Antalya Seo Uzmanı

SEO Nedir, Katıksız SEO Çalışması Nasıl Gestaltlır?
SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe muhaliflığı, arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilmektedir. SEO çalışmasını inceleyecek olursak; isminden de anlaşılacağı üzere, genel ağ projelerinin arama motorlarına belirli sarrafiyelı kurallar ile şık hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayıcı bir çalışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google özellikle çıkmak üzere bütün arama motorlarında daha görünür olabilir ve trafiklerini artırır.

Google SEO Çalışması Nasıl Gestaltlır?
Hasetmüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” başüstüneğu için SEO ve genel ağ kurallarını belirleyen müessesş da “Google” olmuştur. “Google” arama sonuçlarında, her zaman nitelikli ve pop sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz mevzular şehir içi optimizasyonlar, fen yapı ve dimdik içerikleridir. Popülerlik konusu da şehir dışı yapılan çalışmalar olarak değerlendirilmektedir. SEO çalışmasının aslında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Gestaltlacak mevsuk ön analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her zaman sükseya ulaşabilmektedir. Bu ön analizlere örnek katmak gerekirse anahtar söz antraktştırması, rakip analizleri ve dal analizlerini gösterebiliriz. Şimdi şehir içi ve dışı konularını daha detaylı ve zir sarrafiyelıklar halinde inceleyerek, kesinlikle yeğin bir SEO çalışması binalır? Sorusuna cevaplar bulacağız.

Kent İçi SEO Nedir? Nasıl Gestaltlır?
Kent içi SEO bir kalite çalışmasıdır. Google botlarının asude gezindiği ve kullanıcıların uzun zaman geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Taharri motorları web sitelerine, temelı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen temel maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız dimdik ve görsel içeriklerimiz, arı ve hızlı harf binası, kullanıcı dostu antrakt cebin ve belirli sarrafiyelı arama motoru etiketleridir. Kent içi optimizasyonunda asıl gayemiz, nitelikli ve kullanıcı yararı başüstüneğumuzu arama motorlarına kanıtlamak ve arama motorlarına sitemizi tarayabilmesi konusunda yardımcı olmaktır. Bir web sitesi kesinlikle kullanıcı dostu olabilir? Sitemi kesinlikle hızlandırmalıyım? Kabilinden sorularınız için bayağıda şehir içi SEO konularını zir sarrafiyelıkları ile inceleyelim.

Metin ve Görsel İçerik Optimizasyonu
Kent dâhilğimizde kullandığımız metinlerin özgün ve okuyuculara hatır veren bir akışta olması en önemli mevzular arasındadır. Bunun indinde, doldurma hatalarının olmadığı, zeban bilgisi kurallarına uyan, noktalama nöbetaretlerine özen gösterilerek yazgılan yazgılar, nitelikli dâhilğin temelini oluşturur. Sitemiz için hazırladığımız yazgılar ne kadar nitelikli ve katıksız olursa, o kadar nüfus içeriklerimizi okuyacak ve sayfamızda zaman geçirecektir. Sayfalarımızda kullandığımız görsellerimiz de en az dimdik içeriklerimiz kadar ögönen teşkil etmektedir. Kent genelinde kullandığımız görsellerimizin özgün ve nitelikli olması hem sitemizin kalite noktaını yükseltecek hem de ziyaretçilerimizin basaründe özgün bir izlenim bırakacaktır.

Metin Optimizasyonu Nedir, Nasıl Gestaltlır?
Metin dâhilğinin, Google doğrultuında ilk üç sıralama faktörü beyninde bulunduğunu biliyor musunuz? Uzun yıllardır 250 – 300 söz aralığında bir blog yazgısı yazarak, Google’da sıralama kazanabileceğimizi öngörüyorduk. Bağımlı ki bu tavır günümüzde çok değnöbetti. Özellikle Google’ın yapay zeka ürünü olan RankBrain algoritması da devreye girince içerik tek başına yerinde olmadı. Daha çok nitelikli ve katıksız içerik konusu ortaya çıktı.

Yukarıda basit bir şekilde en önemli sıralama faktörü konusunda size vukuf verdik. Evet dimdik içeriklerinin bu kadar önemli bulunduğunu kasten neler yapmamız gerekiyor? Nasıl içerikler oluşturmamız gerekiyor? Şimdi bayağıda detaylı bir şekilde içerik optimizasyonu konusunu inceleyelim;

1- İçerik Stratejinizi Belirleyin
İçeriğinizi hazırlamadan önce, bu içinde ne olduğu niçin hazırlıyorum? Sorusunu kendinize problem. Amacı olan içerik oluşturmak her açıdan önemlidir. Sadece Google sitenizde güncellik istiyor diyerek, kalitesiz biryoğun blog içinde ne olduğu üretmemek gerekiyor. Hazırlayacağınız dâhilğiniz biryoğun ziyaretçinizin sorularına yanıt veriyor olmalı.

2- Anahtar Sözcük Mesafeştırması
Nişangâh kitlenizin sorularına yanıt veren içerikler oluşturabilmeniz için onların Google’da ne aramış olduğunı ve kesinlikle sorular sorduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu antraktştırmayı yapabileceğiniz biryoğun antraktç mevcut. Bu anahtarlardan biri “Google Keyword Planner”. Bu antraktç Google Ads içerisinde kâin ve anahtar söz önerileri alabileceğiniz ücretsiz bir anahtartır.

3- Anahtar Sözcük Yararlanmaı
İçeriğimizde kullanacağımız anahtar kelimelerimizi planladık. Ancak bu tavır, içinde ne olduğu söz tekrarları ile dolduracağımız anlamına gelmiyor. Şunu da belirtelim, Google kelimelerin eş anlamlarını teşhisyacak kadar fikirlidır. Zımnında bir kelimenin bütün varyasyonlarını kullanarak doğallıktan çıkmayın!

Sıkışık Sözcük Yenidenından Kaçının
Bu konuda matematiksel bir formül nanay. Bazı kaynakta %5 söz tekrarı öngörülmektedir. Ancak bu vukuf tam olarak yerinde değildir. Bunun en alımlı çalımlı denetlemeü, Word dosyasında bul özelliğini kullanarak kelimelerinizi aramaktır. Kelimeleriniz konsantre bir şekilde kümeleniyor ve çok bir araba tekrar ediyorsa, eş anlamlı kelimeler ile değnöbettirebilirsiniz.

4- Temellık Yararlanmaı (Heading Etiketleri)
İçeriklerimizde temel sarrafiyelık kabilinden zir sarrafiyelıklarımızı da oluşturmamız gerekiyor. Şu anda okuduğunuz yazgımızı zir sarrafiyelıklar olmadan paylaşmış olsaydık, eminiz ki buraya kadar okumamış ve sayfayı vazgeçme etmiş olacaktınız. Madun sarrafiyelıklar gökçe yazınızı şekillendirmenizde ve daha okunaklı olmasına niçin olmaktadır. Aynı şekilde gökçe yazınızdaki bölümlere asude ulaşılabilmesi adına dâhilğinizi bölümlendirmenize kâr katkısızlamaktadır. Temellıklarımızda nazarıitibar edilmesi müstelzim mevzular;

Anahtar Sözcük ile Temellayın
Temellıkların kullanıcı deneyimi için ne kadar önemli bulunduğunu yukarıda bahsettik. Aynı ögönen arama motoru botları içinde geçerlidir. Temellıklarımız dâhilğin özeti niteliğindedir. Zımnında temel ve zir sarrafiyelıklarımızda mutlaka gaye anahtar söz ile sarrafiyelamamız botlara içerik üzerine yeğin bir vukuf verecektir.

Heading Etiketlerini Kullanın (H1, H2, H3 vb.)
Temellık etiketleri günümüzde hala önemini sürdürmektedir. Taharri motoru botlarına sarrafiyelıklarımızı ifade edebilmek için botların anladığı H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketleri ile nöbetaretlemeliyiz.

H1 etiketini, bir kitabın temel sarrafiyelığı kabilinden düşünebilirsiniz. Bir sayfada 1 adet olması önerilmektedir. Bazı kaynakta birden bir araba H1 etiketinin problem olmayacağını görebilirsiniz. Ancak, H1 etiketi font boyutu itibari ile de gayrı sarrafiyelık etiketlerinden daha koskocaman başüstüneğu için bir sayfanın kök temel sarrafiyelığının anlaşılması konusunda problem yaşanabilmektedir.

H2 etiketlerini, bir kitabın zir mevzu sarrafiyelıkları kabilinden düşünebilirsiniz. H1 etiketinden sonra kullanılabilecek ve temel mevzuyu zir sarrafiyelıklar ile ifade edebileceğiniz sarrafiyelıklardır.

H3, H4 ve gayrı zir sarrafiyelıklar ise yine mevsuk bir hiyerarşide çıkmak şenseı ile kullanılabilmektedir.

Kent çabuklukı ve Kılıklı Harf Gestaltsı
İnternet kullanıcılarının çoğu, yavaş açılan bir genel ağ sitesini hızlı bir şekilde vazgeçme etmektedir. Hızlı bir şekilde kullanıcıların sitenizi vazgeçme etmesi, şehir kalite noktaınızı vahim oranda düşürmektedir. Bunun indinde, arama motoru botları sitemizi tararken kompozitşık ve fuzuli bir harf binası adına arı ve asude taranabilir bir harf binası ile muhaliflaşmak isterler. Kent hızlandırma teknikleri için devamını gizle.

Sayfa çabuklukı Nedir, Nasıl Zaitrılır
Sayfa takatı, dâhilğin kullanıcı aracılığıyla manzaralenene kadar güzeşte süreyi ifade etmektedir. Aynı zamanda tarayıcının ilk bayt bilgisini alana kadar süren zaman ile de ölçülebilmektedir. Sayfa takatını Google PageSpeed aracı ile analiz ederek, detaylı ifade gerçekleştirme edebilirsiniz.

Kent çabuklukı Niye Önemli?
Öncelikle şehir takatının Google algoritması aracılığıyla önemli bir sıralama faktörü bulunduğunu belirtelim. Bunu biz değil, Google kendisi paylaşmaktadır. Aynı zamanda, yavaş bir web sitesinde arama motoru botları çok daha bir araba zaman yapmak zorunda kalacak ve bu da dizine eklenmemizi zararlı etkileyecektir. Bağımlı ki en önemlisi de kullanıcı deneyimi. Tek web sitesi alternatifsiz değil! İnternet kullanıcıları yavaş açılan bir web sitesinden çabucak vazgeçmektedir. Bu da rakiplerinize olanak katkısızlamaktadır. O zaman çabucak temelı etkili hızlandırma tekniklerimizi paylaşhava;

1- Sıkıştırma Özelliğini Kullanın (Gzip)
Gzip özelliğini kullanabilmek için önce anonsör doğrultuında Gzip kullanımı canlı hale getirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında 100 bayttan koskocaman CSS, JS ve HTML dosyalarımızı Gzip ile sıkıştırmamız gerekmektedir. Bu nöbetlemi htaacsess dosyasına ekleyeceğiniz bayağıdaki harf ile yapabilirsiniz;


AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript

2- Dosyalarınızı Küçültün
Bir web sitesini oluşturan biryoğun dosya mevcut. CSS, JavaScript, HTML ve resim dosyaları bir web sitesini oluşturan temel dosyalardır. Öncelikle CSS, JavaScript ve HTML dosyalarımızdaki fuzuli teşhismları kaldırmamız gerekmektedir. (Göz, virgül ve fuzuli bütün karakterler) Bu nöbetlemi yukarıda bahsettiğimiz Google PageSpeed aracı sizin yerinize binayor. Siz sadece optimize edilmiş dosyalarınızı indirerek eskileri ile güncellemeniz gerekiyor. Levha dosyalarınızı ise resim el işi programları kullanarak maksimum kalite, düşüt genişlik ile optimize edebilirsiniz.

3- Oluşturmayı Kırıcı Kaynakları Kaldırın
Web sitesinin oluşturmasını kırıcı, nazik olan JavaScript ve CSS dosyalarını satır içerisinde kullanabilir, nazik olmayanları ise erteleme için gidebilirsiniz.

4- Yönlendirmeleri Azaltın
Kent içerisinde yapılan temelı yönlendirmeler mevcuttur. HTTP protokolünden HTTPs protokolüne yapılan oryantasyon buna bir örnektir. Bu yönlendirmeyi tek seferde icra etmek adına, 2 yahut daha uzun adımlarda binalmaması gereklidir.

Bir tomar Oryantasyon Örneği;

seocu.com -> www.seocu.com -> http://www.seocu.com -> https://www.seocu.com
Yukarıdaki hatalı yönlendirmede görüleceği üzere, tek seferde binalabilecek oryantasyon, uzatılarak prosedür süresi artırılmaktadır. Hızlı bir şehir için bu kabilinden oryantasyon adımlarınızı en aza indirmeniz gerekmektedir.

5- Tarayıcı Önbelleğinden (Cache) Yararlanın
Hasetmüzde imdi bütün web tarayıcıları önbellek (cache) kullanmaktadır. Tarayıcılar CSS, JS ve resim dosyaları kabilinden biryoğun dosyayı önbelleğine alır ve siteyi tekrar ziyaret eden kişilere hızlı bir gösterim yapabilmektedir. Bağımlı ki tarayıcıların bu özelliğini kullanabilmemiz için htaacsess dosyasından buna izin vermemiz gerekmektedir. Süflidaki harf satırını htaacsess dosyamıza ilaveten, tarayıcının bir sene süresince dosyalarımızı önbelleğe almasını katkısızlayabiliriz.


ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/jpeg “access plus 1 year”
ExpiresByType image/gif “access plus 1 year”
ExpiresByType image/png “access plus 1 year”
ExpiresByType text/css “access plus 1 month”
ExpiresByType text/x-javascript “access plus 1 month”
ExpiresDefault “access plus 1 month”

6- Sunucu Karşılık Sürenizi Düşürün
Sunucu cevap süresini etkileyen biryoğun faktör bulunmaktadır. Bunlardan bazenları; faik trafiğe ilişkilı düşüt izole bant kocaliği, hatalı database sorguları, düşüt genel ağ temassına malik anonsör vb. Karşılık süreniz 200ms’nin üzerinde ise, optimizasyona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu konuda ihtimam sağlayıcınız ile görüşerek problemi çözebilirsiniz.

7- CDN Kullanarak çabuklukınızı Zaitrın
CDN nedir? Content Delivery Network kelimelerinin kısaltımıdır. Türkçe muhaliflığı ise içerik tevzi ağı anlamına gelmektedir. Yararlanma amacı, sitemizin CSS, JS ve resim dosyalarını bu hizmeti veren firmaların sunucularında yayına alıyoruz. Bu hizmeti veren sunucular daha hızlı olması nedeniyle, alakadar dosyalarımız çok daha hızlı erişilebilmekte ve bu da sayfa takatımızı yapıcı yönde etkilemektedir. Bu konuda beş altı antraktştırmacı olmanızı ve nitelikli CDN servislerinden ihtimam almanızı öneririz. Kontra halde kâr beklerken hüsran rüyet durumu ile muhaliflaşabilirsiniz.

8- LazyLoad Özelliğini Kullanın
LazyLoad özelliği ile resim dosyalarının gerektiğinde yüklenmesini katkısızlayabilirsiniz. Bir e-tecim sitesi düşünün. Bu sitenin bir kategorisinde 10’larca ürün olacaktır. Zımnında ziyaretçileriniz sayfayı görebilmesi için her bir ürün resminin yüklenmesini ümit etmek zorunda kalacaktır. Ziyaretçilerinizin görmediği alanlardaki, şu demek oluyor ki sayfanızın zir kısımlarındaki resimleri fuzuli yere yüklemek adına, LazyLoad ile bu durumu çözebiliyoruz. Ziyaretçileriniz sayfayı aşağı mevsuk indirdiğinde, mukteza alanlarda dünya meydan görseller yüklenecektir. Bu da sitemizin ilk açılış takatını vahim oranda artırmaktadır.

LazyLoad Kullanırken Nazarıitibar Edin
LazyLoad özelliğini kullanırken pot yapmanız yerinde, Google görsellerinizi indekslemeyebilir. İstemeden görsellerinizi Google’dan gizleyebilirsiniz. Bu kabilinden hatalara düşmemeniz adına Google kapsamlı bir LazyLoad rehberi yayınladı.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi
Google’da yükselmenin belki de en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini beş altı değerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, ziyaretçyeğin katıltan yönlendirmeler, akılda kalmayan ve uzun URL binaları ve kalitesiz tasarımlar kabilinden mevzular, kullanıcı odaklı olmamanın indinde, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek katmak gerekirse, düzen ve erişilebilirlik temel maddelerimiz beyninde olmalıdır. Her yaştaki ve seviyedeki insanoğlunun rahatlıkla sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, şehir renkleri ve iç temaslara ögönen veren projeler aşama aşama sükseya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun aslında kök amacı, kullanıcılara nitelikli ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda arama motoru dostudur.

Önemli Web Verileri (Core Web Vitals)
Google’ın son kullanıcı deneyimi güncellemesi ile bu arada devreye aldığı, “Core Web Vitals” şu demek oluyor ki Önemli Web Verileri imdi sıralama faktörü başüstüne. Buna bakılırsa bayağıdaki kavramlar doğrultusunda binalacak optimizasyonlar önemli hale geldi.

En Heybetli Görünür İçerik (LCP)
Kent ziyaretçisinin ilk methali katkısızladığı süreden, görünen ekrandaki en koskocaman dâhilğin teşekkül süresini ifade etmektedir. Heybetli içerik; sayfada kâin görseller yahut videolar olarak düşünülebilir. Buradaki önemli mevzu, kullanıcının ilk gördüğü görüntülük meydanıdır. şu demek oluyor ki sayfanın zir kısımları bu durumdan etkilenmemektedir. Görünen ekrandaki dâhilğin oluşturulma süresi 2,5 saniye ve şeşnda olmalıdır. Bunun için ilk görüntülük methalinde kâin görselleri ve fontları ön şarj (rel=”preload”) olarak eklemeniz önerilmektedir. Bunun indinde fuzuli ve metruk javascript dosyaları kaldırılmalıdır.

İlk Giriş Gecikmesi (FID)
Siteye ilk posta giriş yaratıcı bir kullanıcının, siteyle girdiği etkileşimi ölçmektedir. Örnek katmak gerekirse, Web sitesinin oluşumundan sonra, kullanıcının bir temasya yahut form düğmesine tıklaması sonrasında alınan cevap süresini içermektedir. Bu sürenin 100 milisaniyenin şeşnda olması önerilmektedir.

Kümülatif Düzen Kayması (CLS)
Sayfa oluştemel kadar güzeşte müddet içerisinde, sayfada kâin birlikteşenlerin mevsuk boyutta ve düzende oluşmasını ifade etmektedir. Örneğin; yükseklik ve kocalik değerlerine malik sıfır görseller, sayfa yüklenene kadar güzeşte müddet içerisinde temelı kaymalara niçin olacaktır. Bu kaymalar, kullanıcının sitede tıklamak istediği düğmenin konumunu ya da metnin düzenini değnöbettirecektir. Bu da kullanıcı deneyimini zararlı etkileyeceği için ilk şarj düzeni ile son görüntülük çıktısı beyninde, tasar çizim bütününün maksimum seviyede korunması gerekmektedir.

Taharri Motoru Etiketleri
Kent içi SEO’nun fen konusu olan arama motoru meta etiketleri, sitemizin botlar aracılığıyla yeğin idraklanmasını ve arama sonuçlarında mevsuk indekslenmesini katkısızlamaktadır. Meta etiketleri beyninde gösterilen sarrafiyelıca parametreler; sayfa sarrafiyelıkları ve açıklamaları, zeban etiketleri, mevsuk sayfa bulunak gösterimleri kabilinden botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Doğru binalandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı daha katkısızlıklı gezinebilmekte ve idraklamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri için sıralamalarımızı aracısız olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, mutlaka meraklı bir hamil almanız gerekmektedir. Gestaltlacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış idraklanmasına ve ayrıca indeks kayıplarına uğur harismaktadır. Bulunan meta kimlik hatalarınızı yahut eksiklerinizi yaşamak isterseniz, ücretsiz analiz aracımızı kullanabilirsiniz.

Dış SEO Çalışması Nedir?
Dış SEO çalışması, isminden de anlaşılacağı üzere şehir haricinde gerçekleeğlenceli bütün etkileşimi ve paylaşımları içermektedir. Bu çalışmayı, genel ağ projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Kent dışı SEO, bir epey alıngan ve nazarıitibar edilmesi müstelzim bir konudur. SEO çalışmasında en koskocaman hataların binaldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine kadar giden yolun en koskocaman nedenleri beyninde; Google’ı kandırmaya müteveccih yapılan şehir dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan münezzeh ve yapay popülerlik ile gerçekleştirilen şehir dışı çalışmalar, zaman olmasa yaklaşan gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu kabilinden yapay paylaşımları sabitleme etmek üzere, üst düzey performans göstermektedir. Zararlı tespitlere verilen mütebaki web siteleri, giderek sıralamalarda kayıplar yaşayarak, aptal dyamaçüşü rahatsızlık yollara girmektedir.
Kent dışı yapılan çalışmalara, bir sair değnöbetle “backlink” ismi de verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu zir sarrafiyelığımızda inceleyelim.

Backlink Nedir?
Bir web sitesinin, bir sair web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google aracılığıyla güvenli ve pop olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına tavsiye ediyorsa, Google mevsuk orantılı olarak sizin sitenize de itimat duymuş olacaktır. Böylelikle bir popülerlik katkısızlayarak sitemize hem seyrüsefer hemde bilinirlik katkısızlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile müşterek, backlink konusu çok daha alıngan davranılması müstelzim mevzu olarak muhalifmıza çıkmaktadır. Bu binayı manipüle eden temelı web siteleri, Google aracılığıyla sabitleme edilerek, arama kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle katıksız sıfır ve ödemeli alınan backlinkler, projeler için ateş genişlik etmektedir.

Katıksız Backlink Nasıl Olmalıdır?
Esasen bu probleminin cevabı çok basit. İyi bir içerik sunmanız yerinde, şehir ziyaretçileriniz sizden edinmiş olduğu detayları rahatlıkla bir sarrafiyekalarına referans katmak isteyeceklerdir. Bu durumda sizde katıksız bir link kazanmış olacaksınız. Ancak yapılan en koskocaman ve nazik pot burada sarrafiyelıyor. SEO ile alakadar zevat, bütün çalışmaları link almaktan ibaret olarak görmeleri nedeniyle, konsantre ve kalitesiz çav sitelerinden alınan ücretli temaslar ile yükselmeyi bekliyorlar. Kısaltarak müddet içerisinde bu manipüle ortaya çıktığında ise arama neticelerinden silinmiş oluyorlar. Bu tempo katıksız yollardan alınmayan ve ücretli alınan temaslar adına, nitelikli ve güncel içerikler hazırlayarak, katıksız yollardan link kulaklıılmalıdır.

Evet Nereden Temellamalıyım?
SEO, mağazanızı canlı bir ana yol üzerine taşır. Ürün ve ihtimam arayan kişgelecek en şık bütçe ile sizinle buluşturur. Bunun indinde katkısızladığı yararların başında; bellik bilinirliği, haysiyet ve satış enseışı gelmektedir. Yazımızda bütün hatları ile SEO nedir? Sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Bağımlı ki ne kadar derinlemesine de anlatsak, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin, kendine başmaklık binası olması nedeniyle, projeye özel çalışma binalması önemlidir. İyi bir uzman projeyi basıcı tutacağı analizler neticesinde, mevsuk bir çalışma niyetı oluşturarak, nöbetlemlerine sarrafiyelamalıdır. SEOCU.COM olarak, danışmanlığını yaptığımız bütün projeleri, mevsuk ve güncel bilgiler ışığında analiz ederek, mukteza şık çalışmayı katkısızlıyoruz. Nasıl olacak? Nasıl yapacağız? Kabilinden soruları aklınızda büyütmeden, gelin size şık stratejilerimiz ile projenize hamil olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir