Seo Eğitimi Neden Tercih Edilmedilir

SEO Nedir, Natürel SEO Çallıkışması Nite Strüktürlır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe içinlığı, arama motoru optimizasyonu olarak rapor edilmektedir. SEO çallıkışmasını inceleyecek olursak; isminden bile anlaşılacağı üzere, genel ağ projelerinin arama motorlarına belirli temellı kurallar ile amelî hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayıcı bir çallıkışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google ilkin edinmek üzere bütün arama motorlarında daha görünür olabilir ve trafiklerini zaitrır.

Google SEO Çallıkışması Nite Strüktürlır?
Hasetmüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” başüstüneğu bağırsakin SEO ve genel ağ kurallarını belirleyen oturmuşş da “Google” olmuştur. “Google” arama neticelerinda, her çağ nitelikli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konular şehir bağırsaki optimizasyonlar, uran yapı ve metanetli bağırsakerikleridir. Popülerlik konusu da şehir dışı yapılan çallıkışmalar olarak bileğerlendirilmektedir. SEO çallıkışmasının haddizatında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Strüktürlacak akıllıca ön analizler doğrultusunda ilerleyici projeler her çağ başarıya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek serpmek icabında anahtar lafız aralıkştırması, rakip analizleri ve sektör analizlerini gösterebiliriz. Şimdi şehir bağırsaki ve dışı konularını daha detaylı ve madun temellıklar halinde inceleyerek, ne uygun bir SEO çallıkışması yapılır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

Site İçi SEO Nedir? Nite Strüktürlır?
Site bağırsaki SEO bir kalite çallıkışmasıdır. Google botlarının hafif gezindiği ve kullanıcıların uzun çağ geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Kontrol motorları web sitelerine, bazı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen temel maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız metanetli ve görsel bağırsakeriklerimiz, duru ve hızlı harf yapısı, kullanıcı dostu aralık faça ve belirli temellı arama motoru etiketleridir. Site bağırsaki optimizasyonunda baş hedefimiz, nitelikli ve kullanıcı yararı başüstüneğumuzu arama motorlarına ispat etmek ve arama motorlarına sitemizi tarayabilmesi dair yardımcı olmaktır. Bir web sitesi ne kullanıcı dostu olabilir? Sitemi ne hızlandırmalıyım? Gibi sorularınız bağırsakin bayağıda şehir bağırsaki SEO konularını madun temellıkları ile inceleyelim.

Sağlam ve Görsel İçerik Optimizasyonu
Site içeriğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara hava veren bir sıkıntısızışta olması en önemli konular arasındadır. Bunun yanı sıra, yazım hatalarının olmadığı, dil bilgisi kurallarına uyan, noktalama ustalıkaretlerine özen gösterilerek makaslamaklan makaslamaklar, nitelikli içeriğin temelini oluşturur. Sitemiz bağırsakin hazırladığımız makaslamaklar ne denli nitelikli ve natürel olursa, o denli insan bağırsakeriklerimizi okuyacak ve sayfamızda çağ geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz bile en azca metanetli bağırsakeriklerimiz denli örutubet teşkil etmektedir. Site genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve nitelikli olması hem sitemizin kalite puanını yükseltecek hem bile ziyaretçilerimizin odaünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

Sağlam Optimizasyonu Nedir, Nite Strüktürlır?
Sağlam içeriğinin, Google yöreında ilk üç sıralama faktörü ortada olduğunu biliyor musunuz? Uzun yıllardır 250 – 300 lafız aralığında bir blog makaslamaksı yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Tabi ki bu konum günümüzde çok bileğustalıkti. Özellikle Google’ın sentetik zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince bağırsakerik yek başına ehliyetli olmadı. Imdi nitelikli ve natürel bağırsakerik konusu ortaya çıktı.

Fevkda kolay bir şekilde en önemli sıralama faktörü dair size olgun verdik. Pekâlâ metanetli bağırsakeriklerinin bu denli önemli olduğunu kasti neler yapmamız gerekiyor? Nite bağırsakerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi bayağıda detaylı bir şekilde bağırsakerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içinde ne olduğu illet hazırlıversiyon? Sorusunu kendinize sıkıntı. Amacı olan bağırsakerik tevlit etmek her açıdan önemlidir. Yalnızca Google sitenizde güncellik istiyor niteleyerek, kalitesiz biraşkın blog içinde ne olduğu üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız içeriğiniz biraşkın ziyaretçinizin sorularına yanıt veriyor olmalı.

2- Anahtar Lafız Mesafeştırması
Gaye kitlenizin sorularına yanıt veren bağırsakerikler oluşturabilmeniz bağırsakin onların Google’da ne aramış olduğunı ve ne sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu aralıkştırmayı yapabileceğiniz biraşkın aralıkç mevcut. Bu taşıtlardan biri “Google Keyword Planner”. Bu aralıkç Google Ads içerisinde bulunan ve anahtar lafız önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir taşıttır.

3- Anahtar Lafız Kullanmaı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Fakat bu konum, içinde ne olduğu lafız tekrarları ile dolduracağımız demeına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını tanıyacak denli düşüncesizdır. Nedeniyle bir kelimenin bütün varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Derin Lafız Yenidenından Kaçının
Bu konuda matematiksel bir formül namevcut. Kimisi kaynakta %5 lafız yenidenı öngörülmektedir. Fakat bu olgun tam olarak ehliyetli bileğildir. Bunun en berceste kontrolü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz ağır bir şekilde kümeleniyor ve çok okkalı yeniden ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile bileğustalıktirebilirsiniz.

4- Esaslık Kullanmaı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde temel temellık kabilinden madun temellıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz makaslamakmızı madun temellıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya denli okumamış ve sayfayı vazgeçme etmiş olacaktınız. Ast temellıklar yazınızı şekillendirmenizde ve daha okunaklı olmasına illet olmaktadır. Aynı şekilde yazınızdaki taksimmlere hafif ulaşılabilmesi yerine içeriğinizi taksimmlendirmenize kâr esenlamaktadır. Esaslıklarımızda nazarıitibar edilmesi müstelzim konular;

Anahtar Lafız ile Esaslayın
Esaslıkların kullanıcı deneyimi bağırsakin ne denli önemli olduğunu yukarıda bahsettik. Aynı örutubet arama motoru botları içre geçerlidir. Esaslıklarımız içeriğin özeti niteliğindedir. Nedeniyle temel ve madun temellıklarımızda mutlaka uğur anahtar lafız ile temellamamız botlara bağırsakerik üzerine uygun bir olgun verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Esaslık etiketleri günümüzde hala önemini sürdürmektedir. Kontrol motoru botlarına temellıklarımızı rapor edebilmek bağırsakin botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile ustalıkaretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın temel temellığı kabilinden düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 adet olması önerilmektedir. Kimisi kaynakta çabucak okkalı H1 etiketinin sıkıntı olmayacağını görebilirsiniz. Fakat, H1 etiketi font boyutu itibari ile bile diğer temellık etiketlerinden daha muhteşem başüstüneğu bağırsakin bir sayfanın kök temel temellığının anlaşılması dair sıkıntı yaşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın madun iş temellıkları kabilinden düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonra kullanılabilecek ve temel konuyu madun temellıklar ile rapor edebileceğiniz temellıklardır.

H3, H4 ve diğer madun temellıklar ise gine akıllıca bir hiyerarşide edinmek şgeriı ile kullanılabilmektedir.

Site şiddetı ve Hijyenik Kod Strüktürsı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş oluşturulan bir genel ağ sitesini hızlı bir şekilde vazgeçme etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi vazgeçme etmesi, şehir kalite puanınızı resmî oranda düşürmektedir. Bunun yanı sıra, arama motoru botları sitemizi tararken kompozitşık ve boşuna bir harf yapısı yerine duru ve hafif taranabilir bir harf yapısı ile içinlaşmak isterler. Site hızlandırma teknikleri bağırsakin devamını gizle.

Sayfa şiddetı Nedir, Nite Artırılır
Sayfa ivintiı, içeriğin kullanıcı aracılığıyla fonlenene denli sabık süreyi rapor etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana denli süren çağ ile bile ölçülebilmektedir. Sayfa ivintiını Google PageSpeed aracı ile analiz ederek, detaylı ifade gerçekleştirme edebilirsiniz.

Site şiddetı Niye Önemli?
Öncelikle şehir ivintiının Google algoritması aracılığıyla önemli bir sıralama faktörü olduğunu belirtelim. Bunu biz bileğil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde arama motoru botları çok daha okkalı çağ görmek zorunda kalacak ve bu da dizine eklenmemizi menfi etkileyecektir. Tabi ki en önemlisi bile kullanıcı deneyimi. Tek web sitesi alternatifsiz bileğil! İnternet kullanıcıları yavaş oluşturulan bir web sitesinden anında vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize olanak esenlamaktadır. O çağ takkadak bazı yüksek hızlandırma tekniklerimizi paylaşçalım;

1- Sışitatırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek bağırsakin önce takdimci yöreında Gzip kullanmaı etkili hale getirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında 100 bayttan muhteşem CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sışitatırmamız gerekmektedir. Bu ustalıklemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz bayağıdaki harf ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan biraşkın dosya mevcut. CSS, JavaScript, HTML ve levha dosyaları bir web sitesini oluşturan temel dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki boşuna tanımları kaldırmamız gerekmektedir. (Yetersizlik, virgül ve boşuna bütün karakterler) Bu ustalıklemi yukarıda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize yapıyor. Siz sadece optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Tören dosyalarınızı ise levha el işi programları kullanarak maksimum kalite, ceninisakıt boyut ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Engelleyen Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını kırıcı, nazik olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içerisinde kullanabilir, nazik olmayanları ise erteleme yoluna gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
Site içerisinde yapılan bazı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP tören düzeniünden HTTPs tören düzeniüne yapılan oryantasyon buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi yek seferde yapıp etmek yerine, 2 yahut daha uzun adımlarda yapılmaması gereklidir.

şu denli Oryantasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Fevkdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, yek seferde yapılabilecek oryantasyon, uzatılarak prosedür süresi zaitrılmaktadır. Hızlı bir şehir bağırsakin bu kabilinden oryantasyon adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Hasetmüzde bundan sonra bütün web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve levha dosyaları kabilinden biraşkın dosyayı önbelleğine allıkır ve siteyi yeniden ziyaret eden kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Tabi ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz bağırsakin htaacsess dosyasından buna icazet vermemiz gerekmektedir. Hordaki harf satırını htaacsess dosyamıza ilaveten, tarayıcının bir yıl boyunca dosyalarımızı önbelleğe almasını esenlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Anonsör Cevap Sürenizi Düşürün
Anonsör yanıt süresini etkileyen biraşkın faktör bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; mürtefi trafiğe rabıtlı ceninisakıt bant koskocamanliği, hatalı database sorguları, ceninisakıt genel ağ angajmansına sahip takdimci vb. Cevap süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu konuda özen sağlayannız ile mütalaaerek problemi çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak şiddetınızı Artırın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türkçe içinlığı ise bağırsakerik dağıtım ağı demeına gelmektedir. Kullanma amacı, sitemizin CSS, JS ve levha dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına allıkıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular daha hızlı olması yüz, ilgili dosyalarımız çok daha hızlı erişilebilmekte ve bu da sayfa ivintiımızı pozitif yönde etkilemektedir. Bu konuda beş altı aralıkştırmacı olmanızı ve nitelikli CDN servislerinden özen almanızı öneririz. Menfi halde kâr beklerken mazarrat görme durumu ile içinlaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile levha dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini esenlayabilirsiniz. Bir e-kâr sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Nedeniyle ziyaretçileriniz sayfayı görebilmesi bağırsakin her bir ürün resminin yüklenmesini aramak zorunda kalacaktır. Ziyaretçilerinizin görmediği alanlardaki, doğrusu sayfanızın madun kısımlarındaki resimleri boşuna yere yüklemek yerine, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Ziyaretçileriniz sayfayı aşağı akıllıca indirdiğinde, lazım alanlarda makam meydan görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış ivintiını resmî oranda zaitrmaktadır.

LazyLoad Kullanırken Nazarıitibar Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken yanlışlık yapmanız durumunda, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu kabilinden hatalara düşmemeniz yerine Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin ihtimal bile en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini beş altı bileğerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, ziyaretçuygun taçıltan yönlendirmeler, sıkıntısızılda kalmayan ve uzun URL yapıları ve kalitesiz düşüncemlar kabilinden konular, kullanıcı odaklı olmamanın yanı sıra, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek serpmek icabında, düzen ve erişilebilirlik temel maddelerimiz ortada olmalıdır. Her yaşlarındaki ve seviyedeki insanoğlunun rahatlıkla sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, şehir renkleri ve iç angajmanlara örutubet veren projeler aşama aşama başarıya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun haddizatında kök amacı, kullanıcılara nitelikli ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda arama motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile bu arada devreye aldığı, “Core Web Vitals” doğrusu Önemli Web Verileri bundan sonra sıralama faktörü başüstüne. Buna gereğince bayağıdaki kavramlar doğrultusunda yapılacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En şanlı Görünür İçerik (LCP)
Site ziyaretçisinin ilk başlangıçi esenladığı süreden, görünen ekrandaki en muhteşem içeriğin oluşma süresini rapor etmektedir. şanlı bağırsakerik; sayfada bulunan görseller yahut videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli iş, kullanıcının ilk gördüğü ekran meydanıdır. şu demek oluyor ki sayfanın madun kısımları bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki içeriğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve şeşnda olmalıdır. Bunun bağırsakin ilk ekran başlangıçinde bulunan görselleri ve fontları ön yükleme (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun yanı sıra boşuna ve kullanılmayan javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk su giriş fail bir kullanıcının, siteyle girmiş olduğu etkileşimi ölçmektedir. Örnek serpmek icabında, Web sitesinin oluşumundan sonra, kullanıcının bir angajmanya yahut form düğmesine tıklaması sonrasında allıkınan yanıt süresini bağırsakermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin şeşnda olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Sayfa oluştemel denli sabık müddet içerisinde, sayfada bulunan dahişenlerin akıllıca boyutta ve düzende oluşmasını rapor etmektedir. Örneğin; yükseklik ve koskocamanlik bileğerlerine sahip olmayan görseller, sayfa yüklenene denli sabık müddet içerisinde bazı kaymalara illet olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu ya da metnin düzenini bileğustalıktirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini menfi etkileyeceği bağırsakin ilk yükleme düzeni ile son ekran çıktısı ortada, tasar çizim bütününün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Kontrol Motoru Etiketleri
Site bağırsaki SEO’nun uran konusu olan arama motoru meta etiketleri, sitemizin botlar aracılığıyla uygun rüşvetlanmasını ve arama neticelerinda akıllıca indekslenmesini esenlamaktadır. Meta etiketleri ortada gösterilen temellıca parametreler; sayfa temellıkları ve meşruhatı, dil etiketleri, akıllıca sayfa bulunak gösterimleri kabilinden botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Akıllıca yapılandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı daha esenlıklı gezinebilmekte ve rüşvetlamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri bağırsakin sıralamalarımızı duraksız olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, mutlaka profesyonel bir takviye almanız gerekmektedir. Strüktürlacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış rüşvetlanmasına ve ayrıca indeks kayıplarına reviş açmaktadır. Bulunan meta kimlik hatalarınızı yahut eksiklerinizi görmek isterseniz, ücretsiz analiz vasıtamızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çallıkışması Nedir?
Dış SEO çallıkışması, isminden bile anlaşılacağı üzere şehir dışında gerçekleşatır bütün etkileşimi ve paylaşımları bağırsakermektedir. Bu çallıkışmayı, genel ağ projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Site dışı SEO, bir epey içli ve nazarıitibar edilmesi müstelzim bir konudur. SEO çallıkışmasında en muhteşem hataların yapıldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine denli revan yolun en muhteşem nedenleri ortada; Google’ı kandırmaya yönelik yapılan şehir dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan ırak ve yapay popülerlik ile gerçekleştirilen şehir dışı çallıkışmalar, zaman olmasa andıran gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu kabilinden yapay paylaşımları saptama eylemek üzere, üst düzey başarım göstermektedir. Olumsuz tespitlere sunulan kalan web siteleri, giderek sıralamalarda kayıplar yaşayarak, son dkatüşü güçlük yollara girmektedir.
Site dışı yapılan çallıkışmalara, bir ayrıksı bileğustalıkle “backlink” ismi bile verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu madun temellığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir ayrıksı web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google aracılığıyla güvenli ve popüler olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına tavsiye ediyorsa, Google akıllıca orantılı olarak sizin sitenize bile güven duymuş olacaktır. Böylelikle bir popülerlik esenlayarak sitemize hem seyrüsefer hemde bilinirlik esenlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile müşterek, backlink konusu çok daha içli davranılması müstelzim iş olarak içinmıza çıkmaktadır. Bu yapıyı manipüle eden bazı web siteleri, Google aracılığıyla saptama edilerek, arama kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle natürel olmayan ve ödemeli allıkınan backlinkler, projeler bağırsakin ateş arz etmektedir.

Natürel Backlink Nite Olmalıdır?
Aslında bu sorunun cevabı çok kolay. İyi bir bağırsakerik sunmanız durumunda, şehir ziyaretçileriniz sizden edinmiş olduğu bilgileri rahatlıkla bir temelkalarına referans serpmek isteyeceklerdir. Bu durumda sizde natürel bir link kazanmış olacaksınız. Fakat yapılan en muhteşem ve nazik yanlışlık burada temellıyor. SEO ile ilgili kişiler, bütün çallıkışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri yüz, ağır ve kalitesiz salık sitelerinden allıkınan ücretli angajmanlar ile yükselmeyi bekliyorlar. Gücük müddet içerisinde bu manipüle ortaya çıktığında ise arama neticelerinden silinmiş oluyorlar. Bu suret natürel yollardan allıkınmayan ve ücretli allıkınan angajmanlar yerine, nitelikli ve aktüel bağırsakerikler hazırlayarak, natürel yollardan link kazanılmalıdır.

Pekâlâ Nereden Esaslamalıyım?
SEO, mağazanızı hareketli bir ana yol üzerine taşır. Ürün ve özen arayan kişileri en amelî bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun yanı sıra esenladığı yararların başında; bellik bilinirliği, kadir ve satış geriışı gelmektedir. Yazımızda bütün hatları ile SEO nedir? Sorusuna yanıt vermeye çallıkıştık. Tabi ki ne denli uzun bile anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine özgü yapısı olması yüz, projeye özel çallıkışma yapılması önemlidir. İyi bir kompetan projeyi bağımlı tutacağı analizler neticesinde, akıllıca bir çallıkışma çekimı oluşturarak, ustalıklemlerine temellamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yapmış olduğumız bütün projeleri, akıllıca ve aktüel bilgiler ışığında analiz ederek, lazım amelî çallıkışmayı esenlıyoruz. Nite olacak? Nite yapacağız? Gibi soruları aklınızda büyütmeden, gelin size amelî stratejilerimiz ile projenize takviye olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir