Seo Eğitimi Ders Notları

SEO Nedir, Doğal SEO Çdüzenışması Elbette Gestaltlır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türki içinlığı, kontrol motoru optimizasyonu olarak söyleyiş edilmektedir. SEO çdüzenışmasını inceleyecek olursak; isminden bile anlaşılacağı üzere, internet projelerinin kontrol motorlarına belli başlangıçlı kurallar ile yakışır hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin kontrol motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayıcı bir çdüzenışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google ilkin olgunlaşmak üzere tüm kontrol motorlarında henüz görünür olabilir ve trafiklerini zaitrır.

Google SEO Çdüzenışması Elbette Gestaltlır?
Günümüzde en çok kullanılan kontrol motoru “Google” olduğu bâtınin SEO ve internet kurallarını belirleyen oturmuşş da “Google” olmuşdolaşma. “Google” kontrol neticelerinda, her bugün birinci sınıf ve pop sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konular site bâtıni optimizasyonlar, yol yapı ve dayanıklı bâtınerikleridir. Popülerlik konusu da site dışı meydana getirilen çdüzenışmalar olarak bileğerlendirilmektedir. SEO çdüzenışmasının esasta bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Gestaltlacak gerçek ön analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her bugün sükseya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek lütfetmek gerekirse anahtar lafız araştırması, rakip analizleri ve bölüm analizlerini gösterebiliriz. Şimdi site bâtıni ve dışı konularını henüz detaylı ve ast başlangıçlıklar halinde inceleyerek, ne uz bir SEO çdüzenışması bünyelır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

Kent İçi SEO Nedir? Elbette Gestaltlır?
Kent bâtıni SEO bir kalite çdüzenışmasıdır. Google botlarının rahatça gezindiği ve kullanıcıların uzun bugün geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Taharri motorları web sitelerine, bazı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen ana maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız dayanıklı ve görsel bâtıneriklerimiz, akman ve hızlı harf bünyesı, kullanıcı dostu ara surat ve belli başlangıçlı kontrol motoru etiketleridir. Kent bâtıni optimizasyonunda çizgi hedefimiz, birinci sınıf ve kullanıcı yararı olduğumuzu kontrol motorlarına ispat etmek ve kontrol motorlarına sitemizi tarayabilmesi konusunda yardımcı olmaktır. Bir web sitesi ne kullanıcı dostu olabilir? Sitemi ne hızlandırmalıyım? Kabil sorularınız bâtınin adida site bâtıni SEO konularını ast başlangıçlıkları ile inceleyelim.

Dimdik ve Görsel İçerik Optimizasyonu
Kent dâhilğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara esrar veren bir dürüstışta olması en önemli konular arasındadır. Bunun indinde, imla hatalarının olmadığı, kıstak bilgisi kurallarına uyan, noktalama hizmetaretlerine özen gösterilerek tasarlan tasarlar, birinci sınıf dâhilğin temelini oluşturur. Sitemiz bâtınin hazırladığımız tasarlar ne kadar birinci sınıf ve doğal olursa, o kadar şahıs bâtıneriklerimizi okuyacak ve sayfamızda bugün geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz bile en az dayanıklı bâtıneriklerimiz kadar örutubet teşkil etmektedir. Kent genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve birinci sınıf olması hem sitemizin kalite benekını yükseltecek hem bile ziyaretçilerimizin bakışünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

Dimdik Optimizasyonu Nedir, Elbette Gestaltlır?
Dimdik dâhilğinin, Google cenahında ilk üç sıralama faktörü ortada bulunduğunu biliyor musunuz? Uzun yıllardır 250 – 300 lafız aralığında bir blog tasarsı yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Bağımlı ki bu durum hasetmüzde çok bileğhizmetti. Özellikle Google’ın yapmacık zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince bâtınerik hiçbir başına kifayetli olmadı. çıktı birinci sınıf ve doğal bâtınerik konusu ortaya çıktı.

Mafevkda görgüsüz bir şekilde en önemli sıralama faktörü konusunda size bilgelik verdik. Peki dayanıklı bâtıneriklerinin bu kadar önemli bulunduğunu kasten neler yapmamız gerekiyor? Elbette bâtınerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi adida detaylı bir şekilde bâtınerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içeriği neden hazırlıtefsir? Sorusunu kendinize sıkıntı. Amacı olan bâtınerik peydahlamak her açıdan önemlidir. Sadece Google sitenizde güncellik istiyor niteleyerek, kalitesiz birbir hayli blog içeriği üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız dâhilğiniz birbir hayli ziyaretçinizin sorularına cevap veriyor olmalı.

2- Anahtar Lafız çatlakştırması
Gaye kitlenizin sorularına cevap veren bâtınerikler oluşturabilmeniz bâtınin onların Google’da ne aradığını ve ne sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu araştırmayı yapabileceğiniz birbir hayli araç bulunan. Bu vasıtalardan biri “Google Keyword Planner”. Bu araç Google Ads içinde kâin ve anahtar lafız önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir vasıtatır.

3- Anahtar Lafız Kullanmaı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Fakat bu durum, içeriği lafız tekrarları ile dolduracağımız mealına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını tanılamayacak kadar aptaldır. Zımnında bir kelimenin tüm varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Tombul Lafız Yineından Kaçının
Bu konuda riyazi bir formül nanay. Birtakım kaynakta %5 lafız yineı öngörülmektedir. Fakat bu bilgelik tam olarak kifayetli bileğildir. Bunun en şiddetli yoklamaü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz hummalı bir şekilde kümeleniyor ve çok zait yine ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile bileğhizmettirebilirsiniz.

4- Mebdelık Kullanmaı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde ana başlangıçlık üzere ast başlangıçlıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz tasarmızı ast başlangıçlıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya kadar okumamış ve sayfayı bırakma etmiş olacaktınız. Madun başlangıçlıklar edebiyatızı şekillendirmenizde ve henüz okunaklı olmasına neden olmaktadır. Aynı şekilde edebiyatızdaki taksimmlere rahatça ulaşılabilmesi hesabına dâhilğinizi taksimmlendirmenize yarar esenlamaktadır. Mebdelıklarımızda dikkat edilmesi müstelzim konular;

Anahtar Lafız ile Mebdelayın
Mebdelıkların kullanıcı deneyimi bâtınin ne kadar önemli bulunduğunu yukarıda bahsettik. Aynı örutubet kontrol motoru botları süresince geçerlidir. Mebdelıklarımız dâhilğin özeti niteliğindedir. Zımnında ana ve ast başlangıçlıklarımızda mutlaka nişane anahtar lafız ile başlangıçlamamız botlara bâtınerik üzerine uz bir bilgelik verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Mebdelık etiketleri hasetmüzde hala önemini sürdürmektedir. Taharri motoru botlarına başlangıçlıklarımızı söyleyiş edebilmek bâtınin botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile hizmetaretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın ana başlangıçlığı üzere düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 adet olması önerilmektedir. Birtakım kaynakta takkadak zait H1 etiketinin sıkıntı olmayacağını görebilirsiniz. Fakat, H1 etiketi font boyutu itibari ile bile gayrı başlangıçlık etiketlerinden henüz büyük olduğu bâtınin bir sayfanın hamur ana başlangıçlığının anlaşılması konusunda sıkıntı yaşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın ast laf başlangıçlıkları üzere düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonra kullanılabilecek ve ana mevzuyu ast başlangıçlıklar ile söyleyiş edebileceğiniz başlangıçlıklardır.

H3, H4 ve gayrı ast başlangıçlıklar ise yine gerçek bir hiyerarşide olgunlaşmak şpeşı ile kullanılabilmektedir.

Kent çabaı ve Duru Kod Gestaltsı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş açılan bir internet sitesini hızlı bir şekilde bırakma etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi bırakma etmesi, site kalite benekınızı önemlice oranda düşürmektedir. Bunun indinde, kontrol motoru botları sitemizi tararken katışıkşık ve fuzuli bir harf bünyesı alegori akman ve rahatça taranabilir bir harf bünyesı ile içinlaşmak isterler. Kent hızlandırma teknikleri bâtınin devamını gizle.

Sayfa çabaı Nedir, Elbette Zaitrılır
Sayfa momentumı, dâhilğin kullanıcı tarafından görüntülenene kadar sabık süreyi söyleyiş etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana kadar süren bugün ile bile ölçülebilmektedir. Sayfa momentumını Google PageSpeed aracı ile analiz ederek, detaylı ifade gerçekleştirme edebilirsiniz.

Kent çabaı Illet Önemli?
Öncelikle site momentumının Google algoritması tarafından önemli bir sıralama faktörü bulunduğunu belirtelim. Bunu tığ bileğil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde kontrol motoru botları çok henüz zait bugün etmek zorunda kalacak ve bu da dizine eklenmemizi zararlı etkileyecektir. Bağımlı ki en önemlisi bile kullanıcı deneyimi. Hiçbir web sitesi alternatifsiz bileğil! İnternet kullanıcıları yavaş açılan bir web sitesinden takkadak vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize imkân esenlamaktadır. O bugün sadece bazı dokunaklı hızlandırma tekniklerimizi paylaşçekicilik;

1- Sışitatırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek bâtınin önce takdimci cenahında Gzip tasarrufı deli dolu hale getirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında 100 bayttan büyük CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sışitatırmamız gerekmektedir. Bu hizmetlemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz adidaki harf ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan birbir hayli dosya bulunan. CSS, JavaScript, HTML ve suret dosyaları bir web sitesini oluşturan ana dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki fuzuli tanılamamları kaldırmamız gerekmektedir. (Kesinti, virgül ve fuzuli tüm karakterler) Bu hizmetlemi yukarıda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize bünyeyor. Siz yalnızca optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Tasvir dosyalarınızı ise suret el işi programları kullanarak maksimum kalite, bağan ebat ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Engelleyen Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını engelleyen, ciddi olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içinde kullanabilir, ciddi olmayanları ise erteleme için gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
Kent içinde meydana getirilen bazı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP protokolünden HTTPs protokolüne meydana getirilen yönlendirme buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi hiçbir seferde üretmek alegori, 2 yahut henüz uzun adımlarda bünyelmaması gereklidir.

Okkalı Manipülasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Mafevkdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, hiçbir seferde bünyelabilecek yönlendirme, uzatılarak prosedür süresi zaitrılmaktadır. Hızlı bir site bâtınin bu üzere yönlendirme adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Günümüzde daha çok tüm web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve suret dosyaları üzere birbir hayli dosyayı önbelleğine düzenır ve siteyi yine ziyaret eden kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Bağımlı ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz bâtınin htaacsess dosyasından buna icazet vermemiz gerekmektedir. Dundaki harf satırını htaacsess dosyamıza ekleyerek, tarayıcının bir sene süresince dosyalarımızı önbelleğe almasını esenlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Takdimci Karşılık Sürenizi Düşürün
Takdimci karşılık süresini etkileyen birbir hayli faktör bulunmaktadır. Bunlardan kimiları; mürtefi trafiğe ilişkilı bağan izole bant kocaliği, hatalı database sorguları, bağan internet kontaksına mevla takdimci vb. Karşılık süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu konuda hizmet sağlayannız ile inançerek sorunu çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak çabaınızı Zaitrın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türki içinlığı ise bâtınerik dağıtım ağı mealına gelmektedir. Kullanma amacı, sitemizin CSS, JS ve suret dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına düzenıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular henüz hızlı olması sebebiyle, ilgili dosyalarımız çok henüz hızlı erişilebilmekte ve bu da sayfa momentumımızı yapıcı yönde etkilemektedir. Bu konuda beş altı araştırmacı olmanızı ve birinci sınıf CDN servislerinden hizmet almanızı öneririz. Ters halde yarar beklerken dokunca görme durumu ile içinlaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile suret dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini esenlayabilirsiniz. Bir e-ticaret sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Zımnında ziyaretçileriniz sayfayı görebilmesi bâtınin her bir ürün resminin yüklenmesini oyalanmak zorunda kalacaktır. Görüşmeçilerinizin görmediği alanlardaki, yani sayfanızın ast kısımlarındaki resimleri fuzuli yere yüklemek alegori, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Görüşmeçileriniz sayfayı aşağı gerçek indirdiğinde, vacip alanlarda makam kayran görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış momentumını önemlice oranda zaitrmaktadır.

LazyLoad Kullanırken özen Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken yanlış yapmanız yerinde, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu üzere hatalara düşmemeniz hesabına Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin ihtimal bile en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini beş altı bileğerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, ziyaretçuz katıltan yönlendirmeler, dürüstılda kalmayan ve uzun URL bünyeları ve kalitesiz düşüncemlar üzere konular, kullanıcı odaklı olmamanın indinde, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek lütfetmek gerekirse, düzen ve erişilebilirlik ana maddelerimiz ortada olmalıdır. Her yaştaki ve seviyedeki insanın kolaylıkla sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, site renkleri ve iç kontaklara örutubet veren projeler hamle hamle sükseya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun esasta hamur amacı, kullanıcılara birinci sınıf ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda kontrol motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile bu arada devreye aldığı, “Core Web Vitals” yani Önemli Web Verileri daha çok sıralama faktörü oldu. Buna göre adidaki kavramlar doğrultusunda bünyelacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En Yetişkin Görünür İçerik (LCP)
Kent ziyaretçisinin ilk başlangıçi esenladığı süreden, görünen ekrandaki en büyük dâhilğin oluşma süresini söyleyiş etmektedir. Yetişkin bâtınerik; sayfada kâin görseller yahut videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli laf, kullanıcının ilk gördüğü görüntülük kayranıdır. Kısaca sayfanın ast kısımları bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki dâhilğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve altında olmalıdır. Bunun bâtınin ilk görüntülük başlangıçinde kâin görselleri ve fontları ön yükleme (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun indinde fuzuli ve kullanılmayan javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk kez giriş yapan bir kullanıcının, siteyle girmiş olduğu etkileşimi ölçmektedir. Örnek lütfetmek gerekirse, Web sitesinin oluşumundan sonra, kullanıcının bir kontakya yahut form düğmesine tıklaması sonrasında düzenınan karşılık süresini bâtınermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin altında olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Sayfa oluşana kadar sabık süre içinde, sayfada kâin birlikteşenlerin gerçek boyutta ve düzende oluşmasını söyleyiş etmektedir. Örneğin; yükseklik ve kocalik bileğerlerine mevla sıfır görseller, sayfa yüklenene kadar sabık süre içinde bazı kaymalara neden olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu ya da metnin düzenini bileğhizmettirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini zararlı etkileyeceği bâtınin ilk yükleme düzeni ile son görüntülük çıktısı ortada, tasar çizim hepsinün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Taharri Motoru Etiketleri
Kent bâtıni SEO’nun yol konusu olan kontrol motoru meta etiketleri, sitemizin botlar tarafından uz algılanmasını ve kontrol neticelerinda gerçek indekslenmesini esenlamaktadır. Meta etiketleri ortada gösterilen başlangıçlıca parametreler; sayfa başlangıçlıkları ve meşruhatı, kıstak etiketleri, gerçek sayfa adres gösterimleri üzere botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Haklı bünyelandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı henüz esenlıklı gezinebilmekte ve algılamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri bâtınin sıralamalarımızı aracısız olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, mutlaka hevesli bir dayak almanız gerekmektedir. Gestaltlacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış algılanmasına ve hatta indeks kayıplarına suret heveslimaktadır. Bulunan meta kimlik hatalarınızı yahut eksiklerinizi kavramak isterseniz, ücretsiz analiz mutavassıtmızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çdüzenışması Nedir?
Dış SEO çdüzenışması, isminden bile anlaşılacağı üzere site dışında gerçekleşen tüm etkileşimi ve paylaşımları bâtınermektedir. Bu çdüzenışmayı, internet projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Kent dışı SEO, bir çok hassas ve dikkat edilmesi müstelzim bir konudur. SEO çdüzenışmasında en büyük hataların bünyeldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine kadar revan yolun en büyük sebepleri ortada; Google’ı kandırmaya yönelik meydana getirilen site dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan münezzeh ve suni popülerlik ile meydana gelen site dışı çdüzenışmalar, bugün olmasa andıran gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu üzere suni paylaşımları belirleme kılmak üzere, üst seviye performans göstermektedir. Aksi tespitlere verilen mütebaki web siteleri, giderek sıralamalarda kayıplar yaşayarak, son dönüşü yüküm yollara girmektedir.
Kent dışı meydana getirilen çdüzenışmalara, bir ayrıksı bileğhizmetle “backlink” adı bile verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu ast başlangıçlığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir ayrıksı web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google tarafından güvenli ve pop olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına referans ediyorsa, Google gerçek orantılı olarak sizin sitenize bile güven duymuş olacaktır. Böylece bir popülerlik esenlayarak sitemize hem trafik hemde bilinirlik esenlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile müşterek, backlink konusu çok henüz hassas davranılması müstelzim laf olarak içinmıza çıkmaktadır. Bu bünyeyı manipüle eden bazı web siteleri, Google tarafından belirleme edilerek, kontrol kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle doğal sıfır ve ödemeli düzenınan backlinkler, projeler bâtınin muhatara en etmektedir.

Doğal Backlink Elbette Olmalıdır?
Aslında bu sorunun cevabı çok görgüsüz. İyi bir bâtınerik sunmanız yerinde, site ziyaretçileriniz sizden edindiği detayları kolaylıkla bir başlangıçkalarına referans lütfetmek isteyeceklerdir. Bu durumda sizde doğal bir link kazanmış olacaksınız. Fakat meydana getirilen en büyük ve ciddi yanlış burada başlangıçlıyor. SEO ile ilgili eşhas, tüm çdüzenışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri sebebiyle, hummalı ve kalitesiz ses seda sitelerinden düzenınan ücretli kontaklar ile yükselmeyi bekliyorlar. Kısaltarak süre içinde bu manipüle ortaya çıktığında ise kontrol neticelerinden silinmiş oluyorlar. Bu usul doğal yollardan düzenınmayan ve ücretli düzenınan kontaklar alegori, birinci sınıf ve şimdiki bâtınerikler hazırlayarak, doğal yollardan link kazanılmalıdır.

Peki Nereden Mebdelamalıyım?
SEO, mağazanızı kıvrak bir cadde üzerine taşır. Ürün ve hizmet arayan kişsonra en yakışır bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun indinde esenladığı yararların başlangıcında; marka bilinirliği, rağbet ve satış peşışı gelmektedir. Kırmızda tüm hatları ile SEO nedir? Sorusuna cevap vermeye çdüzenıştık. Bağımlı ki ne kadar etraflıca bile anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine has bünyesı olması sebebiyle, projeye özel çdüzenışma bünyelması önemlidir. İyi bir mütehassıs projeyi tabi tutacağı analizler neticesinde, gerçek bir çdüzenışma tasarı oluşturarak, hizmetlemlerine başlangıçlamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yaptığımız tüm projeleri, gerçek ve şimdiki bilgiler ışığında analiz ederek, vacip yakışır çdüzenışmayı esenlıyoruz. Elbette olacak? Elbette yapacağız? Kabil soruları aklınızda büyütmeden, elkızı size yakışır stratejilerimiz ile projenize dayak olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir