Seo Danışmanlığı Ders Notları

SEO Nedir, Doğal SEO Çallıkışması Nite Bünyelır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe mukabillığı, arama motoru optimizasyonu olarak deyiş edilmektedir. SEO çallıkışmasını inceleyecek olursak; isminden bile anlaşılacağı üzere, internet projelerinin arama motorlarına belli çıbanlı kurallar ile tatminkâr hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çallıkışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google ilkin tamamlanmak üzere tüm arama motorlarında daha görünür evet ve trafiklerini zaitrır.

Google SEO Çallıkışması Nite Bünyelır?
Hasetmüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” başüstüneğu yürekin SEO ve internet kurallarını belirleyen kuruluş da “Google” olmuşdolaşma. “Google” arama neticelerinda, her mevsim birinci sınıf ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konular site yüreki optimizasyonlar, beceri yapı ve metin yürekerikleridir. Popülerlik konusu da site dışı yapılan çallıkışmalar olarak bileğerlendirilmektedir. SEO çallıkışmasının haddizatında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Bünyelacak sevap ön analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her mevsim başarıya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek görmek icabında anahtar lügat açıklıkştırması, rakip analizleri ve kesim analizlerini gösterebiliriz. Şimdi site yüreki ve dışı mevzularını daha detaylı ve alt çıbanlıklar halinde inceleyerek, elbette yeğin bir SEO çallıkışması yapılır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

Site İçi SEO Nedir? Nite Bünyelır?
Site yüreki SEO bir kalite çallıkışmasıdır. Google botlarının fariğ gezindiği ve kullanıcıların uzun mevsim geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Kontrol motorları web sitelerine, temelı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen asıl maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız metin ve görsel yürekeriklerimiz, eksiksiz ve hızlı kod yapısı, kullanıcı dostu açıklık suret ve belli çıbanlı arama motoru etiketleridir. Site yüreki optimizasyonunda gerçek hedefimiz, birinci sınıf ve kullanıcı yararı başüstüneğumuzu arama motorlarına ispatlamak ve arama motorlarına sitemizi tarayabilmesi dair yardımcı olmaktır. Bir web sitesi elbette kullanıcı dostu evet? Sitemi elbette hızlandırmalıyım? Gibi sorularınız yürekin horda site yüreki SEO mevzularını alt çıbanlıkları ile inceleyelim.

Dimdik ve Görsel İçerik Optimizasyonu
Site içeriğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara hava veren bir dürüstışta olması en önemli konular arasındadır. Bunun beraberinde, doldurulma hatalarının olmadığı, kıstak bilgisi kurallarına uyan, noktalama maslahataretlerine özen gösterilerek yazgılan yazgılar, birinci sınıf içeriğin temelini oluşturur. Sitemiz yürekin hazırladığımız yazgılar ne kadar birinci sınıf ve doğal olursa, o kadar koca yürekeriklerimizi okuyacak ve sayfamızda mevsim geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz bile en az metin yürekeriklerimiz kadar ögönen oluşum etmektedir. Site genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve birinci sınıf olması hem sitemizin kalite puanını yükseltecek hem bile ziyaretçilerimizin aynünde özgün bir izlenim bırakacaktır.

Dimdik Optimizasyonu Nedir, Nite Bünyelır?
Dimdik içeriğinin, Google yönında ilk üç sıralama faktörü beyninde olduğunu biliyor musunuz? Uzun senelerdir 250 – 300 lügat aralığında bir blog yazgısı yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Basıcı ki bu gidişat hasetmüzde çok bileğmaslahatti. Özellikle Google’ın yapay zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince yürekerik yalnızca başına ehliyetli olmadı. çıktı birinci sınıf ve doğal yürekerik konusu ortaya çıktı.

Yukarıda gösterişsiz bir şekilde en önemli sıralama faktörü dair size marifet verdik. Evet metin yürekeriklerinin bu kadar önemli olduğunu kasten neler yapmamız gerekiyor? Nite yürekerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi horda detaylı bir şekilde yürekerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içeriği ne hazırlıyorum? Sorusunu kendinize dava. Amacı olan yürekerik peydahlamak her açıdan önemlidir. Sadece Google sitenizde güncellik istiyor niteleyerek, kalitesiz birçok blog içeriği üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız içeriğiniz birçok ziyaretçinizin sorularına cevap veriyor olmalı.

2- Anahtar Lügat çatlakştırması
Hedef kitlenizin sorularına cevap veren yürekerikler oluşturabilmeniz yürekin onların Google’da ne aradığını ve elbette sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu açıklıkştırmayı yapabileceğiniz birçok açıklıkç mevcut. Bu pusatlardan biri “Google Keyword Planner”. Bu açıklıkç Google Ads içinde kâin ve anahtar lügat önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir pusattır.

3- Anahtar Lügat Tasarrufı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Ancak bu gidişat, içeriği lügat tekrarları ile dolduracağımız fehvaına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını tanıyacak kadar düşüncesizdır. Dolayısıyla bir kelimenin tüm varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Ağır Lügat Yineından Kaçının
Bu konuda matematiksel bir formül namevcut. Kimisi kaynakta %5 lügat yineı öngörülmektedir. Ancak bu marifet tam olarak ehliyetli bileğildir. Bunun en filinta aramaü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz dolu bir şekilde kümeleniyor ve çok fazla yine ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile bileğmaslahattirebilirsiniz.

4- Mebdelık Tasarrufı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde asıl çıbanlık kabil alt çıbanlıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz yazgımızı alt çıbanlıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya kadar okumamış ve sayfayı bırakma etmiş olacaktınız. Alt çıbanlıklar edebiyatızı şekillendirmenizde ve daha okunaklı olmasına ne olmaktadır. Aynı şekilde edebiyatızdaki taksimmlere fariğ ulaşılabilmesi hesabına içeriğinizi taksimmlendirmenize kâr esenlamaktadır. Mebdelıklarımızda nazarıitibar edilmesi gereken konular;

Anahtar Lügat ile Mebdelayın
Mebdelıkların kullanıcı deneyimi yürekin ne kadar önemli olduğunu yukarıda bahsettik. Aynı ögönen arama motoru botları içre geçerlidir. Mebdelıklarımız içeriğin özeti niteliğindedir. Dolayısıyla asıl ve alt çıbanlıklarımızda behemehâl nişangâh anahtar lügat ile çıbanlamamız botlara yürekerik için yeğin bir marifet verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Mebdelık etiketleri hasetmüzde hala önemini sürdürmektedir. Kontrol motoru botlarına çıbanlıklarımızı deyiş edebilmek yürekin botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile maslahataretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın asıl çıbanlığı kabil düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 tane olması önerilmektedir. Kimisi kaynakta birden fazla H1 etiketinin dava olmayacağını görebilirsiniz. Ancak, H1 etiketi font boyutu itibari ile bile özge çıbanlık etiketlerinden daha eke başüstüneğu yürekin bir sayfanın hakikat asıl çıbanlığının anlaşılması dair dava yaşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın alt bap çıbanlıkları kabil düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonra kullanılabilecek ve asıl mevzuyu alt çıbanlıklar ile deyiş edebileceğiniz çıbanlıklardır.

H3, H4 ve özge alt çıbanlıklar ise gene sevap bir hiyerarşide tamamlanmak şartı ile kullanılabilmektedir.

Site Ivintiı ve Kılıklı Kod Bünyesı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş oluşturulan bir internet sitesini hızlı bir şekilde bırakma etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi bırakma etmesi, site kalite puanınızı ciddi oranda düşürmektedir. Bunun beraberinde, arama motoru botları sitemizi tararken muhtelitşık ve nahak bir kod yapısı yerine eksiksiz ve fariğ taranabilir bir kod yapısı ile mukabillaşmak isterler. Site hızlandırma teknikleri yürekin devamını gizle.

Sahife Ivintiı Nedir, Nite Zaitrılır
Sahife hükümı, içeriğin kullanıcı tarafından hayallenene kadar güzeşte süreyi deyiş etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana kadar devam eden mevsim ile bile ölçülebilmektedir. Sahife hükümını Google PageSpeed aracı ile çözümleme ederek, detaylı rapor gerçekleştirme edebilirsiniz.

Site Ivintiı Illet Önemli?
Öncelikle site hükümının Google algoritması tarafından önemli bir sıralama faktörü olduğunu belirtelim. Bunu biz bileğil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde arama motoru botları çok daha fazla mevsim yapmak zorunda kalacak ve bu da dizine eklenmemizi negatif etkileyecektir. Basıcı ki en önemlisi bile kullanıcı deneyimi. Hiçbir web sitesi alternatifsiz bileğil! İnternet kullanıcıları yavaş oluşturulan bir web sitesinden takkadak vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize imkân esenlamaktadır. O mevsim vakit kaybetmeden temelı kuvvetli hızlandırma tekniklerimizi paylaşalım;

1- Sışitatırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek yürekin önce takdimci yönında Gzip yararlanmaı etken hale getirilmesi gerekmektedir. Henüz sonrasında 100 bayttan eke CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sışitatırmamız gerekmektedir. Bu maslahatlemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz hordaki kod ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan birçok dosya mevcut. CSS, JavaScript, HTML ve tasvir dosyaları bir web sitesini oluşturan asıl dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki nahak tanımları kaldırmamız gerekmektedir. (Gedik, virgül ve nahak tüm karakterler) Bu maslahatlemi yukarıda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize yapıyor. Siz sadece optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Resim dosyalarınızı ise tasvir işleme programları kullanarak maksimum kalite, sakıt format ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Kırıcı Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını engelleyen, nazik olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içinde kullanabilir, nazik olmayanları ise erteleme için gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
Site içinde yapılan temelı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP protokolünden HTTPs protokolüne yapılan yönlendirme buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi yalnızca seferde hareket etmek yerine, 2 veya daha uzun adımlarda yapılmaması gereklidir.

Fazla Oryantasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Yukarıdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, yalnızca seferde yapılabilecek yönlendirme, uzatılarak işlem süresi zaitrılmaktadır. Hızlı bir site yürekin bu kabil yönlendirme adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Hasetmüzde daha çok tüm web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve tasvir dosyaları kabil birçok dosyayı önbelleğine allıkır ve siteyi yine ziyaret eden kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Basıcı ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz yürekin htaacsess dosyasından buna onay vermemiz gerekmektedir. Bayağıdaki kod satırını htaacsess dosyamıza ekleyerek, tarayıcının bir yıl süresince dosyalarımızı önbelleğe almasını esenlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Sunucu Karşılık Sürenizi Düşürün
Sunucu cevap süresini etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlardan birtakımları; yüksek trafiğe rabıtlı sakıt bant degajeliği, hatalı database sorguları, sakıt internet kontaksına ehil takdimci vb. Karşılık süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu konuda hizmet sağlayıcınız ile gözerek problemi çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak Ivintiınızı Zaitrın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türkçe mukabillığı ise yürekerik tevzi ağı fehvaına gelmektedir. Tasarruf amacı, sitemizin CSS, JS ve tasvir dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına allıkıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular daha hızlı olması sebebiyle, alakadar dosyalarımız çok daha hızlı erişilebilmekte ve bu da konu hükümımızı müspet yönde etkilemektedir. Bu konuda biraz açıklıkştırmacı olmanızı ve birinci sınıf CDN servislerinden hizmet almanızı öneririz. Zıt halde kâr beklerken hüsran rüyet durumu ile mukabillaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile tasvir dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini esenlayabilirsiniz. Bir e-tecim sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Dolayısıyla ziyaretçileriniz sayfayı görebilmesi yürekin her bir ürün resminin yüklenmesini sorutmak zorunda kalacaktır. Görüşmeçilerinizin görmediği alanlardaki, şu demek oluyor ki sayfanızın alt aksamındaki resimleri nahak yere yüklemek yerine, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Görüşmeçileriniz sayfayı aşağı sevap indirdiğinde, lüzumlu alanlarda mevzi düzlük görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış hükümını ciddi oranda zaitrmaktadır.

LazyLoad Kullanırken özen Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken suç yapmanız yerinde, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu kabil hatalara düşmemeniz hesabına Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin belki bile en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini biraz bileğerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, ziyaretçyeğin huzurıltan yönlendirmeler, dürüstılda kalmayan ve uzun URL yapıları ve kalitesiz tasarımlar kabil konular, kullanıcı odaklı olmamanın beraberinde, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek görmek icabında, düzen ve erişilebilirlik asıl maddelerimiz beyninde olmalıdır. Her yaştaki ve seviyedeki insanoğlunun rahatlıkla sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, site renkleri ve iç kontaklara ögönen veren projeler etap etap başarıya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun haddizatında hakikat amacı, kullanıcılara birinci sınıf ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda arama motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile bu arada devreye aldığı, “Core Web Vitals” şu demek oluyor ki Önemli Web Verileri daha çok sıralama faktörü başüstüne. Buna nazaran hordaki kavramlar doğrultusunda yapılacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En Eke Görünür İçerik (LCP)
Site ziyaretçisinin ilk girizgâhi esenladığı süreden, görünen ekrandaki en eke içeriğin oluş süresini deyiş etmektedir. Eke yürekerik; sayfada kâin görseller veya videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli bap, kullanıcının ilk gördüğü ekran düzlükıdır. Doğrusu sayfanın alt aksamı bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki içeriğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve şeşnda olmalıdır. Bunun yürekin ilk ekran girizgâhinde kâin görselleri ve fontları ön tahmil (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun beraberinde nahak ve kullanılmayan javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk öğün giriş karşılayıcı bir kullanıcının, siteyle girmiş olduğu etkileşimi ölçmektedir. Örnek görmek icabında, Web sitesinin oluşumundan sonra, kullanıcının bir kontakya veya form düğmesine tıklaması sonrasında allıkınan cevap süresini yürekermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin şeşnda olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Sahife oluşasıl kadar güzeşte müddet içinde, sayfada kâin dahişenlerin sevap boyutta ve düzende oluşmasını deyiş etmektedir. Örneğin; yükseklik ve degajelik bileğerlerine ehil sıfır görseller, konu yüklenene kadar güzeşte müddet içinde temelı kaymalara ne olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu ya da metnin düzenini bileğmaslahattirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini negatif etkileyeceği yürekin ilk tahmil düzeni ile son ekran çıktısı beyninde, tasar çizim kâffesinün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Kontrol Motoru Etiketleri
Site yüreki SEO’nun beceri konusu olan arama motoru meta etiketleri, sitemizin botlar tarafından yeğin rüşvetlanmasını ve arama neticelerinda sevap indekslenmesini esenlamaktadır. Meta etiketleri beyninde gösterilen çıbanlıca parametreler; konu çıbanlıkları ve açıklamaları, kıstak etiketleri, sevap konu adres gösterimleri kabil botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Akıllıca yapılandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı daha esenlıklı gezinebilmekte ve rüşvetlamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri yürekin sıralamalarımızı aracısız olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, behemehâl meraklı bir bindi almanız gerekmektedir. Bünyelacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış rüşvetlanmasına ve ayrıca indeks zayiatına erkân harismaktadır. Mevcut meta kimlik hatalarınızı veya eksiklerinizi karşılaşmak isterseniz, ücretsiz çözümleme ara bulucumızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çallıkışması Nedir?
Dış SEO çallıkışması, isminden bile anlaşılacağı üzere site haricinde gerçekleşen tüm etkileşimi ve paylaşımları yürekermektedir. Bu çallıkışmayı, internet projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Site dışı SEO, bir hayli içli ve nazarıitibar edilmesi gereken bir konudur. SEO çallıkışmasında en eke hataların yapıldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine kadar revan yolun en eke sebepleri beyninde; Google’ı kandırmaya yönelik yapılan site dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan ırak ve yapay popülerlik ile meydana gelen site dışı çallıkışmalar, zaman olmasa doğru gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu kabil yapay paylaşımları saptama kılmak üzere, üst düzey başarım göstermektedir. Negatif tespitlere maruz mütebaki web siteleri, zamanla sıralamalarda zayiat yaşayarak, anlayışsız dilküşü müşkül yollara girmektedir.
Site dışı yapılan çallıkışmalara, bir ayrıksı bileğmaslahatle “backlink” ismi bile verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu alt çıbanlığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir ayrıksı web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google tarafından güvenli ve popüler olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına tavsiye ediyorsa, Google sevap orantılı olarak sizin sitenize bile güven duymuş olacaktır. Böylece bir popülerlik esenlayarak sitemize hem trafik hemde bilinirlik esenlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile müşterek, backlink konusu çok daha içli davranılması gereken bap olarak mukabilmıza çıkmaktadır. Bu yapıyı manipüle eden temelı web siteleri, Google tarafından saptama edilerek, arama kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle doğal sıfır ve ödemeli allıkınan backlinkler, projeler yürekin tehlike yeryüzü etmektedir.

Doğal Backlink Nite Olmalıdır?
Aslında bu sorunun cevabı çok gösterişsiz. İyi bir yürekerik sunmanız yerinde, site ziyaretçileriniz sizden edinmiş olduğu detayları rahatlıkla bir çıbankalarına referans görmek isteyeceklerdir. Bu durumda sizde doğal bir link kazanmış olacaksınız. Ancak yapılan en eke ve nazik suç burada çıbanlıyor. SEO ile alakadar kişiler, tüm çallıkışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri sebebiyle, dolu ve kalitesiz salık sitelerinden allıkınan ücretli kontaklar ile yükselmeyi bekliyorlar. Kesik müddet içinde bu manipüle ortaya çıktığında ise arama sonuçlarından silinmiş oluyorlar. Bu üslup doğal yollardan allıkınmayan ve ücretli allıkınan kontaklar yerine, birinci sınıf ve şimdiki yürekerikler hazırlayarak, doğal yollardan link kulaklıılmalıdır.

Evet Nereden Mebdelamalıyım?
SEO, mağazanızı kıvrak bir cadde üzerine taşır. Ürün ve hizmet arayan kişmüterakki en tatminkâr bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun beraberinde esenladığı faydaların başında; bellik bilinirliği, haysiyet ve satış artışı gelmektedir. Yazgımızda tüm hatları ile SEO nedir? Sorusuna cevap vermeye çallıkıştık. Basıcı ki ne kadar uzun bile anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine özgü yapısı olması sebebiyle, projeye özel çallıkışma yapılması önemlidir. İyi bir mahir projeyi yayımcı tutacağı analizler neticesinde, sevap bir çallıkışma çekimı oluşturarak, maslahatlemlerine çıbanlamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yaptığımız tüm projeleri, sevap ve şimdiki bilgiler ışığında çözümleme ederek, lüzumlu tatminkâr çallıkışmayı esenlıyoruz. Nite olacak? Nite yapacağız? Gibi soruları aklınızda büyütmeden, elkızı size tatminkâr stratejilerimiz ile projenize bindi olalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir