Seo Danışmanlık Ders Notları

SEO Nedir, Doğal SEO Çkırmızıışması Elbette Gestaltlır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe önlığı, taharri motoru optimizasyonu olarak söyleyiş edilmektedir. SEO çkırmızıışmasını inceleyecek olursak; isminden de anlaşılacağı üzere, genel ağ projelerinin taharri motorlarına belli saksılı kurallar ile yaraşıklı hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin taharri motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çkırmızıışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google ilkin cereyan etmek üzere bütün taharri motorlarında henüz görünür olur ve trafiklerini pozitifrır.

Google SEO Çkırmızıışması Elbette Gestaltlır?
Hasetmüzde en çok kullanılan taharri motoru “Google” olduğu sinein SEO ve genel ağ kurallarını belirleyen müessesş da “Google” olmuşdolaşma. “Google” taharri sonuçlarında, her gün kaliteli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konular şehir sinei optimizasyonlar, beceri yapı ve tekst sineerikleridir. Popülerlik konusu da şehir dışı yapılan çkırmızıışmalar olarak değerlendirilmektedir. SEO çkırmızıışmasının haddizatında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Gestaltlacak muhik ön analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her gün muvaffakiyetya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek hasretmek gerekirse anahtar söz meyanştırması, rakip analizleri ve kesim analizlerini gösterebiliriz. Şimdi şehir sinei ve dışı mevzularını henüz detaylı ve alt saksılıklar halinde inceleyerek, kesinlikle uz bir SEO çkırmızıışması kuruluşlır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

Site İçi SEO Nedir? Elbette Gestaltlır?
Site sinei SEO bir kalite çkırmızıışmasıdır. Google botlarının aldırmaz gezindiği ve kullanıcıların uzun gün geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Arama motorları web sitelerine, bazı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen temel maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız tekst ve görsel sineeriklerimiz, masumca ve hızlı kod kuruluşsı, kullanıcı dostu meyan beniz ve belli saksılı taharri motoru etiketleridir. Site sinei optimizasyonunda baz gayemiz, kaliteli ve kullanıcı yararı olduğumuzu taharri motorlarına kanıtlamak ve taharri motorlarına sitemizi tarayabilmesi dair yardımcı olmaktır. Bir web sitesi kesinlikle kullanıcı dostu olur? Sitemi kesinlikle hızlandırmalıyım? Gibi sorularınız sinein adida şehir sinei SEO mevzularını alt saksılıkları ile inceleyelim.

Sağlam ve Görsel İçerik Optimizasyonu
Site içeriğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara keyif veren bir dürüstışta olması en önemli konular arasındadır. Bunun beraberinde, imla hatalarının olmadığı, lisan bilgisi kurallarına uyan, noktalama davranışaretlerine özen gösterilerek makalelan makalelar, kaliteli içeriğin temelini oluşturur. Sitemiz sinein hazırladığımız makalelar ne kadar kaliteli ve saf olursa, o kadar şahsiyet sineeriklerimizi okuyacak ve sayfamızda gün geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz de en azca tekst sineeriklerimiz kadar önem teşkil etmektedir. Site genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve kaliteli olması hem sitemizin kalite puanını yükseltecek hem de ziyaretçilerimizin bakışünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

Sağlam Optimizasyonu Nedir, Elbette Gestaltlır?
Sağlam içeriğinin, Google tarafında ilk üç sıralama faktörü arasında olduğunu biliyor musunuz? Uzun yıllardır 250 – 300 söz aralığında bir blog makalesı yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Tabi ki bu durum günümüzde çok değdavranışti. Özellikle Google’ın yapmacık zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince sineerik hiç başına yerinde olmadı. Artık kaliteli ve saf sineerik konusu ortaya çıktı.

Mafevkda kıytırık bir şekilde en önemli sıralama faktörü dair size veri verdik. Evet tekst sineeriklerinin bu kadar önemli olduğunu kasten neler yapmamız gerekiyor? Elbette sineerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi adida detaylı bir şekilde sineerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içinde ne olduğu illet hazırlıversiyon? Sorusunu kendinize sıkıntı. Amacı olan sineerik tesis etmek her açıdan önemlidir. Yalnızca Google sitenizde güncellik istiyor diyerek, kalitesiz biröte blog içinde ne olduğu üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız içeriğiniz biröte ziyaretçinizin sorularına karşılık veriyor olmalı.

2- Anahtar Sözcük Boşlukştırması
Maksat kitlenizin sorularına karşılık veren sineerikler oluşturabilmeniz sinein onların Google’da ne aradığını ve kesinlikle sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu meyanştırmayı yapabileceğiniz biröte meyanç bulunan. Bu vasıtalardan biri “Google Keyword Planner”. Bu meyanç Google Ads içerisinde mevcut ve anahtar söz önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir vasıtatır.

3- Anahtar Sözcük Tasarrufı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Ancak bu durum, içinde ne olduğu söz tekrarları ile dolduracağımız demeına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını tanıyacak kadar akıllıdır. Nedeniyle bir kelimenin bütün varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Hummalı Sözcük Yenidenından Kaçının
Bu mevzuda matematiksel bir formül namevcut. Kimisi kaynakta %5 söz tekrarı öngörülmektedir. Ancak bu veri tam olarak yerinde değildir. Bunun en kıvrak muayeneü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz iri bir şekilde kümeleniyor ve çok çokça tekrar ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile değdavranıştirebilirsiniz.

4- Mebdelık Tasarrufı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde temel saksılık kadar alt saksılıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz makalemızı alt saksılıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya kadar okumamış ve sayfayı ayrılma etmiş olacaktınız. Madun saksılıklar edebiyatızı şekillendirmenizde ve henüz okunaklı olmasına illet olmaktadır. Aynı şekilde edebiyatızdaki bölümlere aldırmaz ulaşılabilmesi yerine içeriğinizi bölümlendirmenize fayda sağlamlamaktadır. Mebdelıklarımızda özen edilmesi müstelzim konular;

Anahtar Sözcük ile Mebdelayın
Mebdelıkların kullanıcı deneyimi sinein ne kadar önemli olduğunu mafevkda bahsettik. Aynı önem taharri motoru botları zarfında geçerlidir. Mebdelıklarımız içeriğin özeti niteliğindedir. Nedeniyle temel ve alt saksılıklarımızda behemehâl garaz anahtar söz ile saksılamamız botlara sineerik hakkında uz bir veri verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Mebdelık etiketleri günümüzde hala önemini sürdürmektedir. Arama motoru botlarına saksılıklarımızı söyleyiş edebilmek sinein botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile davranışaretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın temel saksılığı kadar düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 sayı olması önerilmektedir. Kimisi kaynakta çabucak çokça H1 etiketinin sıkıntı olmayacağını görebilirsiniz. Ancak, H1 etiketi font boyutu itibari ile de öbür saksılık etiketlerinden henüz şanlı olduğu sinein bir sayfanın kök temel saksılığının anlaşılması dair sıkıntı evetşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın alt konu saksılıkları kadar düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonrasında kullanılabilecek ve temel mevzuyu alt saksılıklar ile söyleyiş edebileceğiniz saksılıklardır.

H3, H4 ve öbür alt saksılıklar ise yeniden muhik bir hiyerarşide cereyan etmek şarkaı ile kullanılabilmektedir.

Site şiddetı ve Safi Kod Gestaltsı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş oluşturulan bir genel ağ sitesini hızlı bir şekilde ayrılma etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi ayrılma etmesi, şehir kalite puanınızı ağırbaşlı oranda düşürmektedir. Bunun beraberinde, taharri motoru botları sitemizi tararken katışıkşık ve yararsız bir kod kuruluşsı yerine masumca ve aldırmaz taranabilir bir kod kuruluşsı ile önlaşmak isterler. Site hızlandırma teknikleri sinein devamını gizle.

Konu şiddetı Nedir, Elbette Fazlalıkrılır
Konu ivintiı, içeriğin kullanıcı aracılığıyla görüntülenene kadar güzeşte süreyi söyleyiş etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana kadar devam eden gün ile de ölçülebilmektedir. Konu ivintiını Google PageSpeed aracı ile çözümleme ederek, detaylı anlatım temin edebilirsiniz.

Site şiddetı Neden Önemli?
Öncelikle şehir ivintiının Google algoritması aracılığıyla önemli bir sıralama faktörü olduğunu belirtelim. Bunu tığ değil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde taharri motoru botları çok henüz çokça gün iletmek zorunda duracak ve bu da dizine eklenmemizi menfi etkileyecektir. Tabi ki en önemlisi de kullanıcı deneyimi. Tek web sitesi alternatifsiz değil! İnternet kullanıcıları yavaş oluşturulan bir web sitesinden takkadak vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize imkân sağlamlamaktadır. O gün takkadak bazı çarpıcı hızlandırma tekniklerimizi paylaşhava;

1- Sışitatırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek sinein önce sunucu tarafında Gzip yararlanmaı faal hale getirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında 100 bayttan şanlı CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sışitatırmamız gerekmektedir. Bu davranışlemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz adidaki kod ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan biröte dosya bulunan. CSS, JavaScript, HTML ve tasvir dosyaları bir web sitesini oluşturan temel dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki yararsız tanımları kaldırmamız gerekmektedir. (Ara, virgül ve yararsız bütün karakterler) Bu davranışlemi mafevkda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize kuruluşyor. Siz sadece optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Suret dosyalarınızı ise tasvir el işi programları kullanarak maksimum kalite, bağan uzanım ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Engelleyen Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını kırıcı, eleştiri olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içerisinde kullanabilir, eleştiri olmayanları ise erteleme yoluna gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
Site içerisinde yapılan bazı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP protokolünden HTTPs protokolüne yapılan manipülasyon buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi hiç seferde onarmak yerine, 2 veya henüz uzun adımlarda kuruluşlmaması gereklidir.

Fazla Oryantasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Mafevkdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, hiç seferde kuruluşlabilecek manipülasyon, uzatılarak muamele süresi pozitifrılmaktadır. Hızlı bir şehir sinein bu kadar manipülasyon adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Hasetmüzde daha çok bütün web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve tasvir dosyaları kadar biröte dosyayı önbelleğine kırmızıır ve siteyi tekrar ziyaret eden kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Tabi ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz sinein htaacsess dosyasından buna mezuniyet vermemiz gerekmektedir. Aşağıdaki kod satırını htaacsess dosyamıza ekleyerek, tarayıcının bir yıl boyunca dosyalarımızı önbelleğe almasını sağlamlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Takdimci Cevap Sürenizi Düşürün
Takdimci yanıt süresini etkileyen biröte faktör bulunmaktadır. Bunlardan birtakımları; şiddetli trafiğe destelı bağan izole bant çokliği, hatalı database sorguları, bağan genel ağ bağlantısına sahip sunucu vb. Cevap süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu mevzuda bakım sağlayıcınız ile konsepterek problemi çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak şiddetınızı Fazlalıkrın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türkçe önlığı ise sineerik dağıtım ağı demeına gelmektedir. Tasarruf amacı, sitemizin CSS, JS ve tasvir dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına kırmızııyoruz. Bu hizmeti veren sunucular henüz hızlı olması nedeniyle, müntesip dosyalarımız çok henüz hızlı erişilebilmekte ve bu da sahife ivintiımızı pozitif yönde etkilemektedir. Bu mevzuda az buçuk meyanştırmacı olmanızı ve kaliteli CDN servislerinden bakım almanızı öneririz. Zıt halde fayda beklerken ziyan görme durumu ile önlaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile tasvir dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini sağlamlayabilirsiniz. Bir e-ticaret sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Nedeniyle ziyaretçileriniz sayfayı görebilmesi sinein her bir ürün resminin yüklenmesini aylamak zorunda kalacaktır. Ziyaretçilerinizin görmediği alanlardaki, kısaca sayfanızın alt aksamındaki resimleri yararsız yere yüklemek yerine, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Ziyaretçileriniz sayfayı aşağı muhik indirdiğinde, vacip alanlarda yan meydan görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış ivintiını ağırbaşlı oranda pozitifrmaktadır.

LazyLoad Kullanırken Ilgi Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken yanlışlık yapmanız yerinde, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu kadar hatalara düşmemeniz yerine Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin belki de en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini az buçuk değerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, ziyaretçuz taçıltan yönlendirmeler, dürüstılda kalmayan ve uzun URL kuruluşları ve kalitesiz tasarımlar kadar konular, kullanıcı odaklı olmamanın beraberinde, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek hasretmek gerekirse, düzen ve erişilebilirlik temel maddelerimiz arasında olmalıdır. Her yaşlarındaki ve seviyedeki insanoğlunun ferah ferah sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, şehir renkleri ve iç bağlantılara önem veren projeler hamle hamle muvaffakiyetya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun haddizatında kök amacı, kullanıcılara kaliteli ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda taharri motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile bu arada devreye aldığı, “Core Web Vitals” kısaca Önemli Web Verileri daha çok sıralama faktörü oldu. Buna bakılırsa adidaki kavramlar doğrultusunda kuruluşlacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En Kebir Görünür İçerik (LCP)
Site ziyaretçisinin ilk duhuli sağlamladığı süreden, görünen ekrandaki en şanlı içeriğin oluşma süresini söyleyiş etmektedir. Kebir sineerik; sayfada mevcut görseller veya videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli konu, kullanıcının ilk gördüğü ekran meydanıdır. şu demek oluyor ki sayfanın alt aksamı bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki içeriğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve şeşnda olmalıdır. Bunun sinein ilk ekran duhulinde mevcut görselleri ve fontları ön yükleme (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun beraberinde yararsız ve kullanılmayan javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk su giriş yapan bir kullanıcının, siteyle girmiş olduğu etkileşimi ölçmektedir. Örnek hasretmek gerekirse, Web sitesinin oluşumundan sonrasında, kullanıcının bir bağlantıya veya form düğmesine tıklaması sonrasında kırmızıınan yanıt süresini sineermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin şeşnda olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Konu oluştemel kadar güzeşte müddet içerisinde, sayfada mevcut deşenlerin muhik boyutta ve düzende oluşmasını söyleyiş etmektedir. Örneğin; yükseklik ve çoklik değerlerine sahip olmayan görseller, sahife yüklenene kadar güzeşte müddet içerisinde bazı kaymalara illet olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu evet da metnin düzenini değdavranıştirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini menfi etkileyeceği sinein ilk yükleme düzeni ile son ekran çıktısı arasında, tasarım kâffesinün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Arama Motoru Etiketleri
Site sinei SEO’nun beceri konusu olan taharri motoru meta etiketleri, sitemizin botlar aracılığıyla uz idraklanmasını ve taharri sonuçlarında muhik indekslenmesini sağlamlamaktadır. Meta etiketleri arasında gösterilen saksılıca parametreler; sahife saksılıkları ve meşruhatı, lisan etiketleri, muhik sahife bulunak gösterimleri kadar botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Sahih kuruluşlandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı henüz sağlamlıklı gezinebilmekte ve idraklamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri sinein sıralamalarımızı direkt olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, behemehâl profesyonel bir takviye almanız gerekmektedir. Gestaltlacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış idraklanmasına ve hatta indeks kayıplarına ezgi harismaktadır. Bulunan meta kimlik hatalarınızı veya eksiklerinizi geçirmek isterseniz, ücretsiz çözümleme aracımızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çkırmızıışması Nedir?
Dış SEO çkırmızıışması, isminden de anlaşılacağı üzere şehir dışında gerçekleabat bütün etkileşimi ve paylaşımları sineermektedir. Bu çkırmızıışmayı, genel ağ projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Site dışı SEO, bir çok duyarlı ve özen edilmesi müstelzim bir konudur. SEO çkırmızıışmasında en şanlı hataların kuruluşldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine kadar revan yolun en şanlı nedenleri arasında; Google’ı kandırmaya yönelik yapılan şehir dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan münezzeh ve yapay popülerlik ile meydana gelen şehir dışı çkırmızıışmalar, bugün olmasa benzeyen gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu kadar yapay paylaşımları tespit kılmak üzere, üst düzey performans göstermektedir. Aksi tespitlere sunulan mütebaki web siteleri, giderek sıralamalarda kayıplar evetşayarak, gelişememiş dkatüşü mecburiyet yollara girmektedir.
Site dışı yapılan çkırmızıışmalara, bir değişik değdavranışle “backlink” ismi de verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu alt saksılığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir değişik web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google aracılığıyla güvenli ve popüler olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına salık ediyorsa, Google muhik orantılı olarak sizin sitenize de itimat duymuş olacaktır. Böylece bir popülerlik sağlamlayarak sitemize hem gidiş geliş hemde bilinirlik sağlamlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile müşterek, backlink konusu çok henüz duyarlı davranılması müstelzim konu olarak önmıza çıkmaktadır. Bu kuruluşyı manipüle eden bazı web siteleri, Google aracılığıyla tespit edilerek, taharri kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle saf olmayan ve ödemeli kırmızıınan backlinkler, projeler sinein ateş arz etmektedir.

Doğal Backlink Elbette Olmalıdır?
Haddizatında bu probleminin cevabı çok kıytırık. İyi bir sineerik sunmanız yerinde, şehir ziyaretçileriniz sizden edinmiş olduğu detayları ferah ferah bir saksıkalarına referans hasretmek isteyeceklerdir. Bu durumda sizde saf bir link kazanmış olacaksınız. Ancak yapılan en şanlı ve eleştiri yanlışlık burada saksılıyor. SEO ile müntesip eşhas, bütün çkırmızıışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri nedeniyle, iri ve kalitesiz ses seda sitelerinden kırmızıınan ücretli bağlantılar ile yükselmeyi bekliyorlar. Endamsız müddet içerisinde bu manipüle ortaya çıktığında ise taharri sonuçlarından silinmiş oluyorlar. Bu ezgi saf yollardan kırmızıınmayan ve ücretli kırmızıınan bağlantılar yerine, kaliteli ve güncel sineerikler hazırlayarak, saf yollardan link kulaklıılmalıdır.

Evet Nereden Mebdelamalıyım?
SEO, mağazanızı kıvrak bir cadde üzerine taşır. Ürün ve bakım arayan kişileri en yaraşıklı bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun beraberinde sağlamladığı yararların başlangıcında; bellik bilinirliği, onur ve satış arkaışı gelmektedir. Yazımızda bütün hatları ile SEO nedir? Sorusuna karşılık vermeye çkırmızııştık. Tabi ki ne kadar etraflıca de anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine özgü kuruluşsı olması nedeniyle, projeye özel çkırmızıışma kuruluşlması önemlidir. İyi bir spesiyalist projeyi tabi tutacağı analizler neticesinde, muhik bir çkırmızıışma tasarı oluşturarak, davranışlemlerine saksılamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yapmış olduğumız bütün projeleri, muhik ve güncel bilgiler ışığında çözümleme ederek, vacip yaraşıklı çkırmızıışmayı sağlamlıyoruz. Elbette olacak? Elbette yapacağız? Gibi soruları aklınızda büyütmeden, gelin size yaraşıklı stratejilerimiz ile projenize takviye olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir