Seo Danışmanlığı Faydaları Ve Zararları

SEO Nedir, Saf SEO Çalışması Ne örgülır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe içinlığı, arama motoru optimizasyonu olarak tabir edilmektedir. SEO çalışmasını inceleyecek olursak; isminden de anlaşılacağı üzere, genel ağ projelerinin arama motorlarına belirli çıbanlı kurallar ile tatminkâr hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayıcı bir çalışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google özellikle bulunmak üzere bütün arama motorlarında henüz görünür olabilir ve trafiklerini fazlalıkrır.

Google SEO Çalışması Ne örgülır?
Hasetmüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” evetğu bağırsakin SEO ve genel ağ kurallarını belirleyen müessesş da “Google” olmuştur. “Google” arama sonuçlarında, her zaman birinci sınıf ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz mevzular kent bağırsaki optimizasyonlar, uygulayım yapı ve metanetli bağırsakerikleridir. Popülerlik konusu da kent dışı yapılan çalışmalar olarak değerlendirilmektedir. SEO çalışmasının gerçekte bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. örgülacak esaslı ön analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her zaman sükseya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek satmak icabında anahtar kelime meyanştırması, rakip analizleri ve sektör analizlerini gösterebiliriz. Şimdi kent bağırsaki ve dışı konularını henüz detaylı ve alt çıbanlıklar halinde inceleyerek, elbette kazançlı bir SEO çalışması binalır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

Kent İçi SEO Nedir? Ne örgülır?
Kent bağırsaki SEO bir kalite çalışmasıdır. Google botlarının sükûnet gezindiği ve kullanıcıların uzun zaman geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Arama motorları web sitelerine, temelı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen ana maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız metanetli ve görsel bağırsakeriklerimiz, sili ve hızlı şifre binası, kullanıcı dostu meyan yüz ve belirli çıbanlı arama motoru etiketleridir. Kent bağırsaki optimizasyonunda bel kemiği amacımız, birinci sınıf ve kullanıcı yararı evetğumuzu arama motorlarına ispat etmek ve arama motorlarına sitemizi tarayabilmesi dair yardımcı olmaktır. Bir web sitesi elbette kullanıcı dostu olabilir? Sitemi elbette hızlandırmalıyım? Gibi sorularınız bağırsakin aşağıda kent bağırsaki SEO konularını alt çıbanlıkları ile inceleyelim.

Metin ve Görsel İçerik Optimizasyonu
Kent yürekğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara keyif veren bir dürüstışta olması en önemli mevzular arasındadır. Bunun nezdinde, yazım hatalarının olmadığı, zeban bilgisi kurallarına uyan, noktalama meselearetlerine özen gösterilerek makalelan makalelar, birinci sınıf yürekğin temelini oluşturur. Sitemiz bağırsakin hazırladığımız makalelar ne derece birinci sınıf ve natürel olursa, o derece erkek bağırsakeriklerimizi okuyacak ve sayfamızda zaman geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz de en azca metanetli bağırsakeriklerimiz derece örutubet oluşum etmektedir. Kent genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve birinci sınıf olması hem sitemizin kalite benekını yükseltecek hem de ziyaretçilerimizin gözünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

Metin Optimizasyonu Nedir, Ne örgülır?
Metin yürekğinin, Google yanında ilk üç sıralama faktörü beyninde olduğunu biliyor musunuz? Uzun yıllardır 250 – 300 kelime aralığında bir blog makalesı yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Basıcı ki bu gestalt hasetmüzde çok değmeseleti. Özellikle Google’ın sentetik zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince bağırsakerik hareketsiz başına kifayetli olmadı. çıktı birinci sınıf ve natürel bağırsakerik konusu ortaya çıktı.

Yukarıda macerasız bir şekilde en önemli sıralama faktörü dair size olgun verdik. Peki metanetli bağırsakeriklerinin bu derece önemli olduğunu kasten neler yapmamız gerekiyor? Ne bağırsakerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi aşağıda detaylı bir şekilde bağırsakerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içinde ne olduğu sebep hazırlıdeğerlendirme? Sorusunu kendinize problem. Amacı olan bağırsakerik yapılandırmak her açıdan önemlidir. Yalnızca Google sitenizde güncellik istiyor diye, kalitesiz biraşırı blog içinde ne olduğu üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız yürekğiniz biraşırı ziyaretçinizin sorularına yanıt veriyor olmalı.

2- Anahtar Lügat Meyanştırması
Hedef kitlenizin sorularına yanıt veren bağırsakerikler oluşturabilmeniz bağırsakin onların Google’da ne aradığını ve elbette sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu meyanştırmayı yapabileceğiniz biraşırı meyanç mevcut. Bu vasıtalardan biri “Google Keyword Planner”. Bu meyanç Google Ads içinde kâin ve anahtar kelime önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir vasıtatır.

3- Anahtar Lügat Kullanımı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Fakat bu gestalt, içinde ne olduğu kelime tekrarları ile dolduracağımız fehvaına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını teşhisyacak derece akildır. Nedeniyle bir kelimenin bütün varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Hummalı Lügat Yineından Kaçının
Bu mevzuda riyazi bir formül nanay. Kimi kaynakta %5 kelime yenidenı öngörülmektedir. Fakat bu olgun tam olarak kifayetli değildir. Bunun en tatlıca yoklamaü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz kalın bir şekilde kümeleniyor ve çok ziyade yeniden ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile değmeseletirebilirsiniz.

4- Serlık Kullanımı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde ana çıbanlık kabil alt çıbanlıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz makalemızı alt çıbanlıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya derece okumamış ve sayfayı vazgeçme etmiş olacaktınız. Madun çıbanlıklar gökçe yazınızı şekillendirmenizde ve henüz okunaklı olmasına sebep olmaktadır. Aynı şekilde gökçe yazınızdaki taksimmlere sükûnet ulaşılabilmesi yerine yürekğinizi taksimmlendirmenize fayda katkısızlamaktadır. Serlıklarımızda dikkat edilmesi müstelzim mevzular;

Anahtar Lügat ile Serlayın
Serlıkların kullanıcı deneyimi bağırsakin ne derece önemli olduğunu fevkda bahsettik. Aynı örutubet arama motoru botları zarfında geçerlidir. Serlıklarımız yürekğin özeti niteliğindedir. Nedeniyle ana ve alt çıbanlıklarımızda kesinlikle hedef anahtar kelime ile çıbanlamamız botlara bağırsakerik üzerine kazançlı bir olgun verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Serlık etiketleri hasetmüzde hala önemini sürdürmektedir. Arama motoru botlarına çıbanlıklarımızı tabir edebilmek bağırsakin botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile meselearetlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın ana çıbanlığı kabil düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 adet olması önerilmektedir. Kimi kaynakta takkadak ziyade H1 etiketinin problem olmayacağını görebilirsiniz. Fakat, H1 etiketi font boyutu itibari ile de öbür çıbanlık etiketlerinden henüz eke evetğu bağırsakin bir sayfanın töz ana çıbanlığının anlaşılması dair problem yaşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın alt bap çıbanlıkları kabil düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonra kullanılabilecek ve ana mevzuyu alt çıbanlıklar ile tabir edebileceğiniz çıbanlıklardır.

H3, H4 ve öbür alt çıbanlıklar ise gine esaslı bir hiyerarşide bulunmak şpeşı ile kullanılabilmektedir.

Kent şiddetı ve Pak Kod örgüsı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş oluşturulan bir genel ağ sitesini hızlı bir şekilde vazgeçme etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi vazgeçme etmesi, kent kalite benekınızı kritik oranda düşürmektedir. Bunun nezdinde, arama motoru botları sitemizi tararken kompozitşık ve mevsimli mevsimsiz bir şifre binası adına sili ve sükûnet taranabilir bir şifre binası ile içinlaşmak isterler. Kent hızlandırma teknikleri bağırsakin devamını gizle.

Sayfa şiddetı Nedir, Ne Zaitrılır
Sayfa ivintiı, yürekğin kullanıcı aracılığıyla hayallenene derece sabık süreyi tabir etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana derece devam eden zaman ile de ölçülebilmektedir. Sayfa ivintiını Google PageSpeed aracı ile analiz ederek, detaylı rapor gerçekleştirme edebilirsiniz.

Kent şiddetı Ne Önemli?
Öncelikle kent ivintiının Google algoritması aracılığıyla önemli bir sıralama faktörü olduğunu belirtelim. Bunu tığ değil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde arama motoru botları çok henüz ziyade zaman geçirmek zorunda kalacak ve bu da dizine eklenmemizi aksi etkileyecektir. Basıcı ki en önemlisi de kullanıcı deneyimi. Tek web sitesi alternatifsiz değil! İnternet kullanıcıları yavaş oluşturulan bir web sitesinden simultane vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize imkân katkısızlamaktadır. O zaman takkadak temelı yanık hızlandırma tekniklerimizi paylaşgelgel;

1- Sıkıştırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek bağırsakin önce anonsör yanında Gzip yararlanmaı canlı hale getirilmesi gerekmektedir. Elan sonrasında 100 bayttan eke CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sıkıştırmamız gerekmektedir. Bu meselelemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz aşağıdaki şifre ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan biraşırı dosya mevcut. CSS, JavaScript, HTML ve suret dosyaları bir web sitesini oluşturan ana dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki mevsimli mevsimsiz teşhismları kaldırmamız gerekmektedir. (Kopukluk, virgül ve mevsimli mevsimsiz bütün karakterler) Bu meselelemi fevkda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize binayor. Siz sadece optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Tören dosyalarınızı ise suret işleme programları kullanarak maksimum kalite, az format ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Kırıcı Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını engelleyen, kritik olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içinde kullanabilir, kritik olmayanları ise erteleme için gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
Kent içinde yapılan temelı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP protokolünden HTTPs protokolüne yapılan manipülasyon buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi hareketsiz seferde ika etmek adına, 2 veya henüz uzun adımlarda binalmaması gereklidir.

Bir araba Oryantasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Yukarıdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, hareketsiz seferde binalabilecek manipülasyon, uzatılarak prosedür süresi fazlalıkrılmaktadır. Hızlı bir kent bağırsakin bu kabil manipülasyon adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Hasetmüzde çıktı bütün web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve suret dosyaları kabil biraşırı dosyayı önbelleğine alır ve siteyi yeniden ziyaret eden kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Basıcı ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz bağırsakin htaacsess dosyasından buna ruhsat vermemiz gerekmektedir. Dundaki şifre satırını htaacsess dosyamıza ekleyerek, tarayıcının bir sene süresince dosyalarımızı önbelleğe almasını katkısızlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Anonsör Karşılık Sürenizi Düşürün
Anonsör cevap süresini etkileyen biraşırı faktör bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; etkili trafiğe bağlı az izole bant yaygınliği, hatalı database sorguları, az genel ağ bağlanaksına ehil anonsör vb. Karşılık süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu mevzuda ihtimam sağlayannız ile temaerek sorunu çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak şiddetınızı Zaitrın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türkçe içinlığı ise bağırsakerik dağıtım ağı fehvaına gelmektedir. Kullanım amacı, sitemizin CSS, JS ve suret dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına alıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular henüz hızlı olması sebebiyle, ilgili dosyalarımız çok henüz hızlı erişilebilmekte ve bu da konu ivintiımızı müspet yönde etkilemektedir. Bu mevzuda biraz meyanştırmacı olmanızı ve birinci sınıf CDN servislerinden ihtimam almanızı öneririz. Zıt halde fayda beklerken mazarrat rüyet durumu ile içinlaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile suret dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini katkısızlayabilirsiniz. Bir e-ticaret sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Nedeniyle ziyaretçileriniz sayfayı görebilmesi bağırsakin her bir ürün resminin yüklenmesini muntazır olmak zorunda kalacaktır. Ziyaretçilerinizin görmediği alanlardaki, şu demek oluyor ki sayfanızın alt aksamındaki resimleri mevsimli mevsimsiz yere yüklemek adına, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Ziyaretçileriniz sayfayı aşağı esaslı indirdiğinde, gerekli alanlarda nokta kayran görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış ivintiını kritik oranda fazlalıkrmaktadır.

LazyLoad Kullanırken Dikkat Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken pot yapmanız yerinde, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu kabil hatalara düşmemeniz yerine Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin belki de en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini biraz değerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, ziyaretçkazançlı kenarıltan yönlendirmeler, dürüstılda kalmayan ve uzun URL binaları ve kalitesiz tasarımlar kabil mevzular, kullanıcı odaklı olmamanın nezdinde, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek satmak icabında, düzen ve erişilebilirlik ana maddelerimiz beyninde olmalıdır. Her yaşlarındaki ve seviyedeki insanın ferah ferah sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, kent renkleri ve iç bağlanaklara örutubet veren projeler adım adım sükseya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun gerçekte töz amacı, kullanıcılara birinci sınıf ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda arama motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile beraber devreye aldığı, “Core Web Vitals” şu demek oluyor ki Önemli Web Verileri çıktı sıralama faktörü evet. Buna için aşağıdaki kavramlar doğrultusunda binalacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En Yetişkin Görünür İçerik (LCP)
Kent ziyaretçisinin ilk başlangıçi katkısızladığı süreden, görünen ekrandaki en eke yürekğin tekevvün süresini tabir etmektedir. Yetişkin bağırsakerik; sayfada kâin görseller veya videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli bap, kullanıcının ilk gördüğü görüntülük kayranıdır. şu demek oluyor ki sayfanın alt aksamı bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki yürekğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve şeşnda olmalıdır. Bunun bağırsakin ilk görüntülük başlangıçinde kâin görselleri ve fontları ön yükleme (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun nezdinde mevsimli mevsimsiz ve kullanılmayan javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk sefer giriş yaratıcı bir kullanıcının, siteyle girmiş olduğu etkileşimi ölçmektedir. Örnek satmak icabında, Web sitesinin oluşumundan sonra, kullanıcının bir bağlanakya veya form düğmesine tıklaması sonrasında alınan cevap süresini bağırsakermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin şeşnda olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Sayfa oluşana derece sabık müddet içinde, sayfada kâin birlikteşenlerin esaslı boyutta ve düzende oluşmasını tabir etmektedir. Örneğin; yükseklik ve yaygınlik değerlerine ehil olmayan görseller, konu yüklenene derece sabık müddet içinde temelı kaymalara sebep olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu ya da metnin düzenini değmeseletirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini aksi etkileyeceği bağırsakin ilk yükleme düzeni ile son görüntülük çıktısı beyninde, tasavvur bütününün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Arama Motoru Etiketleri
Kent bağırsaki SEO’nun uygulayım konusu olan arama motoru meta etiketleri, sitemizin botlar aracılığıyla kazançlı kazançlanmasını ve arama sonuçlarında esaslı indekslenmesini katkısızlamaktadır. Meta etiketleri beyninde gösterilen çıbanlıca parametreler; konu çıbanlıkları ve açıklamaları, zeban etiketleri, esaslı konu adres gösterimleri kabil botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Haklı binalandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı henüz katkısızlıklı gezinebilmekte ve kazançlamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri bağırsakin sıralamalarımızı doğruca olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, kesinlikle hevesli bir koltuk almanız gerekmektedir. örgülacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış kazançlanmasına ve hatta indeks kayıplarına sistem harismaktadır. Mevcut meta etiket hatalarınızı veya eksiklerinizi görmek isterseniz, ücretsiz analiz ara bulucumızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çalışması Nedir?
Dış SEO çalışması, isminden de anlaşılacağı üzere kent dışında gerçekleşatır bütün etkileşimi ve paylaşımları bağırsakermektedir. Bu çalışmayı, genel ağ projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Kent dışı SEO, bir bir hayli santimantal ve dikkat edilmesi müstelzim bir konudur. SEO çalışmasında en eke hataların binaldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine derece revan yolun en eke sebepleri beyninde; Google’ı kandırmaya müteveccih yapılan kent dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan ırak ve suni popülerlik ile gerçekleştirilen kent dışı çalışmalar, bugün olmasa benzeyen gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu kabil suni paylaşımları tespit etmek üzere, üst seviye performans göstermektedir. Menfi tespitlere maruz mütebaki web siteleri, zamanla sıralamalarda kayıplar yaşayarak, geri dkatüşü zorla yollara girmektedir.
Kent dışı yapılan çalışmalara, bir gayrı değmeselele “backlink” ismi de verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu alt çıbanlığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir gayrı web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google aracılığıyla emniyetli ve popüler olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına tavsiye ediyorsa, Google esaslı orantılı olarak sizin sitenize de emniyet duymuş olacaktır. Böylelikle bir popülerlik katkısızlayarak sitemize hem gidiş geliş hemde bilinirlik katkısızlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile baş başa, backlink konusu çok henüz santimantal davranılması müstelzim bap olarak içinmıza çıkmaktadır. Bu binayı manipüle eden temelı web siteleri, Google aracılığıyla tespit edilerek, arama kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle natürel olmayan ve ödemeli alınan backlinkler, projeler bağırsakin muhatara sunma etmektedir.

Saf Backlink Ne Olmalıdır?
Esasen bu sorunun cevabı çok macerasız. İyi bir bağırsakerik sunmanız yerinde, kent ziyaretçileriniz sizden edindiği bilgileri ferah ferah bir çıbankalarına referans satmak isteyeceklerdir. Bu durumda sizde natürel bir link kazanmış olacaksınız. Fakat yapılan en eke ve kritik pot burada çıbanlıyor. SEO ile ilgili zevat, bütün çalışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri sebebiyle, kalın ve kalitesiz sav sitelerinden alınan ücretli bağlanaklar ile yükselmeyi bekliyorlar. Kısa müddet içinde bu manipüle ortaya çıktığında ise arama sonuçlarından silinmiş oluyorlar. Bu ezgi natürel yollardan alınmayan ve ücretli alınan bağlanaklar adına, birinci sınıf ve güncel bağırsakerikler hazırlayarak, natürel yollardan link kazanılmalıdır.

Peki Nereden Serlamalıyım?
SEO, mağazanızı hareketli bir ana yol üzerine taşır. Ürün ve ihtimam arayan kişileri en tatminkâr bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun nezdinde katkısızladığı yararların başlangıcında; marka bilinirliği, onur ve satış peşışı gelmektedir. Yazımızda bütün hatları ile SEO nedir? Sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Basıcı ki ne derece etraflıca de anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine katışıksız binası olması sebebiyle, projeye özel çalışma binalması önemlidir. İyi bir mahir projeyi yayımcı tutacağı analizler neticesinde, esaslı bir çalışma düşünceı oluşturarak, meselelemlerine çıbanlamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yaptığımız bütün projeleri, esaslı ve güncel bilgiler ışığında analiz ederek, gerekli tatminkâr çalışmayı katkısızlıyoruz. Ne olacak? Ne yapacağız? Gibi soruları aklınızda büyütmeden, elkızı size tatminkâr stratejilerimiz ile projenize koltuk olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir