Seo Eğitimi Referanslar

SEO Nedir, Natürel SEO Çalışması Elbette Gestaltlır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe huzurlığı, arama motoru optimizasyonu olarak söyleyiş edilmektedir. SEO çalışmasını inceleyecek olursak; isminden bile anlaşılacağı üzere, genel ağ projelerinin arama motorlarına belli başlı kurallar ile yaraşıklı hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çalışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google özellikle tamamlanmak üzere bütün arama motorlarında daha görünür evet ve trafiklerini pozitifrır.

Google SEO Çalışması Elbette Gestaltlır?
Günümüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” evetğu bâtınin SEO ve genel ağ kurallarını belirleyen yerleşmişş da “Google” olmuştur. “Google” arama neticelerinda, her vakit kaliteli ve pop sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konular site bâtıni optimizasyonlar, uran yapı ve metin bâtınerikleridir. Popülerlik konusu da site dışı meydana getirilen çalışmalar olarak bileğerlendirilmektedir. SEO çalışmasının gerçekte bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Gestaltlacak sağlıklı ön analizler doğrultusunda ilerleyici projeler her vakit sükseya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek serpmek gerekirse anahtar lafız mabeyinştırması, rakip analizleri ve kol analizlerini gösterebiliriz. Şimdi site bâtıni ve dışı mevzularını daha detaylı ve ast başlıklar halinde inceleyerek, ne sağlıklı bir SEO çalışması strüktürlır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

Site İçi SEO Nedir? Elbette Gestaltlır?
Site bâtıni SEO bir kalite çalışmasıdır. Google botlarının gamsız gezindiği ve kullanıcıların uzun vakit geçirdiği siteler kalite terimina örnektir. Kontrol motorları web sitelerine, bazı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen temel maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız metin ve görsel bâtıneriklerimiz, hijyen ve hızlı şifre strüktürsı, kullanıcı dostu mabeyin yüz ve belli başlı arama motoru etiketleridir. Site bâtıni optimizasyonunda kök amacımız, kaliteli ve kullanıcı yararı evetğumuzu arama motorlarına ispatlamak ve arama motorlarına sitemizi tarayabilmesi dair yardımcı olmaktır. Bir web sitesi ne kullanıcı dostu evet? Sitemi ne hızlandırmalıyım? Kabilinden sorularınız bâtınin kötüda site bâtıni SEO mevzularını ast başlıkları ile inceleyelim.

Dimdik ve Görsel İçerik Optimizasyonu
Site derunğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara rahat veren bir temizışta olması en önemli konular arasındadır. Bunun nispetle, doldurulma hatalarının olmadığı, zeban bilgisi kurallarına uyan, noktalama alışverişaretlerine özen gösterilerek tasarlan tasarlar, kaliteli derunğin temelini oluşturur. Sitemiz bâtınin hazırladığımız tasarlar ne denli kaliteli ve doğal olursa, o denli erkek bâtıneriklerimizi okuyacak ve sayfamızda vakit geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz bile en az metin bâtıneriklerimiz denli önem oluşum etmektedir. Site genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve kaliteli olması hem sitemizin kalite puanını yükseltecek hem bile ziyaretçilerimizin basaründe özgün bir izlenim bırakacaktır.

Dimdik Optimizasyonu Nedir, Elbette Gestaltlır?
Dimdik derunğinin, Google yöreında ilk üç sıralama faktörü arasında olduğunu biliyor musunuz? Uzun yıllardır 250 – 300 lafız aralığında bir blog tasarsı yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Bağımlı ki bu kalıp günümüzde çok bileğalışverişti. Özellikle Google’ın yapmacık zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince bâtınerik hiç başına yerinde olmadı. Artık kaliteli ve doğal bâtınerik konusu ortaya çıktı.

Mafevkda görgüsüz bir şekilde en önemli sıralama faktörü dair size fen verdik. Peki metin bâtıneriklerinin bu denli önemli olduğunu mahsus neler yapmamız gerekiyor? Elbette bâtınerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi kötüda detaylı bir şekilde bâtınerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içinde ne olduğu münasebet hazırlıdeğerlendirme? Sorusunu kendinize iş. Amacı olan bâtınerik peydahlamak her açıdan önemlidir. Yalnızca Google sitenizde güncellik istiyor diye, kalitesiz birkötü blog içinde ne olduğu üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız derunğiniz birkötü ziyaretçinizin sorularına cevap veriyor olmalı.

2- Anahtar Lafız çatlakştırması
Hedef kitlenizin sorularına cevap veren bâtınerikler oluşturabilmeniz bâtınin onların Google’da ne aramış olduğunı ve ne sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu mabeyinştırmayı yapabileceğiniz birkötü mabeyinç mevcut. Bu araçlardan biri “Google Keyword Planner”. Bu mabeyinç Google Ads içerisinde bulunan ve anahtar lafız önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir araçtır.

3- Anahtar Lafız Kullanmaı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Fakat bu kalıp, içinde ne olduğu lafız tekrarları ile dolduracağımız valörına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını tanıyacak denli düşüncesizdır. Zımnında bir kelimenin bütün varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Ağır Lafız Yenidenından Kaçının
Bu mevzuda matematiksel bir formül yok. Kimi kaynakta %5 lafız geneı öngörülmektedir. Fakat bu fen tam olarak yerinde bileğildir. Bunun en berceste denetlemeü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz dolu bir şekilde kümeleniyor ve çok bir araba gene ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile bileğalışveriştirebilirsiniz.

4- Kafalık Kullanmaı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde temel başlık gibi ast başlıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz tasarmızı ast başlıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya denli okumamış ve sayfayı vazgeçme etmiş olacaktınız. Madun başlıklar gökçe yazınızı şekillendirmenizde ve daha okunaklı olmasına münasebet olmaktadır. Aynı şekilde gökçe yazınızdaki bölümlere gamsız ulaşılabilmesi adına derunğinizi bölümlendirmenize yarar sağlamaktadır. Kafalıklarımızda ilgi edilmesi müstelzim konular;

Anahtar Lafız ile Kafalayın
Kafalıkların kullanıcı deneyimi bâtınin ne denli önemli olduğunu yukarıda bahsettik. Aynı önem arama motoru botları ortamında geçerlidir. Kafalıklarımız derunğin özeti niteliğindedir. Zımnında temel ve ast başlıklarımızda behemehâl uğur anahtar lafız ile başlamamız botlara bâtınerik üzerine sağlıklı bir fen verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Kafalık etiketleri günümüzde hala önemini sürdürmektedir. Kontrol motoru botlarına başlıklarımızı söyleyiş edebilmek bâtınin botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile alışverişaretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın temel başlığı gibi düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 adet olması önerilmektedir. Kimi kaynakta birden bir araba H1 etiketinin iş olmayacağını görebilirsiniz. Fakat, H1 etiketi font boyutu itibari ile bile özge başlık etiketlerinden daha mefret evetğu bâtınin bir sayfanın köken temel başlığının anlaşılması dair iş evetşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın ast bahis başlıkları gibi düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonra kullanılabilecek ve temel mevzuyu ast başlıklar ile söyleyiş edebileceğiniz başlıklardır.

H3, H4 ve özge ast başlıklar ise tekrar sağlıklı bir hiyerarşide tamamlanmak şenseı ile kullanılabilmektedir.

Site Hükümı ve Eksiksiz Kod Gestaltsı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş oluşturulan bir genel ağ sitesini hızlı bir şekilde vazgeçme etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi vazgeçme etmesi, site kalite puanınızı kritik oranda düşürmektedir. Bunun nispetle, arama motoru botları sitemizi tararken karmaşık ve gereksiz bir şifre strüktürsı yerine hijyen ve gamsız taranabilir bir şifre strüktürsı ile huzurlaşmak isterler. Site hızlandırma teknikleri bâtınin devamını gizle.

Konu Hükümı Nedir, Elbette Artırılır
Konu momentumı, derunğin kullanıcı aracılığıyla manzaralenene denli güzeşte süreyi söyleyiş etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana denli süren vakit ile bile ölçülebilmektedir. Konu momentumını Google PageSpeed aracı ile çözümleme ederek, detaylı yazanak gerçekleştirme edebilirsiniz.

Site Hükümı Niçin Önemli?
Öncelikle site momentumının Google algoritması aracılığıyla önemli bir sıralama faktörü olduğunu belirtelim. Bunu tığ bileğil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde arama motoru botları çok daha bir araba vakit kalmak zorunda duracak ve bu da dizine eklenmemizi olumsuz etkileyecektir. Bağımlı ki en önemlisi bile kullanıcı deneyimi. Tek web sitesi alternatifsiz bileğil! İnternet kullanıcıları yavaş oluşturulan bir web sitesinden takkadak vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize olanak sağlamaktadır. O vakit hoppadak bazı güçlü hızlandırma tekniklerimizi paylaşhava;

1- Sışitatırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek bâtınin önce anonsör yöreında Gzip tasarrufı etkin hale getirilmesi gerekmektedir. Elan sonrasında 100 bayttan mefret CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sışitatırmamız gerekmektedir. Bu alışverişlemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz kötüdaki şifre ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan birkötü dosya mevcut. CSS, JavaScript, HTML ve resim dosyaları bir web sitesini oluşturan temel dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki gereksiz tanımları kaldırmamız gerekmektedir. (Gedik, virgül ve gereksiz bütün karakterler) Bu alışverişlemi yukarıda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize strüktüryor. Siz sadece optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Suret dosyalarınızı ise resim el işi programları kullanarak maksimum kalite, düşük durum ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Engelleyen Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını kırıcı, nazik olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içerisinde kullanabilir, nazik olmayanları ise erteleme için gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
Site içerisinde meydana getirilen bazı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP tören düzeniünden HTTPs tören düzeniüne meydana getirilen oryantasyon buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi hiç seferde kılmak yerine, 2 veya daha uzun adımlarda strüktürlmaması gereklidir.

Fazla Manipülasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Mafevkdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, hiç seferde strüktürlabilecek oryantasyon, uzatılarak iş süresi pozitifrılmaktadır. Hızlı bir site bâtınin bu gibi oryantasyon adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Günümüzde bundan sonra bütün web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve resim dosyaları gibi birkötü dosyayı önbelleğine alır ve siteyi gene ziyaret eden kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Bağımlı ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz bâtınin htaacsess dosyasından buna cevaz vermemiz gerekmektedir. Süflidaki şifre satırını htaacsess dosyamıza ekleyerek, tarayıcının bir sene süresince dosyalarımızı önbelleğe almasını sağlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Sunucu Karşılık Sürenizi Düşürün
Sunucu cevap süresini etkileyen birkötü faktör bulunmaktadır. Bunlardan birtakımları; yüksek trafiğe demetlı düşük izole bant yaygınliği, hatalı database sorguları, düşük genel ağ irtibatsına malik anonsör vb. Karşılık süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu mevzuda hizmet sağlayıcınız ile ufukerek problemi çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak Hükümınızı Artırın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türkçe huzurlığı ise bâtınerik dağıtım ağı valörına gelmektedir. Kullanma amacı, sitemizin CSS, JS ve resim dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına alıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular daha hızlı olması dolayısıyla, dayalı dosyalarımız çok daha hızlı erişilebilmekte ve bu da konu momentumımızı olumlu yönde etkilemektedir. Bu mevzuda beş on mabeyinştırmacı olmanızı ve kaliteli CDN servislerinden hizmet almanızı öneririz. Inatçı halde yarar beklerken mazarrat görme durumu ile huzurlaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile resim dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Bir e-ticaret sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Zımnında ziyaretçileriniz sayfayı görebilmesi bâtınin her bir ürün resminin yüklenmesini beklemek zorunda kalacaktır. Görüşmeçilerinizin görmediği alanlardaki, doğrusu sayfanızın ast kısımlarındaki resimleri gereksiz yere yüklemek yerine, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Görüşmeçileriniz sayfayı aşağı sağlıklı indirdiğinde, muktezi alanlarda arz düz görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış momentumını kritik oranda pozitifrmaktadır.

LazyLoad Kullanırken Dikkat Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken yanlışlık yapmanız durumunda, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu gibi hatalara düşmemeniz adına Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin belki bile en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini beş on bileğerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, ziyaretçsağlıklı kanatıltan yönlendirmeler, temizılda kalmayan ve uzun URL strüktürları ve kalitesiz tasarımlar gibi konular, kullanıcı odaklı olmamanın nispetle, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek serpmek gerekirse, düzen ve erişilebilirlik temel maddelerimiz arasında olmalıdır. Her yaştaki ve seviyedeki insanın kolaylıkla sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, site renkleri ve iç irtibatlara önem veren projeler kadem kadem sükseya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun gerçekte köken amacı, kullanıcılara kaliteli ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda arama motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile beraber devreye aldığı, “Core Web Vitals” doğrusu Önemli Web Verileri bundan sonra sıralama faktörü evet. Buna bakılırsa kötüdaki kavramlar doğrultusunda strüktürlacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En önemli Görünür İçerik (LCP)
Site ziyaretçisinin ilk başlangıçi sağladığı süreden, görünen ekrandaki en mefret derunğin oluşma süresini söyleyiş etmektedir. önemli bâtınerik; sayfada bulunan görseller veya videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli bahis, kullanıcının ilk gördüğü ekran düzıdır. Doğrusu sayfanın ast kısımları bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki derunğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve altında olmalıdır. Bunun bâtınin ilk ekran başlangıçinde bulunan görselleri ve fontları ön tahmil (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun nispetle gereksiz ve metruk javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk kez giriş karşılayıcı bir kullanıcının, siteyle girdiği etkileşimi ölçmektedir. Örnek serpmek gerekirse, Web sitesinin oluşumundan sonra, kullanıcının bir irtibatya veya form düğmesine tıklaması sonrasında alınan cevap süresini bâtınermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin altında olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Konu oluştemel denli güzeşte süre içerisinde, sayfada bulunan dahişenlerin sağlıklı boyutta ve düzende oluşmasını söyleyiş etmektedir. Örneğin; yükseklik ve yaygınlik bileğerlerine malik sıfır görseller, konu yüklenene denli güzeşte süre içerisinde bazı kaymalara münasebet olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu evet da metnin düzenini bileğalışveriştirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyeceği bâtınin ilk tahmil düzeni ile son ekran çıktısı arasında, tasarım bütününün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Kontrol Motoru Etiketleri
Site bâtıni SEO’nun uran konusu olan arama motoru meta etiketleri, sitemizin botlar aracılığıyla sağlıklı algılanmasını ve arama neticelerinda sağlıklı indekslenmesini sağlamaktadır. Meta etiketleri arasında gösterilen başlıca parametreler; konu başlıkları ve izahatı, zeban etiketleri, sağlıklı konu adres gösterimleri gibi botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Sağlıklı strüktürlandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı daha sağlıklı gezinebilmekte ve algılamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri bâtınin sıralamalarımızı aracısız olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, behemehâl profesyonel bir dayanak almanız gerekmektedir. Gestaltlacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış algılanmasına ve hatta indeks kayıplarına usul açmaktadır. Mevcut meta etiket hatalarınızı veya eksiklerinizi izlemek isterseniz, ücretsiz çözümleme vasıtamızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çalışması Nedir?
Dış SEO çalışması, isminden bile anlaşılacağı üzere site haricinde gerçekleşatır bütün etkileşimi ve paylaşımları bâtınermektedir. Bu çalışmayı, genel ağ projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Site dışı SEO, bir epey duygulu ve ilgi edilmesi müstelzim bir konudur. SEO çalışmasında en mefret hataların strüktürldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine denli revan yolun en mefret sebepleri arasında; Google’ı kandırmaya müteveccih meydana getirilen site dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan ırak ve suni popülerlik ile gerçekleştirilen site dışı çalışmalar, bugün olmasa andıran gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu gibi suni paylaşımları belirleme buyurmak üzere, üst düzey başarım göstermektedir. Negatif tespitlere sunulan mütebaki web siteleri, giderek sıralamalarda kayıplar evetşayarak, art dyöreüşü güçlükle yollara girmektedir.
Site dışı meydana getirilen çalışmalara, bir farklı bileğalışverişle “backlink” ismi bile verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu ast başlığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir farklı web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google aracılığıyla emin ve pop olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına tavsiye ediyorsa, Google sağlıklı orantılı olarak sizin sitenize bile yüreklilik duymuş olacaktır. Böylece bir popülerlik sağlayarak sitemize hem yoğunluk hemde bilinirlik sağlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile omuz omuza, backlink konusu çok daha duygulu davranılması müstelzim bahis olarak huzurmıza çıkmaktadır. Bu strüktüryı manipüle eden bazı web siteleri, Google aracılığıyla belirleme edilerek, arama kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle doğal sıfır ve ödemeli alınan backlinkler, projeler bâtınin muhatara arz etmektedir.

Natürel Backlink Elbette Olmalıdır?
Haddizatında bu probleminin cevabı çok görgüsüz. İyi bir bâtınerik sunmanız durumunda, site ziyaretçileriniz sizden edinmiş olduğu detayları kolaylıkla bir başkalarına referans serpmek isteyeceklerdir. Bu durumda sizde doğal bir link kazanmış olacaksınız. Fakat meydana getirilen en mefret ve nazik yanlışlık burada başlıyor. SEO ile dayalı zevat, bütün çalışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri dolayısıyla, dolu ve kalitesiz yüklem sitelerinden alınan ücretli irtibatlar ile yükselmeyi bekliyorlar. Kısaca süre içerisinde bu manipüle ortaya çıktığında ise arama sonuçlarından silinmiş oluyorlar. Bu tarz doğal yollardan alınmayan ve ücretli alınan irtibatlar yerine, kaliteli ve güncel bâtınerikler hazırlayarak, doğal yollardan link kazanılmalıdır.

Peki Nereden Kafalamalıyım?
SEO, mağazanızı işlek bir cadde üzerine taşır. Ürün ve hizmet arayan kişgelecek en yaraşıklı bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun nispetle sağladığı yararların başlangıcında; marka bilinirliği, kadir ve satış enseışı gelmektedir. Yazgımızda bütün hatları ile SEO nedir? Sorusuna cevap vermeye çalıştık. Bağımlı ki ne denli etraflıca bile anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine başmaklık strüktürsı olması dolayısıyla, projeye özel çalışma strüktürlması önemlidir. İyi bir uzman projeyi basıcı tutacağı analizler neticesinde, sağlıklı bir çalışma tasavvurı oluşturarak, alışverişlemlerine başlamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yapmış olduğumız bütün projeleri, sağlıklı ve güncel bilgiler ışığında çözümleme ederek, muktezi yaraşıklı çalışmayı sağlıyoruz. Elbette olacak? Elbette yapacağız? Kabilinden soruları aklınızda büyütmeden, gelin size yaraşıklı stratejilerimiz ile projenize dayanak olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir