyoruz. Nasıl olacak? Nasıl yapacağız? Gibi soruları aklınızda büyütmeden, elkızı size tatminkâr stratejilerimiz ile projenize bindi olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir