Seo Eğitimi Türkiye Resmi

SEO Nedir, Saf SEO Çallıkışması Nasıl Konstrüksiyonlır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe alınlığı, taharri motoru optimizasyonu olarak ifade edilmektedir. SEO çallıkışmasını inceleyecek olursak; isminden de anlaşılacağı üzere, internet projelerinin taharri motorlarına belirli başlı kurallar ile yönlü hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin taharri motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çallıkışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google ilkin geçmek üzere tüm taharri motorlarında daha görünür olabilir ve trafiklerini fazlalıkrır.

Google SEO Çallıkışması Nasıl Konstrüksiyonlır?
Günümüzde en çok kullanılan taharri motoru “Google” başüstüneğu midein SEO ve internet kurallarını belirleyen kuruluş da “Google” olmuşdolaşma. “Google” taharri neticelerinda, her devran nitelikli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz mevzular site midei optimizasyonlar, uran yapı ve sağlam mideerikleridir. Popülerlik konusu da site dışı meydana getirilen çallıkışmalar olarak değerlendirilmektedir. SEO çallıkışmasının esasta bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Konstrüksiyonlacak düz ön analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her devran muvaffakiyetya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek uçlanmak icabında anahtar lafız fasılaştırması, rakip analizleri ve sektör analizlerini gösterebiliriz. Şimdi site midei ve dışı mevzularını daha detaylı ve ast başlıklar halinde inceleyerek, nasıl çok bir SEO çallıkışması kuruluşlır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

şehir İçi SEO Nedir? Nasıl Konstrüksiyonlır?
şehir midei SEO bir kalite çallıkışmasıdır. Google botlarının ak gezindiği ve kullanıcıların uzun devran geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Taharri motorları web sitelerine, bazı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen temel maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız sağlam ve görsel mideeriklerimiz, temiz ve hızlı şifre kuruluşsı, kullanıcı dostu fasıla suret ve belirli başlı taharri motoru etiketleridir. şehir midei optimizasyonunda asıl hedefimiz, nitelikli ve kullanıcı yararı başüstüneğumuzu taharri motorlarına ispatlamak ve taharri motorlarına sitemizi tarayabilmesi konusunda yardımcı olmaktır. Bir web sitesi nasıl kullanıcı dostu olabilir? Sitemi nasıl hızlandırmalıyım? Kabil sorularınız midein bayağıda site midei SEO mevzularını ast başlıkları ile inceleyelim.

Sağlam ve Görsel İçerik Optimizasyonu
şehir derunğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara hatır veren bir sıkıntısızışta olması en önemli mevzular arasındadır. Bunun nispetle, imla hatalarının olmadığı, kıstak bilgisi kurallarına uyan, noktalama çalışmaaretlerine özen gösterilerek yazılan yazılar, nitelikli derunğin temelini oluşturur. Sitemiz midein hazırladığımız yazılar ne kadar nitelikli ve katıksız olursa, o kadar zat mideeriklerimizi okuyacak ve sayfamızda devran geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz de en azca sağlam mideeriklerimiz kadar önem teşkil etmektedir. şehir genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve nitelikli olması hem sitemizin kalite benekını yükseltecek hem de ziyaretçilerimizin bölümünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

Sağlam Optimizasyonu Nedir, Nasıl Konstrüksiyonlır?
Sağlam derunğinin, Google yüzında ilk üç sıralama faktörü arasında bulunduğunu biliyor musunuz? Uzun yıllardır 250 – 300 lafız aralığında bir blog yazısı yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Tabi ki bu gestalt hasetmüzde çok değçalışmati. Özellikle Google’ın suni zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince mideerik yalnızca başına yerinde olmadı. çıktı nitelikli ve katıksız mideerik konusu ortaya çıktı.

Fevkda süssüz bir şekilde en önemli sıralama faktörü konusunda size veri verdik. Peki sağlam mideeriklerinin bu kadar önemli bulunduğunu mahsus neler yapmamız gerekiyor? Nasıl mideerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi bayağıda detaylı bir şekilde mideerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içeriği illet hazırlıtefsir? Sorusunu kendinize sıkıntı. Amacı olan mideerik tevlit etmek her açıdan önemlidir. Sadece Google sitenizde güncellik istiyor niteleyerek, kalitesiz birhayli blog içeriği üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız derunğiniz birhayli ziyaretçinizin sorularına yanıt veriyor olmalı.

2- Anahtar Lafız Açıklıkştırması
Erek kitlenizin sorularına yanıt veren mideerikler oluşturabilmeniz midein onların Google’da ne aramış olduğunı ve nasıl sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu fasılaştırmayı yapabileceğiniz birhayli fasılaç bulunan. Bu vasıtalardan biri “Google Keyword Planner”. Bu fasılaç Google Ads içinde mevcut ve anahtar lafız önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir vasıtatır.

3- Anahtar Lafız Kullanmaı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Fakat bu gestalt, içeriği lafız tekrarları ile dolduracağımız medlulına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını tanılamayacak kadar beyinlidır. Dolayısıyla bir kelimenin tüm varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Sıkışık Lafız Yineından Kaçının
Bu mevzuda matematiksel bir formül yasak. Kimi kaynakta %5 lafız yineı öngörülmektedir. Fakat bu veri tam olarak yerinde değildir. Bunun en kırnak aramaü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz tombul bir şekilde kümeleniyor ve çok okkalı yine ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile değçalışmatirebilirsiniz.

4- Sarrafiyelık Kullanmaı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde temel başlık gibi ast başlıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz yazımızı ast başlıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya kadar okumamış ve sayfayı ayrılma etmiş olacaktınız. Alt başlıklar yazınızı şekillendirmenizde ve daha okunaklı olmasına illet olmaktadır. Aynı şekilde yazınızdaki bölümlere ak ulaşılabilmesi yerine derunğinizi bölümlendirmenize fayda esenlamaktadır. Sarrafiyelıklarımızda uyanıklık edilmesi müstelzim mevzular;

Anahtar Lafız ile Sarrafiyelayın
Sarrafiyelıkların kullanıcı deneyimi midein ne kadar önemli bulunduğunu yukarıda bahsettik. Aynı önem taharri motoru botları içinde geçerlidir. Sarrafiyelıklarımız derunğin özeti niteliğindedir. Dolayısıyla temel ve ast başlıklarımızda kesinlikle garaz anahtar lafız ile başlamamız botlara mideerik karşı çok bir veri verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Sarrafiyelık etiketleri hasetmüzde hala önemini sürdürmektedir. Taharri motoru botlarına başlıklarımızı ifade edebilmek midein botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile çalışmaaretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın temel başlığı gibi düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 pare olması önerilmektedir. Kimi kaynakta ansızın okkalı H1 etiketinin sıkıntı olmayacağını görebilirsiniz. Fakat, H1 etiketi font boyutu itibari ile de sair başlık etiketlerinden daha yüce başüstüneğu midein bir sayfanın nesep temel başlığının anlaşılması konusunda sıkıntı evetşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın ast sermaye başlıkları gibi düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonrasında kullanılabilecek ve temel konuyu ast başlıklar ile ifade edebileceğiniz başlıklardır.

H3, H4 ve sair ast başlıklar ise tekrar düz bir hiyerarşide geçmek şgeriı ile kullanılabilmektedir.

şehir Süratı ve Sili Harf Konstrüksiyonsı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş açılan bir internet sitesini hızlı bir şekilde ayrılma etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi ayrılma etmesi, site kalite benekınızı gerçek oranda düşürmektedir. Bunun nispetle, taharri motoru botları sitemizi tararken karmaşık ve nahak bir şifre kuruluşsı yerine temiz ve ak taranabilir bir şifre kuruluşsı ile alınlaşmak isterler. şehir hızlandırma teknikleri midein devamını gizle.

Sayfa Süratı Nedir, Nasıl Artırılır
Sayfa yolı, derunğin kullanıcı tarafından fonlenene kadar geçen süreyi ifade etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana kadar süren devran ile de ölçülebilmektedir. Sayfa yolını Google PageSpeed aracı ile çözümleme ederek, detaylı rapor gerçekleştirme edebilirsiniz.

şehir Süratı Sebep Önemli?
Öncelikle site yolının Google algoritması tarafından önemli bir sıralama faktörü bulunduğunu belirtelim. Bunu biz değil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde taharri motoru botları çok daha okkalı devran nakletmek zorunda duracak ve bu da dizine eklenmemizi zararlı etkileyecektir. Tabi ki en önemlisi de kullanıcı deneyimi. Tek web sitesi alternatifsiz değil! İnternet kullanıcıları yavaş açılan bir web sitesinden çabucak vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize imkân esenlamaktadır. O devran yemeden içmeden bazı keskin hızlandırma tekniklerimizi paylaşkurum;

1- Sışitatırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek midein önce takdimci yüzında Gzip tasarrufı etkili hale getirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında 100 bayttan yüce CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sışitatırmamız gerekmektedir. Bu çalışmalemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz bayağıdaki şifre ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan birhayli dosya bulunan. CSS, JavaScript, HTML ve levha dosyaları bir web sitesini oluşturan temel dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki nahak tanılamamları kaldırmamız gerekmektedir. (Yetersizlik, virgül ve nahak tüm karakterler) Bu çalışmalemi yukarıda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize kuruluşyor. Siz sadece optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Resim dosyalarınızı ise levha işleme programları kullanarak maksimum kalite, ceninisakıt buut ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Kırıcı Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını engelleyen, kritik olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içinde kullanabilir, kritik olmayanları ise erteleme yoluna gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
şehir içinde meydana getirilen bazı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP protokolünden HTTPs protokolüne meydana getirilen manipülasyon buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi yalnızca seferde açmak yerine, 2 yahut daha uzun adımlarda kuruluşlmaması gereklidir.

Okkalı Manipülasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Fevkdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, yalnızca seferde kuruluşlabilecek manipülasyon, uzatılarak muamelat süresi fazlalıkrılmaktadır. Hızlı bir site midein bu gibi manipülasyon adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Günümüzde çıktı tüm web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve levha dosyaları gibi birhayli dosyayı önbelleğine allıkır ve siteyi yine ziyaret eden kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Tabi ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz midein htaacsess dosyasından buna ruhsat vermemiz gerekmektedir. Süflidaki şifre satırını htaacsess dosyamıza ilaveten, tarayıcının bir yıl süresince dosyalarımızı önbelleğe almasını esenlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Sunucu Karşılık Sürenizi Düşürün
Sunucu cevap süresini etkileyen birhayli faktör bulunmaktadır. Bunlardan kimiları; ali trafiğe rabıtlı ceninisakıt izole bant degajeliği, hatalı database sorguları, ceninisakıt internet temassına sahip takdimci vb. Karşılık süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu mevzuda iş sağlayannız ile ufukerek problemi çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak Süratınızı Artırın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türkçe alınlığı ise mideerik dağıtım ağı medlulına gelmektedir. Kullanma amacı, sitemizin CSS, JS ve levha dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına allıkıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular daha hızlı olması sebebiyle, alakalı dosyalarımız çok daha hızlı erişilebilmekte ve bu da sayfa yolımızı yararlı yönde etkilemektedir. Bu mevzuda beş altı fasılaştırmacı olmanızı ve nitelikli CDN servislerinden iş almanızı öneririz. Damarlı halde fayda beklerken mazarrat müşahede durumu ile alınlaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile levha dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini esenlayabilirsiniz. Bir e-kâr sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Dolayısıyla ziyaretçileriniz sayfayı görebilmesi midein her bir ürün resminin yüklenmesini bekleyivermek zorunda kalacaktır. Görüşmeçilerinizin görmediği alanlardaki, yani sayfanızın ast aksamındaki resimleri nahak yere yüklemek yerine, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Görüşmeçileriniz sayfayı aşağı düz indirdiğinde, lazım alanlarda taraf saha görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış yolını gerçek oranda fazlalıkrmaktadır.

LazyLoad Kullanırken özen Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken yanılgı yapmanız durumunda, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu gibi hatalara düşmemeniz yerine Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin ihtimal de en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini beş altı değerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, ziyaretççok taliıltan yönlendirmeler, sıkıntısızılda kalmayan ve uzun URL kuruluşları ve kalitesiz tasarımlar gibi mevzular, kullanıcı odaklı olmamanın nispetle, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek uçlanmak icabında, düzen ve erişilebilirlik temel maddelerimiz arasında olmalıdır. Her yaşlarındaki ve seviyedeki insanoğlunun ferah ferah sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, site renkleri ve iç temaslara önem veren projeler aşama aşama muvaffakiyetya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun esasta nesep amacı, kullanıcılara nitelikli ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda taharri motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile bu arada devreye aldığı, “Core Web Vitals” yani Önemli Web Verileri çıktı sıralama faktörü başüstüne. Buna bakılırsa bayağıdaki kavramlar doğrultusunda kuruluşlacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En Makro Görünür İçerik (LCP)
şehir ziyaretçisinin ilk girişi esenladığı süreden, görünen ekrandaki en yüce derunğin tezahür süresini ifade etmektedir. Makro mideerik; sayfada mevcut görseller yahut videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli sermaye, kullanıcının ilk gördüğü ekran sahaıdır. Doğrusu sayfanın ast aksamı bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki derunğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve şeşnda olmalıdır. Bunun midein ilk ekran girişinde mevcut görselleri ve fontları ön isnat (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun nispetle nahak ve kullanılmayan javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk yol giriş yapan bir kullanıcının, siteyle girmiş olduğu etkileşimi ölçmektedir. Örnek uçlanmak icabında, Web sitesinin oluşumundan sonrasında, kullanıcının bir temasya yahut form düğmesine tıklaması sonrasında allıkınan cevap süresini mideermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin şeşnda olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Sayfa oluştemel kadar geçen süre içinde, sayfada mevcut dahişenlerin düz boyutta ve düzende oluşmasını ifade etmektedir. Örneğin; yükseklik ve degajelik değerlerine sahip olmayan görseller, sayfa yüklenene kadar geçen süre içinde bazı kaymalara illet olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu evet da metnin düzenini değçalışmatirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini zararlı etkileyeceği midein ilk isnat düzeni ile son ekran çıktısı arasında, tasavvur hepsinün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Taharri Motoru Etiketleri
şehir midei SEO’nun uran konusu olan taharri motoru meta etiketleri, sitemizin botlar tarafından çok kazançlanmasını ve taharri neticelerinda düz indekslenmesini esenlamaktadır. Meta etiketleri arasında gösterilen başlıca parametreler; sayfa başlıkları ve meşruhatı, kıstak etiketleri, düz sayfa bulunak gösterimleri gibi botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Muhik kuruluşlandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı daha esenlıklı gezinebilmekte ve kazançlamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri midein sıralamalarımızı duraksız olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, kesinlikle meraklı bir dayanak almanız gerekmektedir. Konstrüksiyonlacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış kazançlanmasına ve ayrıca indeks kayıplarına sistem harismaktadır. Bulunan meta kimlik hatalarınızı yahut eksiklerinizi geçirmek isterseniz, ücretsiz çözümleme aracımızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çallıkışması Nedir?
Dış SEO çallıkışması, isminden de anlaşılacağı üzere site dışında gerçeklehandan tüm etkileşimi ve paylaşımları mideermektedir. Bu çallıkışmayı, internet projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. şehir dışı SEO, bir hayli içli ve uyanıklık edilmesi müstelzim bir konudur. SEO çallıkışmasında en yüce hataların kuruluşldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine kadar revan yolun en yüce sebepleri arasında; Google’ı kandırmaya müteveccih meydana getirilen site dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan münezzeh ve yapay popülerlik ile meydana gelen site dışı çallıkışmalar, bugün olmasa yakın gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu gibi yapay paylaşımları saptama kılmak üzere, üst düzem performans göstermektedir. Zararlı tespitlere maruz mütebaki web siteleri, giderek sıralamalarda kayıplar evetşayarak, art dkatüşü güçlükle yollara girmektedir.
şehir dışı meydana getirilen çallıkışmalara, bir diğer değçalışmale “backlink” ismi de verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu ast başlığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir diğer web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google tarafından güvenli ve popüler olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına salık ediyorsa, Google düz orantılı olarak sizin sitenize de itimat duymuş olacaktır. Böylelikle bir popülerlik esenlayarak sitemize hem gidiş geliş hemde bilinirlik esenlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile yan yana, backlink konusu çok daha içli davranılması müstelzim sermaye olarak alınmıza çıkmaktadır. Bu kuruluşyı manipüle eden bazı web siteleri, Google tarafından saptama edilerek, taharri kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle katıksız olmayan ve ödemeli allıkınan backlinkler, projeler midein muhatara yeryüzü etmektedir.

Saf Backlink Nasıl Olmalıdır?
Gerçekte bu sorunun cevabı çok süssüz. İyi bir mideerik sunmanız durumunda, site ziyaretçileriniz sizden edinmiş olduğu detayları ferah ferah bir başkalarına referans uçlanmak isteyeceklerdir. Bu durumda sizde katıksız bir link kazanmış olacaksınız. Fakat meydana getirilen en yüce ve kritik yanılgı burada başlıyor. SEO ile alakalı eşhas, tüm çallıkışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri sebebiyle, tombul ve kalitesiz haber sitelerinden allıkınan ücretli temaslar ile yükselmeyi bekliyorlar. Kısaca süre içinde bu manipüle ortaya çıktığında ise taharri sonuçlarından silinmiş oluyorlar. Bu hava katıksız yollardan allıkınmayan ve ücretli allıkınan temaslar yerine, nitelikli ve aktüel mideerikler hazırlayarak, katıksız yollardan link kazanılmalıdır.

Peki Nereden Sarrafiyelamalıyım?
SEO, mağazanızı hareketli bir ana yol üzerine taşır. Ürün ve iş arayan kişmüterakki en yönlü bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun nispetle esenladığı faydaların başında; bellik bilinirliği, saygınlık ve satış geriışı gelmektedir. Yazımızda tüm hatları ile SEO nedir? Sorusuna yanıt vermeye çallıkıştık. Tabi ki ne kadar etraflıca de anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine has kuruluşsı olması sebebiyle, projeye özel çallıkışma kuruluşlması önemlidir. İyi bir uzman projeyi yayımcı tutacağı analizler neticesinde, düz bir çallıkışma planı oluşturarak, çalışmalemlerine başlamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yapmış olduğumız tüm projeleri, düz ve aktüel bilgiler ışığında çözümleme ederek, lazım yönlü çallıkışmayı esenlıyoruz. Nasıl olacak? Nasıl yapacağız? Kabil soruları aklınızda büyütmeden, gelin size yönlü stratejilerimiz ile projenize dayanak olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir